Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Izgleda da je osnovni problem ko kontroliše gasovode po EU i ko ima slavinu pod rukom u slučaju neke krize a ne to što gas stiže iz mrske Rusije. Južni tok je bio isuviše van kontrole Nemačke/Britanije/USA tako da je torpedovan bez preteranog razmišljanja. Italija i Austrija nemaju taj kapacitet da samostalno izguraju evropski značajnu stvar i nametnu samo svoje interese... tako da je na kraju severni wook pojeo južnog magarca.

Edited by slow
Link to comment

Ja sam mislila da zapad insistira na toku kroz Ukrajinu zbog političkog balansa, a ne zato što ne žele da treća strana profitira od tranzita, nego oni sami.

Link to comment

U svetlu današnjeg dogovora:

"EU nudila Rusiji da gasovodom zaobiđe Srbiju"

 

Zvaničnici EU nudili su Rusiji da se izgradi gasovod "Istočni prsten", koji bi išao preko Bugarske, Rumunije, Mađarske i Slovačke, dok bi Srbija bila zaobiđena.

 

Kako navodi prvi potpredsednik Vlade Srbije Ivica Dačić, on je to saznao od ruskih kolega.

Dačić je, posle razgovora sa predsednikom Upravnog odbora Gasproma Aleksejem Milerom, naglasio da toliko licemerje od funkcionera u Briselu nije mogao ni da zamisli, jer su oni bili glavni koji su učinili sve da propadne projekat Južni tok.

''Generalno, kada ruski gas treba da ide za Srbiju, to je onda politički problem, a kada treba da ide za zapadnu i severnu Evropu, onda je to ekonomija koja nema veze sa politikom", predočio je Dačić.

"Ako je tačno ovo što sam danas čuo, to zaslužuje veoma ozbiljne razgovore sa Evropskom komisijom, o njihovom odnosu prema Srbiji, prema interesima Srbije i građanima Srbije", naglasio je Dačić.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=06&dd=18&nav_id=1005940 Edited by Friend
Link to comment
Greek Prime Minister Alexis Tsipras will meet Russian President Vladimir Putin on Friday in Saint Petersburg where the pair are expected to affirm plans to see the construction of “Greek Stream,” an extension to the pipeline that would supply natural gas to Europe.

 

steta sto ipak nece doci do nas, zbog makedonije.  :fantom:

 

 

bugari su u zbiru ispalili ruse za juzni tok, naftovod iz burgasa i nuklearku.  :D

Link to comment

Bugari znaju gde su i gde zele da budu i da to sa sobom nosi neke gubitke. Izbegli su to da se nadju u procepu izmedju Rusije i EU. Mi recimo ne znamo nista i sami srljamu u taj procep sa svojom politikom "linije manjeg otpora".

Edited by Eraserhead
Link to comment

Znaju naravno, samo što to nije tamo gde ti misliš. Da sutra SAD iz bilo kog razloga dignu ruke od Balkana i prepuste ga Rusiji u nekoj novoj globalnoj preraspodeli, prvi koji bi zamahali crvenim barjacima i zaigrali kaljinku bili bi upravo Bugari. Oni su ljudi doktorirali izvlačenje koristi za sebe iz svake situacije i to je upravo ono što i sada rade, a ne zato što idejno veruju u četiri noge dobre i idejno preziru dve noge loše. Kod njih je to stvar čiste računice a ne dobre Amerike i zle Rusije.

Link to comment

Sad treba da pricamo o "prevrtljivim Bugarima"... Aj nemoj da me zezas Beowl. imaju iskustva sa Rusima i rekli su "Hvala, dovidjenja".

Link to comment

Ne, to je samo tvoj wishful thinking. Bugari su lepo izračunali šta im se više isplati i tako postupili (ili je naprosto ekipa koja vidi više koristi od SAD nadjačala ekipu koja vidi veću korist od Rusije, ali te ekipe dobijaju i gube na snazi u zavisnosti od globalnih dešavanja). Ja sam im na tome odao priznanje i uopšte ih nisam nazvao prevrtljivcima. To je politika mogućeg za male igrače, nešto što npr. Srbi neće savladati u tri života.

 

Lepo je što ti veruješ u bajku koja kaže da su Bugari upoznali Ruse malo bliže i rešili da ubuduće svi dezinfikuju ruke pre nego što se makar pozdrave sa njima na nekom medjunarodnom skupu, ali to jednostavno nije tako.

Link to comment

Znaju naravno, samo što to nije tamo gde ti misliš. Da sutra SAD iz bilo kog razloga dignu ruke od Balkana i prepuste ga Rusiji u nekoj novoj globalnoj preraspodeli, prvi koji bi zamahali crvenim barjacima i zaigrali kaljinku bili bi upravo Bugari. Oni su ljudi doktorirali izvlačenje koristi za sebe iz svake situacije i to je upravo ono što i sada rade, a ne zato što idejno veruju u četiri noge dobre i idejno preziru dve noge loše. Kod njih je to stvar čiste računice a ne dobre Amerike i zle Rusije.

 

Ovo je 1 mit koji ce se u Srba vecno zadrzati. Od sve te pameti i koristi, danas je Bugarska verovatno na minimumu svoje istorijske teritorije, a i bez rata, sankcija i svega ostalog imaju privredu mozda za 1% zdraviju od nase, dok im je demografska situacija nekako jos gora od nase. 

Link to comment

Prosecna plata im hiljadu posto nije 700 evra, mozda si ih pomesao sa Hrvatskom. Mislim da je negde 420-430. Rumunija je malo bolja. 

Link to comment

Ovo je 1 mit koji ce se u Srba vecno zadrzati. Od sve te pameti i koristi, danas je Bugarska verovatno na minimumu svoje istorijske teritorije, a i bez rata, sankcija i svega ostalog imaju privredu mozda za 1% zdraviju od nase, dok im je demografska situacija nekako jos gora od nase.

Jbg, toliko su mogli da izvuku. Imaju makar članstvo u EU i još poneki benefit. To je ipak malkice više od 1% razlike u odnosu na Srbiju i ono što su Srbi postigli svojim metodama.

Link to comment

Ma ne 90-te su izuzetak, ali ja dobro znam na sta se misli kad se na taj nacin povede prica o Bugarskoj. Realno ljudi su se u XX velu zajebali tri puta najstrasnije. 

Link to comment

Topik je o dnevnoj politici pa mislim da je relevantnije da se držimo ovog veka. Kroz istoriju se svako preračunao podosta puta.

 

Edit: pri tome ključ moje poente nije u istoriji nego u kontriranju Erasovoj tvrdnji da su Bugari poslali ovaj svež otpozdrav Rusima na nekakvoj ideološkoj bazi, ono, dobro vs zlo i taj rad. To nema veze sa realnošću.

Edited by beowl
Link to comment
×
×
  • Create New...