Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Iznenadjenje je сюрприз, reč uzeta iz francuskog, u 18. veku. Čini mi se da je i reč "iznenadjenje" veštački izmišljena, verovatno u 19. veku od strane nekog od tadašnjih književnika koji su se zanimali za jezik. Ne verujem da su je Miloš Obrenović ili Karađorđe imali u svom rečniku. (Neka me neko ispravi ako grešim.)

 

Šokantno je koliko je u stvari narodni govor nekada bio siromašan intelektualnim rečima. Oba jezika (kao i svi ostali jezici koji su ranije ili kasnije postajali književni) su ga obogaćivala preuzimanjem iz staroslovenskog, kalkovima (prevodima stranih reči, obično latinskih, grčkih, nemačkih i francuskih) i direktnim uzimanjem stranih reči. 

Edited by IndridCold
Link to comment

meki-di™ ima dosta 'objekata' I u US - mnogo vise od 400+100 u rusijici pa ce opet da propadnu regardless. dosta je raji plasticnih burgera; nadam se da omiljeni kremaljski reditelji imaju bolju ideju

Link to comment

mali troll

 

Gledao sad na google translate, izgleda da smo reč paradajz preuzeli od Mađara, jedino oni kažu paradicsom od komšija. Svi ostali su tomato, rajčica i pomidori. Slovaci i Slovenci takođe kažu paradajky i paradižnik, izgleda da su i oni preuzeli od Mađara...

 

po svoj prilici u Evropi jedino Slovaci, Slovenci i mi...svi su mađarski susedi

Edited by slow
Link to comment

mali troll

 

Gledao sad na google translate, izgleda da smo reč paradajz preuzeli od Mađara, jedino oni kažu paradicsom od komšija. Svi ostali su tomato, rajčica i pomidori. Slovaci i Slovenci takođe kažu paradajky i paradižnik, izgleda da su i oni preuzeli od Mađara...

 

po svoj prilici u Evropi jedino Slovaci, Slovenci i mi...svi su mađarski susedi

 

 

Austrijanci za razliku od Nemaca takodje kazu Paradeiser. Tako da to mozda komplikuje teoriju :)

Link to comment

e jebi ga, teorija mi nije izdržala ni pola sata... :isuse:  znači Austrougari

 

ja gledao Nemce (tomaten) pa sam automatski otpisao Austrijance

Edited by slow
Link to comment

Austrijanci za razliku od Nemaca takodje kazu Paradeiser. Tako da to mozda komplikuje teoriju :)

Hm.. jos samo kad bi pronasli neku vezu izmedju austrinanaca i ugara..

Link to comment

Kada sam video tu vest o "patriotskoj" brzoj hrani, odmah mi je na pamet palo ovo. 

 

Big red adventure. 

 

233594-the-big-red-adventure-dos-screens

 

Italijani su bili proroci. Sada će tamo da prodaju vodkacolu. 

Link to comment

To ''patriotsko'' jurenje Mekdonaldsa iz političkih pobuda samo će da učini medveđu uslugu ljudima koji se bore protiv nezdrave hrane nakrcane šećerom i kalorijama. Brza hrana jeste zlo, mislim da su u Britaniji vodi rasprava oko zabrane kioska brze hrane u blizini škola, nešto slično kao što je regulisana udaljenost kockarnica od škola, ne znam koliko se odmaklo sa tim, ali tako razmišljaju ozbiljne države i odgovorni ljudi. Lažni, lukrativni ''patriotizam'' uništava sve čega se dotakne.

Edited by slow
Link to comment

preporuka.

Gebels v.2.0 ili sve ono što bi Mićan (sns über bot) voleo da bude/ima a nije/nema:

http://www.rferl.org/content/how-to-guide-russian-trolling-trolls/26919999.html

Da, preneli su posle i naši to: http://www.blic.rs/Vesti/Svet/543018/PUTINOVI-BOTOVI-Stresan-ali-dobro-placen-posao

Nije jasno da li je naš Vučko to video od ovih ili obrnuto, ali u svakom slučaju Rusi bolje plaćaju. No, dobro, radi to svakako i druga strana, pa Putin prosto nije hteo da zaostaje.

Link to comment
×
×
  • Create New...