Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

Izbor iz jutrošnjih naslovnica uglavnom zapadne štampe s Navaljnim:

 

Spoiler

GGhblV3WoAAi-N5?format=jpg&name=large

 

GGhblk3XEAEkeo4?format=jpg&name=large

 

GGhblxxXkAAoowh?format=jpg&name=large

 

YngFeBY.jpeg

 

GGfeo9AWAAAWoYB?format=jpg&name=large

 

GGhUU70XEAAEkKL?format=jpg&name=medium

 

GGhdajoWYAA7TaW?format=jpg&name=medium

 

GGfWdlKXsAAu1WB?format=jpg&name=4096x409

 

GGfTH-SWwAAoKgl?format=jpg&name=large

 

GGfeovVWUAAR9Dr?format=jpg&name=large

 

GGfeoliWkAAgVnd?format=jpg&name=large

 

GGfU52KWYAEzgUR?format=jpg&name=large

 

GGf0ZA3bgAANzf4?format=jpg&name=900x900

 

GGf0ZD1bQAAXYvV?format=jpg&name=medium

 

GGf0ZFRakAAWpDn?format=jpg&name=900x900

 

GGhTAtYWIAAhZEN?format=jpg&name=large

 

GGf5SocWEAAryXs?format=jpg&name=900x900

 

GGf5Sj_WUAAjp4G?format=jpg&name=medium

 

GGfUETuXIAAxyzV?format=jpg&name=small

 

KCljKUb.jpeg

 

9RpyvZo.jpeg

 

PWOMfYn.jpeg

 

NIGMt59.jpeg

 

cUUaAOO.jpeg

 

j5lrDSk.jpeg

 

NmujUMV.jpeg

 

C38WoBJ.jpeg

 

aXzoNcC.jpeg

 

mXtATPz.jpeg

 

9qcQmSi.jpeg

 

flUWg99.jpeg

 

ABG3kZ7.jpeg

 

bSsl2Q1.jpeg

 

m3xmRLC.jpeg

 

kLE47Bq.jpeg

 

tRgDj0Y.jpeg

 

ECs0DIt.jpeg

 

gfgOaZc.jpeg

 

 

Edit: Izvinjavam se zbog dupliranih unosa za Stampu i Tagesspiegel, zabaguje mi editor kad pokušam da ih uklonim.

Edited by vememah
  • +1 1
  • Hvala 3
Link to comment
14 hours ago, б1lme3 said:


 

Ne treba ti potpuna kontrola, treba ti samo da FSB poseti 50 najaktivnijih telegramdžija sa najviše pratilaca i prijateljski im sugeriše (pored otvorenog prozora na desetom spratu) da ubuduće sakupljaju lajkove i pretplatnike tako što će da trube samo o ukrajinskim porazima a o ruskim će izvestiti šturo i u skladu sa onim što saopšti MO.

Ako imaju neke ozbiljne zamerke komandi, mogu da dobiju privatni kanal za komuniciranje istih. Rat je igra sa najvećim mogućim ulozima i informacije spadaju u prve tri kategorije koje se stavljaju pod kontrolu. Ponavljam, treba samo pogledati kako na drugoj strani Ukrajinci kontolišu svoj Telegram i koliko tamo može da se pročita analiza tipa: "Ljudi, vreme je da se pogledamo u oči. Ovo ništa ne valja, ginemo kao mačići, dali smo državu i zemlju u zamenu za oružje kojim se toliko busamo, generali su nam karijeristi i poslušnici koji brišu čitave brigade iz brojnog stanja da bi zadovoljili apetite NATO".

Kod Rusa nije problem što treba ulepšati povlačenje (ulepšali su i Ukrajinci svoje povlačenje iz Severodonjecka i Lisičanska, da ne pominjem kako su predstavili predaju ekipe iz Azovstala) nego je problem to što su od ratnog informisanja napravili rijaliti šou.

