Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Teško mi je povjerovat da je neka država voljom svojih građana u evidentno vazalnom odnosu prema nekoj drugoj državi, iz čega logično proizlazi da je podjarmljena. Možda sam ja u krivu, al ne vidim po čemu bi se to dalo zaključit.

 

A kako se to ogleda taj "evidentno vazalni odnos"?

 

Dotični je vjerujem stanovnik Srbije.  :fantom:

Ne bi znao za spas, nisam vjernik. Al ima nekog dostojanstva u tome da se ne raduješ i ne navijaš dok tvoj suveren naskače na ono malo slobodnih od njegovog gospodstva.

 
Koliko ja vidim sve te zemlje su pobegle na stranu na kojoj je i taj "suveren" i najveci im je strah da se slucajno opet ne nadju na onoj drugoj strani nekog zida. Pogledaj i kod nas. rusofilija je postala utociste za najgori sljam koji je hodao Srbijom - od kriminalaca do fasista prozeto retorikom koja je nista drugo nego najobicnije "konjusarstvo" i agresivnost prema svakome ko misli drugacije. Utociste za olos od Malagurskog do Seselja. Jednostavno ta retorika koja se cuje od rusofila se u Srbiji nikada nije cula od onih koji su se redovno nazivali "izdajnicima" i petokolonasima".
 
Sto se mene tice, razlog vise za EU i NATO.
Link to comment

Teško mi je povjerovat da je neka država voljom svojih građana u evidentno vazalnom odnosu prema nekoj drugoj državi, iz čega logično proizlazi da je podjarmljena. Možda sam ja u krivu, al ne vidim po čemu bi se to dalo zaključit.

Ja ti predlažem da skokneš na nekoliko dana do Poljske, malo snimiš kako ti ljudi žive i šta rade (možeš i direktno da ih pitaš da li se osećaju podjarmljenim) pa da posle toga oceniš koliko je težak jaram™ koji nose.

 

Na stranu Bronjislavova lupetanja i Valesino huškanje na rat - dnevna politika i retorika nisu relevantno merilo podjarmljenosti.

Link to comment

Важно је да се ти згражаваш...

Обашка што би се антифашисти не само окренули у гробу, него би се у вентилаторе претворили да виде како их ти браниш  :isuse:

 

Успут: који то неки антифашисти? Мислим, како се то деле?

На подобне, демократске и неподобне, комуњарске?

Prihvatam da bi se anti-fasisticki staljinisti prevorili u ventilatore poput tebe.

 

I naravno da se sovjetski anti-fasisti dele kao i svi drugi - ponajvise na oportuniste i zadrte staljiniste koji su sadisticki gazili preko leseva neduznih, i na ostatak koji su prosto branili svoju zemlju ili koji su se borili za izvorne levicarske ili humanisticke ideale. Mnogi od ovih drugih su zaboravljeni, zavrsili sa metkom u potiljku, u nekom gulagu ili jami a da im se ni ime ne zna. Oni se nece pojaviti na militaristickoj paradi niti su se pojavljivali ranije u sovjetska vremena.

 

Stavljati sve te razlicite ljude i pojave pod jedan kisobran antifasizma je naravno klasicna generalizacija i manipulacija kojom se najvise sluze upravo politicki oportunisti poput recimo Putina.

 

Zato mu to ujedinjenje nacionalisticke, imperijalne, ortodoksne, sovjetske i sada robber baron politicke tradicije i uspeva pod kisobranom antifasizma.

 

Zato i sluzi propaganda naspram Kijeva i Zapada koji predstavljaju novi nadolazeci fasizam koji valja pobediti i protiv koga se nacija ponovo mora mobilisati i homogenisati.

 

A funkcija svega toga je naravno potpuno banalna - odrzavanje vlasti kod kuce i sirenje uticaja sirom Evrope kroz podrsku pravim naslednicima fasisticke misli.

 

I sve to naravno uz pomoc korisnih idiota koji u tome ne vide egzistencijalnu opasnost po Evropu.

