Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Išao sam malo pogledati, čini mi se da je Presidente El Busero Maduro i dalje vrlo čvrsto u sedlu.

logo_derecha.png

 

Bilježi i velike uspjehe.

banner_clap.png

Mora da je čak i takav ipak osposobio neki drž-me-u-sedlu-i-na-grbači aparat....

Sakrij se, truli disrespekteru....

 

Uh, zaboravio sam da ne živiš ni u Venezueli ni u Rusiji. Ah, well..

 

 

???

 

Hajde ponovo, ali sa razumevanjem i nekom  logickom strukturom.

Link to comment

???

 

Hajde ponovo, ali sa razumevanjem i nekom  logickom strukturom.

Probaj ti logično replicirati na post, pa nećeš dobiti karikaturalni odgovor.

 

Naime, fali ti 'ode režim'. Otišli režim u Venecueli se i dalje dobro drži, i dajem mu velike šanse za opstanak ako imperijalistička velesila ne uloži neki veliki kapital da ga strmekne.

 

Dakle, čak i neka budala kao što je El Busero ima velike šanse za dugo i neuspješno vladanje ako joj je za dobrih dana skupe nafte neki sposobniji manipulator izgradio mehanizam. Putin je daleko sposobniji i od Chaveza, tako da cijenim da će vladati do svoje biološke smrti, što se čak usuđujem reći i za Correu.

Link to comment

Jebes logiku, vazno je da zvuci veselotm i demokratski  :fantom:

Veseli me čim me netko kao ti probava mazat govnima koristeći se pridjevom ''demokratski'', počašćen sam k'o da me Sean Hannity nazvao liberalom.

Link to comment

Veseli me čim me netko kao ti probava mazat govnima koristeći se pridjevom ''demokratski'', počašćen sam k'o da me Sean Hannity nazvao liberalom.

SIlno gresis: na pamet mi ne pada, niti mi je ikad padalo da te mazem govnima.

Ti to odlicno radis i bez moje pomoci  :fantom:

Link to comment

Probaj ti logično replicirati na post, pa nećeš dobiti karikaturalni odgovor.

 

Naime, fali ti 'ode režim'. Otišli režim u Venecueli se i dalje dobro drži, i dajem mu velike šanse za opstanak ako imperijalistička velesila ne uloži neki veliki kapital da ga strmekne.

 

Dakle, čak i neka budala kao što je El Busero ima velike šanse za dugo i neuspješno vladanje ako joj je za dobrih dana skupe nafte neki sposobniji manipulator izgradio mehanizam. Putin je daleko sposobniji i od Chaveza, tako da cijenim da će vladati do svoje biološke smrti, što se čak usuđujem reći i za Correu.

 

1. Prvi bold: Well, vidimo se za dve godine, pa da uporedimo predvidjanja.

 

2. Drugi bold: Vidis kako se, zapravo, lepo slazes sa mojom glavnom poentom.

 

 

Sto se Mashi Rafaela tice, slabo poznajes institucionalu situaciju - izbori su u februaru 2017, a Mashi Rafael nije kandidat. Da li ce se u buducnosti vratiti, ostaje da se vidi.

Link to comment

Sto se Mashi Rafaela tice, slabo poznajes institucionalu situaciju - izbori su u februaru 2017, a Mashi Rafael nije kandidat. Da li ce se u buducnosti vratiti, ostaje da se vidi.

Poznajem, samo, iskreno, ne znam tko mu je Medvedev, pa me prosvijetli...

Link to comment

Poznajem, samo, iskreno, ne znam tko mu je Medvedev, pa me prosvijetli...

 

Nije bas kao Medvedev jer nema ovde rotacije.

Nema u Juznoj Americi Francuske, svi kopirali USA ustav.

 

Sto znaci da moze da rovari sa strane (Belgija, kaze tako se dogovorio sa zenom Belgijankom) i preko potpredsednika a to je uvek rizicno.