 

Rat je bato, NATO upao u Rusiju, nema tu mnogo price :fantom:

 

 

  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, napadaj said:

Redoran je autor tog posta i očigledno je da ne poziva na ubistva domaćih izdajnika i stranih plaćenikaтм, nego govori kako službe funkcionišu i kako se profesionalna komunikacija vrši i kontroliše u vreme rata.

 

 

 

Jok more, samo daje instrukcije kako da se to uradi™

 

Inace kada SAD napadne neku naftu po pustinji ovde se krene sa istim baba vanga predvidjanjima i zakljuccima a supermod mazi savetnike po glavi i tepa im

 

 

Link to comment
22 minutes ago, bradilko said:

ovako drzati ljude. pizde jedne bolesne.

nemam zelju da idem u te zlocinacke drzave. boli me briga da ne znam sta cu videti tako, rusija, kina.. pihh

 

https://beta.rs/content/200222-zatvor-u-kojem-je-umro-navaljni-najstrozi-u-rusiji-za-najgore-zlocince

 

Bilo bi jako lepo da sada pokažemo solidarnost sa našim ruskim prijateljima u nevolji. Mislim na sve nove sugrađane u Bgd i NS koji su u sebi pronašli dovoljno integriteta da ne učestvuju u agresiji na Ukrajinu i radije izabrali potucanje po Srbiji nego da krvave ruke. 

 

I oni, kao i mi, samo smo žrtve diktatura koje će se jednog dana čuditi kako se ukrajinski rat ikada dogodio, kao što i mi živimo u poricanju vukovarske sramote. 

 

Zato smo naši, a ne zato što slučajno delimo iste crkve. 

  • +1 8
  • Tužno 1
Link to comment

Mnogo ljudi je i dalje zatvoreno u Rusiji, a i ovi sto su stavljali cvece lice na nas. Njih ne treba zaboraviti jednom isto, da su stajali naspram ovog zlotvora propalog

 

@Caligula

let it go

Edited by villiem
  • +1 6
Link to comment
11 minutes ago, April said:

 

Bilo bi jako lepo da sada pokažemo solidarnost sa našim ruskim prijateljima u nevolji. Mislim na sve nove sugrađane u Bgd i NS koji su u sebi pronašli dovoljno integriteta da ne učestvuju u agresiji na Ukrajinu i radije izabrali potucanje po Srbiji nego da krvave ruke. 

 

I oni, kao i mi, samo smo žrtve diktatura koje će se jednog dana čuditi kako se ukrajinski rat ikada dogodio, kao što i mi živimo u poricanju vukovarske sramote. 

 

Zato smo naši, a ne zato što slučajno delimo iste crkve. 

 

Ovde u koworkingu (vec sam par puta pomenuo) radi mnogo rusa. Svi do jednog su jako rezervisani sto se kontakta tice, druze se iskljucivo medju sobom, cak su i tu podeljeni po grupama. O politici ne daj boze da progovore - i to sasvim razumem jer vide kako prolaze oni koji otvoreno u Srbiji kazu da su protiv Putina. Vecina je ovde sa porodicama i malom decom, pokusavaju da prezive.

 

Hocu reci, jesu oni izabrali da ne budu Putinovo topovsko meso ali ni ovde im ne cvetaju ruze, ne znam kako im pomoci a da bude produktivno i ne ugrozi ih.

 

Onaj zlocinac ce konfiskovati imovinu na daljinu, samo da mu Vulin posalje spisak ljudi sa protesta. Crno, crno vreme, kao pre devedeset godina samo sto sada imaju i kamere sa prepoznavanjem lica svuda po gradu.

Edited by Caligula
  • +1 9
Link to comment

Juče mi se srce cepalo kada sam gledala onaj ruski par. Čovek očajan, samo što ne plače.

Oni su 10.god ovde, verovatno dobili državljanstvo pa se ne plaše da istupe.