Edited by Anduril
Link to comment

 

Odlaže se "Turski tok"

Posle šest nedelja pregovaranja, "Gasprom" i "Botas" objavili da su u ćorsokaku. Na zahlađenje odnosa Ankare i Moskve uticao Putinov govor u Jerevanu

 

ZBOG toga što definitivno ne mogu da se dogovore ruski "Gasprom" i turska državna kompanija "Botas", do daljeg je odložena izgradnja mnogo najavljivanog gasovoda "Turski tok". Eksperti kažu da je do odustajanja od gasovoda koji je trebalo da bude zamena za "Južni tok" došlo ne samo iz ekonomskih razloga, već i zbog zahlađenja odnosa između Ankare i Moskve posle Putinovog nedavnog govora u Jerevanu, gde je osudio genocid nad Jermenima koji je počinila turska vojska.

 

Vest koju su utorak objavili ruski mediji bila je za mnoge iznenađujuća jer su donedavno predstavnici "Gasproma" i "Botasa" davali optimističke izjave. Navodno, pregovori su zaista bili blizu kompromisa i dogovora o popustu na cenu gasa koju bi dobio "Botas" od ruskog partera. Ali, posle mesec i po dana razgovora, kompanije na kraju ipak nisu mogle da se dogovore kako će se primenjivati formula o popustu koji bi dobili Turci.

Ruski mediji tvrde da "Gasprom" već ima gubitke. Brodovi koji bi trebalo da postavljaju cevi na dno Crnog mora stoje u ruskim lukama, a Turci gube jer, umesto da koriste popust na cenu gasa, sada plaćaju gas sto dolara skuplje od prosečne evropske cene. Sada Turci hiljadu kubika gasa plaćaju 370 dolara. Umesto da se dogovori sa Moskvom, Ankara sve više kupuje tečni gas. U aprilu je Turska kupila od "Gasproma" 38 odsto manje gasa nego lane u istom periodu

U utorak je u Moskvi objavljena vest da se "Gasprom" sa privatnim turskim kompanijama, koje kupuju godišnje oko deset milijardi kubika gasa, dogovorio o popustu, pa će oni u drugom kvartalu hiljadu kubika plaćati 260 dolara. Onima koji su već platili gas po višoj ceni, "Gasprom" namerava da vrati oko 300 miliona dolara.

Interesantno je da uprkos tome što su u "Gaspromu" saopštili da im je profit u prošloj godini drastično pao, ta velika državna kompanija je povećala plate svom rukovodstvu za 50 odsto.

Da "Gasprom" ima nevolje i na svojoj obali, dokaz je najnoviji izveštaj "Rostehnadzora" koji je objavljen u utorak. Na gradnji "Južnog toka" na ruskoj strani pomenuti ruski državni kontrolni organ pronašao je više od 200 primera kršenja pravila gradnje. Čak 139 propusta je napravio izvođač radova "Strojtransgas", a "Gasprom transgas Krasnodar" je imao 86 nepravilnosti. Kompanije su zbog toga kažnjene novčano, kao i njihovi generalni direktori. U mnogim slučajevima dokumentacija za izvođenje nije bila usklađena sa projektnom dokumentacijom, a osim toga nisu poštovane tehničke norme propisane ruskim zakonima.

To što je zbog odluka EU Rusija morala da odustane od gradnje gasovoda "Južni tok" ne znači da sve što je napravljeno na ruskoj obali neće biti korišćeno. Kad se poboljšaju odnosi sa Turskom, što je u interesu privrednicima obeju zemalja, sve što je napravljeno za "Južni tok" u Rusiji koristiće se za "Turski tok".

Edited by slow
Link to comment

 

A kako se to ogleda taj "evidentno vazalni odnos"?

