Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

tesko ce ih naci u rijalitima

 

inace, postoji li mogucnost da Kadirov nasledi volodju? ne bi bio prvi put da Rusijom vlada vladar druge(ne-ruske) nacionalnosti.

Link to comment

tesko ce ih naci u rijalitima

 

inace, postoji li mogucnost da Kadirov nasledi volodju? ne bi bio prvi put da Rusijom vlada vladar druge(ne-ruske) nacionalnosti.

 

Naravno da ne. Ne zato što je musliman već zato što je buzdovan. Prilično je izvesno da će Putinov naslednik biti Medvedev, ako se nešto drastično ne promeni.

Link to comment

Prilično je izvesno da će Putinov naslednik biti Medvedev, ako se nešto drastično ne promeni.

a naravno da ce onda naslednik medvedeva biti putin i tako do bioloskog kraja obojice

Link to comment

Naravno da ne. Ne zato što je musliman već zato što je buzdovan. Prilično je izvesno da će Putinov naslednik biti Medvedev, ako se nešto drastično ne promeni.

 

Medvedev je fikus, kao što je npr Vujanović Milov fikus u Crnoj Gori. To je njegov maksimum, takvima se ne daje žezlo u ruke, nema on kapacitet i poverenje struktura da bude novi kalif. Naslednika će najverovatnije da imenuje Putin lično, kao što je Jeljcin imenovao njega. Naravno, to se neće desiti skoro, Putin je zaseo i ne misli da se skine sa vlasti još dugo kao Brežnjev. Tipujem na nekog od mlađih lavova koji će isplivati iz šireg okruženja Putina u narednim godinama. 

 

edip: mnogi su spominjali Rogozina kao eventualnog naslednika, ali mislim da je to malo verovatno, Rusi obično ne vole jastrebove bez kočnica na samom vrhu piramide, Rogozinu fali analitičnost i strpljenje, ima dosta klovnovskog i impulsivnog u svom ponašanju, a to ga definitivno diskvalifikuje za sam vrh.

Edited by slow
Link to comment

Neće on nikog imenovati, nego će odapeti, a onda će nastati bitka za presto. I to može da eskalira u nešto što neće biti tako lepo gledati kad krenu hipertrofirani velikaši od tajkonua da se natežu.

Link to comment

Tamo stvari ne funkcionišu tako oko primopredaje vlasti

 

Staljin je bio jedini uzurpator na vlasti jer nije imao blagoslov prethodnika Lenjina da bude na čelu partije i države (čuveno Lenjinovo pismo koje je Staljin sklonio o partijskog vrha). Posle Staljina ne postoji takav primer da je nastao haos prilikom izbora lidera. Dosta njih je odabrano direktnim voljom prethodnika i uvek mirnom tranzicijom. 

Edited by slow
Link to comment

Tamo stvari ne funkcionišu tako oko primopredaje vlasti

 

Staljin je bio jedini uzurpator na vlasti jer nije imao blagoslov prethodnika Lenjina da bude na čelu partije i države (čuveno Lenjinovo pismo koje je Staljin sklonio o partijskog vrha). Posle Staljina ne postoji takav primer da je nastao haos prilikom izbora lidera. Dosta njih je odabrano direktnim voljom prethodnika i uvek mirnom tranzicijom. 

 

Videćemo. Ne verujem u to oko tradicionalnog mirnog predavanja vlasti. Vreme teče, stvari se menjaju...

Link to comment
  • 3 weeks later...
U nasoj porodici, ukrajinski deda, mamin otac, poginuo je na frontu, lezi negde u madjarskoj zemlji, a beloruska baka, tatina mama, umrla je od tifusa u partizanima; njena dva sina su sluzila u armiji i nestali su bez traga prvih meseci rata. Od trojice se vratio samо jedan - moj otac. Jedanaest daljih rodjaka, s decom, Nemci su zive spalili, neke u njihovoj supi, neke u seoskoj crkvi.

 

Светлана Александровна Алексиевич, У войны не женское лицо

Link to comment

Čitala sam, solidan je i prevod na sprski.

Svaka stranica sadrži bar po tri priče za dobar ratni film.

Jezive priče, jeziva iskustva, nesaglediv ponos i tuga, prava.

Link to comment

Ja nikada nisam uspeo da se nateram da to gledam...

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Čitala sam, solidan je i prevod na sprski.

Svaka stranica sadrži bar po tri priče za dobar ratni film.

Jezive priče, jeziva iskustva, nesaglediv ponos i tuga, prava.

Video danas u biblioteci, srpski prevod, izdavac neka 'Carobna knjiga': nije los, ali nedopustivo neupucen u sovjetsku ratnu/vojnu terminologiju bez cije 'primene' odnosno preciznog prevodjenja, mnoge price mnogo gube.
Link to comment
×
×
  • Create New...