 

Inacce, Medvedev je trebalo da bude sadasnji potpredsednik i ortak sa faksa Jorge Glas, ali posto ima jedno 0% sanse da dobije izbore druga frakcija je potegle potpredsednika iz prvog mandata, vrlo popularnog Lenjina Morena, koji dodje kao sedativ u odnosu na "razbarusenog" Mashi Rafaela. Lenjin ce rutinski da dobije u prvom krugu.

Link to comment

Dosta se govori o nedostatku nezavisnih demokratskih institucija u Rusiji i da je to jedan od najvećih problema, da se sve svodi na samovolju vlastodršsca i uskog kruga ljudi oko njega. Mislim da je to uprošćeno, problem je dosta kompleksniji. Pored razvijenih institucija potreban je i kvalitetan establišment, bez odgovorne političke elite institucije ostaju mrtvo slovo na papiru. Ovde pod pojmom establišment ne mislim na monolitan i zatvoren krug ljudi vladajuće kaste koji nedemokratski vlada, već na stabilan procenat elite iz koje  i pozicija i opozicija crpi svoje kadrove. Rusija nema opozicioni blok koji je inkorporiran u establišment, on je još uvek na nivou poludisidentskog i disidentskog delovanja. Nema stabilnosti ako je cela opoziciona scena van establišmenta, ako deluje van sistema i institucija. Dolazi do neumitne radikalizacije i nestabilnosti.

Link to comment

Ne poznajem"situaciju" ali taj utisak oko opozicije delim , i nije mi baš jasno. Šta se tu zapravo dešava? Brutalna diktatura? Oštećenost društva u smislu da može da "proizvede" iole normalnu opoziciju? Ili moja "ograničenost" da shvatim to društvo?

Možda je sve po malo , ali meni liči da je najviše ovo zadnje. ;-)

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Dosta se govori o nedostatku nezavisnih demokratskih institucija u Rusiji i da je to jedan od najvećih problema, da se sve svodi na samovolju vlastodršsca i uskog kruga ljudi oko njega. Mislim da je to uprošćeno, problem je dosta kompleksniji. Pored razvijenih institucija potreban je i kvalitetan establišment, bez odgovorne političke elite institucije ostaju mrtvo slovo na papiru. Ovde pod pojmom establišment ne mislim na monolitan i zatvoren krug ljudi vladajuće kaste koji nedemokratski vlada, već na stabilan procenat elite iz koje  i pozicija i opozicija crpi svoje kadrove. Rusija nema opozicioni blok koji je inkorporiran u establišment, on je još uvek na nivou poludisidentskog i disidentskog delovanja. Nema stabilnosti ako je cela opoziciona scena van establišmenta, ako deluje van sistema i institucija. Dolazi do neumitne radikalizacije i nestabilnosti.

 

Ovaj, pa to je poenta celog tog specijalnog kremaljskog koncepta navodjene demokratije - ne vidim sta se cudis.

Kada bi pustili opoziciju u institucije i u medije, imao bi si razotkrivanje skandala svaki dan i u tim uslovima Putinov sistem ne bi bio stabilan a vodja se ne bi cinio tako jak.

To se videlo 2011/12 kada mu je rejting pao na ispod 50% a vlast zaljuljala - zato i ovaj zaokret i sada je sve OK, 80% rejting stabilan, (potencijalni) ratovi niskog intenziteta svuda naokolo uz relativno nisku cenu a veliki dobitak i vozi Misko. Covek je odradio posao perfektno ako se gleda iz perspektive ekipe oko njega.

Jedini problem moze da bude ukoliko ratovi niskog intenziteta postanu skuplji ili ako krene neka nova skupa hladnoratovska spirala.

Link to comment

Ne.

 

Zvanični predstavnik premijerke kleo se djecom dok je  izjavljivao da Her Majesty's Government nema nikakve veze sa odlukom NatWest-a.

 

Nema nikakvog razloga da čovjeku ne vjerujemo na riječ. 

 

 

Link to comment
×
×
  • Create New...