Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Ne pratite, eno vam apostata stavio tekst u originalu na ruskom. A ono sa b92 je preuzeto od bete, koja je preuzela od reutersa, koji, po ko zna koji put od kad je počelo ovo u Ukrajini, netačno prenosi ono što neko kaže.

Link to comment

Ne pratite, eno vam apostata stavio tekst u originalu na ruskom. A ono sa b92 je preuzeto od bete, koja je preuzela od reutersa, koji, po ko zna koji put od kad je počelo ovo u Ukrajini, netačno prenosi ono što neko kaže.

 

jbga kad ne govorim ruski. :(

Link to comment

Dobar je Allison. Ne nudi konkretna resenja, nego 1 strateski zahvat, i skromno mislim da je to pravi put. 

 

Uvek je sedeti i razgovarati o problemima najbolje rešenje, ma koliko dugo trajalo. 

Link to comment

Ne pratite, eno vam apostata stavio tekst u originalu na ruskom. A ono sa b92 je preuzeto od bete, koja je preuzela od reutersa, koji, po ko zna koji put od kad je počelo ovo u Ukrajini, netačno prenosi ono što neko kaže.

 

nije samo rojters, mnogi drugi prenose isto. nego da nije vest istinita rusko ministarstvo unutrasnjih poslova ne bi uopste reagovao

 

a i ne znam sta su drugo ocekivali od ovog stvorenja, platice rusi kad tad visoku cenu zbog saradnje sa ovim stvorenjem kao sto je platio zapad saradnju sa mudjahedinima i delovima isis-a. nazalost tu cenu platice nevini gradjani a ne oni koji donose ovakve odluke

Link to comment

Da, baš će na Slobodnoj™ Evropi da objave kako treba.
 
Evo šta kaže Kadirov na svojoj stranici vkontakte
 

Воскресным днем в центре Грозного проходил футбольный матч между командами "Терек" и "Динамо" (Москва). В городе также находились сотни туристов из регионов России, деловые делегации из других стран. И в это время раздавались выстрелы из стрелкового оружия. Установлено, что сотрудники Ставропольского УВД и ВОГО и П (Ханкала) проводили спецоперацию по задержанию некого Джамбулата Дадаева. При этом МВД ЧР не было поставлено в известность. Дадаев скончался на месте происшествия. Случившееся вызвало большой общественный резонанс. Сегодня я провёл совещание с участием руководителей МВД по ЧР, УФСБ, прокуратуры, СУ СК РФ, ВОГО и П. Выяснилось, что у сотрудников Ставропольского УВД и ВОГО и П не было законных оснований для проведения операции. Грубым нарушением является и то, что МВД по ЧР не было поставлено в известность. Есть и другие серьёзные нарушения, которые в интересах следствия не могут быть озвучены. Я потребовал провести тщательное расследование всех обстоятельств случившегося и вынести предусмотренное законом решение.


edit- doduše postoji saopštenje na stranici MVD

 

Tako da ne znam, možda je ipak trouble in paradise. :)

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Pošto sam u Rusiju došao ne znajući prethodno ruski, mogu samo da ti kažem da kad čitaš na ruskom, a ne znaš ga (i to se odnosi na književnost, koja je komplikovanija) razumeš odmah bar 30 % napisanog, tako da ti savetujem da probaš, a ako te nešto konkretno zanima, mogu da pomognem.

 

Inače, malo sam sad surfovao povodom ove situacije sa Kadirovim i situacija je otprilike ovakva:

 

A) Kadirov je izjavio ono o "otvaranju vatre", ali je apostrofirao da se radi o organima drugih republika. Takođe, stigla je i njegova druga izjava kojom pojašnjava da se radi o naručenom hapšenju/ubistvu Dž. Dadajeva (nema veze, bar niko to ne pominje, sa ovim drugim poznatijim Dadajevim). Nekih direktnih izjava koje idu direktno protiv centralne vlasti nisam uspeo da zapazim. Možda sam neiskusan i treba čitati između redova, mada ne bih rekao da je to ovde slučaj.

B) Ono što se tvrdi u postovanom članku Slobodne Evrope je tačno, s tim što je to jedan pasus od dve rečenice na dnu šest puta većeg teksta, koji se ne bavi Kadirovim direktno.

To vam je to, pa ko se snađe, snađe.

Link to comment

Nema potrebe za ironijom, ako sam rekao da rojters i slobodna evropa nisu slobodni mediji, ne znači da mislim da je RT slobodan medij.

Link to comment

"Kako je objavila ruska agencija RIA novosti, osim kontroverznog predsednika Severne Koreje, gosti Moskve 9. maja biće predsednik Srbije Tomislav Nikolić, predsednik Venecuele Nikolas Maduro, predsednik Azerbejdžana Ilham Alijev, predsednik Vijetnama Čion Tan Šang, predsednik Kipra Nikos Anastasijades, predsednik Palestine Mahmud Abas, predsednik Južne Osetije Leonid Tibilov i premijer Grčke Aleksis Cipras."

 

Koja ekipa. Fale im Joker i Green Goblin.

Link to comment
×
×
  • Create New...