 

 
Koliko ja vidim sve te zemlje su pobegle na stranu na kojoj je i taj "suveren" i najveci im je strah da se slucajno opet ne nadju na onoj drugoj strani nekog zida. Pogledaj i kod nas. rusofilija je postala utociste za najgori sljam koji je hodao Srbijom - od kriminalaca do fasista prozeto retorikom koja je nista drugo nego najobicnije "konjusarstvo" i agresivnost prema svakome ko misli drugacije. Utociste za olos od Malagurskog do Seselja. Jednostavno ta retorika koja se cuje od rusofila se u Srbiji nikada nije cula od onih koji su se redovno nazivali "izdajnicima" i petokolonasima".
 
Sto se mene tice, razlog vise za EU i NATO.

 

 

Ogleda se u onih 2 500 hiljade koji su bili u Iraku i 2 500 koji su još u Afganistanu. Da ne spominjemo da su broj 1 apolgeta američke politike prema Ukrajini od svih članica EU.

 

 

Viđu ološa. Al ovaj dio na kraju gdje razotkrivaju sve NATO igrače ti je odgovor na to zašto se čuju samo glasovi redikula s proruskim stavovima u javnosti.

Link to comment

Ja ti predlažem da skokneš na nekoliko dana do Poljske, malo snimiš kako ti ljudi žive i šta rade (možeš i direktno da ih pitaš da li se osećaju podjarmljenim) pa da posle toga oceniš koliko je težak jaram koji nose.

 

Na stranu Bronjislavova lupetanja i Valesino huškanje na rat - dnevna politika i retorika nisu relevantno merilo podjarmljenosti.

 

Nije ni osjećaj mjerilo. Nisam bio u Poljskoj ali sam radio s dosta Poljaka. Ništa kod njih nije puno drugačije nego kod nas(velim za Hrvatsku), jedino je nezaposlenost manja, ali to je dobrim dijelom zato što su se raspršili po EU u potrazi za poslom. Čak su im i GDP PC i prosječna plaća otprilike isti kao kod nas.

 

Jedino mjerilo je ponaša li se država vazalski prema drugoj državi i je li to po volji njenih građana. Ovaj odnos prema Rusiji recimo da je uzimajući u obzir povijest odnosa Rusije i Poljske. Međutim to je samo kap u moru. Svi znamo da bi i poljski predsjednik kao i češki pojeo govno da mu američki veleposlanik toplo preporuči da zaobiđe neku diplomatsku posjetu. A za to teško da bi glasao itko u Poljskoj i u Europi. To je vazalstvo i podjarmljenost 1/1, ma koliko inače bili neprimjetni.

Edited by Cort0 Maltese
Link to comment

Ogleda se u onih 2 500 hiljade koji su bili u Iraku i 2 500 koji su još u Afganistanu. Da ne spominjemo da su broj 1 apolgeta američke politike prema Ukrajini od svih članica EU.

 

Vidis oni su izabrali da budu u Iraku i Afganistanu (S tim sto te dve prica nisu iste Irak je potpuno neopravdana intervencija). Vecina drugih clanica NATO je odbila i zbog toga im niko nije uleteo sa tenkovima. Sve te zemlje o kojima pricamo su same presle na drugu stranu i najveci strah im je da se vrate pod uticaj Rusije. Na Rusiji i rusofilima je da razmisle zasto. Medjutim nema tu ni p od pameti tako da ce ova autoizolacija Rusije trajati jedno duze vreme.

 

 

On a different note. Tokom probe u Moskvi se pokvario novi Armata tenk:

 

CEZQu7PW8AA0TQr.jpg

Edited by Eraserhead
Link to comment

Vidis oni su izabrali da budu u Iraku i Afganistanu (S tim sto te dve prica nisu iste Irak je potpuno neopravdana intervencija). Vecina drugih clanica NATO je odbila i zbog toga im niko nije uleteo sa tenkovima. Sve te zemlje o kojima pricamo su same presle na drugu stranu i najveci strah im je da se vrate pod uticaj Rusije. Na Rusiji i rusofilima je da razmisle zasto. Medjutim nema tu ni p od pameti tako da ce ova autoizolacija Rusije trajati jedno duze vreme.

 

Ko je izabrao? Kad je bio taj referendum?

Link to comment
×
×
  • Create New...