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, đorđe geprat said:

rusija je naprosto prevelika da bi se uz pomoć "spoljnog faktora" privela demokratiji. mislim da je ruski narod sam prepušten svojoj sudbini. namenski bolje poznaje istoriju od mene pa bi mogao da napiše da li je rus ikada bio u prilici da ne bude podanik i poslušnik režima koji mu se desio. da je kada bio u prilici da bira. sem onih koji su izabrali da život provedu negde drugo.

 

sada imaju staljinizam u još rigidnijem obliku. staljin u unutrašnjoj a hitler u spoljnoj politici, to je putin.

Postoje velike zemlje sa surovom klimom koje imaju demokratsku vlast. No kultura koju zive ljudi se najteze menja. Ali nije nemoguce :) 

 

Osim mozda u Srbiji, mi smo jebeno prokleti :lolol:

Link to comment
3 hours ago, б1lme3 said:

 

 

uz dva klika misem je moguce naci taj originalni post i raspravu koja mu prethodi

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Specijalna-operacija-RF-LNR-i-DNR-u-Ukrajini_4625.html

 

dakle redoran direktno predlaza kako ruska strana moze "unaprediti" svoje izvestavanje o ratu, jer trenutno nije dobro, previse je disonantnih tonova

 

 

nije bitan redoran, bitan je odnos prema tom zlu

ne moze zlo da se podrzava delimicno, zna se jako dobro ko ubija "izdajnike drzave" po rusiji i po srbiji

to sigurno nisu djindjic, zivkovic ili tadic

 

 

ko to ne vidi ili je glup ili zao 

i ostaje mu samo da namenski konstatuje kako je tako svuda i oduvek

Jebote, godinama, brate godinama, secirate taj jedan post od Redorana. Neko bi pomislio da medju desetine hiljada drugih koje je napisao sigurno ima jos gomila onih gde velica Putina. Ja koliko se secam njegovog opusa, maltene non stop je kritikovao nedemokratsku vlast u Rusiji. Al dobro, bitno je da mi istrazujemo poturice desnicare po forumu. Za to vreme niste spremni ni na kakvu kritiku Zapada, dela sveta koji je izmislio koncept intervencija nakon drugog svetskog rata a koji je pre toga stotinama godina drzao ostatak sveta u robstvu. 

 

Zaslepljeni ste svojom ispravnoscu™ i aktivizvom u proganjanju nepodobnih elemenata. Da ste se rodili 50 godina ranije bili bi najveci antikomunisti ili komunisti, zavisno gde bi ste se nasli. 

  • +1 11
  • Haha 1
  • Hvala 2
  • -1 8
Link to comment
2 hours ago, napadaj said:

 

Ne predlaže, nego komentariše. Da bi predlagao, mora da postoji neko kome taj predlog može da bude koristan, a takvih nema ovde, jer niko od nas ne može da okrene crveni telefon i javi Kremlju da obrati pažnju na Telegram kanale ruskih vojnika koji su na liniji fronta.

 

I to što je napisao je tačno, a nije zlonamerno, niti predstavlja podršku Rusiji.

 

 

I "narajcani kreten u vojničkom džemperu koji se ništa ne pita" je isto tačno i nezlonamjerno i ne predstavlja podršku Rusiji. Čitali smo od početka SVO, Ukrajjina napala Rusiju. Nije podrška i nije zlonamjerno. Vratite Redorana! 

  • +1 2
  • Wub 1
  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment

Vidim sad tamo na topiku potpuni preokret, imalo je smisla ukoniti Redorana, kudos to Caligula & draganče.

 

Btw, Redoran je možda u teoriji pisao kako se rešiti neistomišljenika, ova naša dvojica su pokazala kako se to izvodi u praksi. Svakom svoje 

 

Sesame Street Idk GIF

  • +1 3
  • Tužno 2
Link to comment
×
×
  • Create New...