Jump to content
IGNORED

Bad Music koncerti


bad music for bad people

Recommended Posts

recenzija poslednjeg albuma:http://www.ravnododna.com/guitar-wolf-beast-vibrator-dobre-vibracije-neukrotive-rock-zvijeri/

Link to comment
jbt, bede, ja cu na tvoje koncerte moci samo ako dam otkaz ili kad odem u penziju. :(blagis vama svima.
pa zar i nedeljom i još uveče?
Link to comment

GW stigli!!Ručamo i posle kolača & kafe palimo u hotel, a oko 19:30 na tonsku.Sve kreće tačno na vreme: vrata Guna otvaraju se u 21:30, koncert počinje od 22:00!!

Link to comment
pa zar i nedeljom i još uveče?
arbeit macht freijos kad bi znao sta gledam sad umesto gw, sve bi mi u zivotu oprostio.molim za izvestaj, od srca.
Link to comment

za mene je ovo bio jedan od snova koje sam ostvario. osećaj kao kada sam prvi put doveo dirtbombs, jacka obliviana, andrea williamsa. ionako sam sve ovo počeo da radim jer je drugi način da vidim neki od omiljenih mi bendova cimanje u inostranstvo. ovako, em što u beogradu pogledam ono što volim, em iste dovedem gajbi i nahranim, družim se sa njima, popijemo piće, varnemo džoint-dva, izogovaramo neke zajedničke drugare itd - daleko bolje nego da u nekom beču kao kakva grupi zaskačem muzičare i davim kako sam došao iz pičkovca da ih vidim uživo...za gw sam prvi put čuo '93. ili '94. mislim da je u mrr-u tim yo pisao o njima, no sada to nema previše veze. nije mnogo prošlo - dobijem kasetu sa "wolf rock!" i padnem na dupe! sreća te je brat tada već bio u australiji i sve mu je bilo dostupno za razliku od mene, te je tovario koverte i slao kasete. pored ostalog, bilo je tu i sve što bi gw objavili.kada sam počeo da se akam sa dovođenjem bendova u srbiju i šire, jedan od prioriteta bio je da navatam gw. agencija na kojoj su poodavno uvek bi me odjavljivala sa "već sve bukirano" ili "žao nam je, predaleko ste. mi uglavnom radimo po zap. i sr. evropi". ipak, pre nešto manje od godinu dana nagazim scotta h. birama preko njih, pa pre malo jače od 2 nedelje i cedella davisa, a onda nije bilo teško ni da se zakače gw.trebalo je da budu kod mene u zemunu oko 4. i bili su, ali ne baš u munzeu, nego na ugrinovačkom putu. to sam skapirao tek kad sam po najvećem pljusku izleteo i otrčao do ugrinovačke 43, da bih shvatio da nisu u ugr. ulici, već na ugr. putu. pozovem tur-menadžera i kažem mu: "miki, a da ti malo u to govance ukucaš zemun, pa da mi kažeš jel može da ga nađe?". uradi on tako, nađe munze i dogovorimo se da se nađemo u glavnoj. onako pokisao uskočim u neki 45 kod stadiona, siđem kod rk bg i sklonim se od potopa. čekaj, čekaj, čekaj... - 30 min. pošaljem sms - ništa. još jedan - ništa. pozovem, ovaj pojma nema gde je, ali, kao u zemunu je. pitam jel ima neki kiosk. kaže ima pumpa. reko' uđi i daj liku tel, pa da mi kaže gde ste. pumpadžija kaže: "levo altina, desno ugrinovačka". zamolim ga da ih uputi do stadiona, sednem na 17 za 1 stanicu, onda pešaka. snimim ogromni mečka kombi i japančicu koja pljuga ispred istog na kiši. mahnem još skoro sa 150m, vidim da im bi jasno da sam ja taj promoter. uskočim u kombi, pozdravimo se kratko i za 5 minuta smo na hasu kod mene.krenemo tu da tanjiramo. malo mi bi neprijatno jer svi sipaju po dva puna tanjira supe, a seiji 4. "ljudi, ovo je samo početak. ima posle prebranac, neki krompir, pohovano pileće belo, razne salate, kolač...". seiji kaže da on ne sme da jede ništa konkretno ako mu sledi koncert u narednih 5-6 sati. obzirom da je bilo pola 6, da je koncert najavljen za 10, dignem ruke od nagovaranja. najjače je bilo što su pili pun qrac kokakole, pa i seiji, uz supu :)naravno, pohvalim se ja kako mi je brat oženjen japankom iz jokohame, pokažem fotku gde je sa celom familijom, prijavim da ih je gledao u toj, drugoj postavi otkako je billy umro 2005. u melburnu, pa onda i svaki put kad su svirali u pertu, krenemo dalje pričom o oblivians i na kraju, posle kolača i kafe, otrčim do ono malo vinila koji mi se kisele ovde i ćapim jedan neotvoreni modern prisoners (sonny vincent + bobby stinson) i poklonim ga seijiju. jedno sto puta se naklonio i uzviknuo "Ooooo-ooo, thank you, thank you so much".čekiramo posle hotel, pa tonska. neki zajeb kod monitora, lokalni tonac petlja monitor kod bubnjara, sve kasni u pm, grickam nokte i pitam se dal da zveknem jednu i padnem kolikvijum. ostajem pri piću vaše i naše mladosti, poplava sms-ova: "kad tačno počinje?", "jel možeš me turiš na spisak +1, +2?", jedan lik kojeg znam iz šikarice dolazi, uvodi dvoje, posle mi šanker kaže da možda dođe još par njegovih - počinju da mi padaju roletne. gubim oko 700€, a ovaj bi da mi nakrca jebemligakoliko svojih pajtaša za dž. priđem i kažem mu da je to malo bezveze, on se malo uzjoguni, krene da mi preti kako on tu može da dovede 50 ljudi za dž, šanker mi kaže da niko od njegovih ionako ne bi platio kartu, skapiram to kao šansu da šank ne prsne to veče kao što ću/već jesam ja i pomirim se sa tim, jbg. pritom, bilo mi i žao, lik je osnivač ritma za koji me već godinama realno boli ona stvar i iskreno me blam što sam tamo pisao sa sve ovim jajarama/neznalicama uhlebljenim danas svud tamo gde ima para ako se poliže nečija čmarina. na kraju, koliko god da je raspao, u onakvom delirijum tremens izdanju 5x je veći Čovek od npr. dragana ambrozića najvećeg govnara koji je ovde nešto petljao oko muzike.napokon se završi tonska. bend me zamoli da ne krenu u 10:15 kako sam tražio, već oko pola 11. nema problema - bend je uvek u pravu osim ako nije (bmfbp pravilo #1).izađem do ortaka na ulazu da overim prolazno vreme - 50 i neka karta. dolazi jedna ženska iz sofije sa dva ortaka, stižu kova sa klincem, bata rača sa ortakom, jedan mjetalac od 2 metra, onda onaj krupniković kojem stalno zaboravim ime, dofura neku džidžu i zamolim ga da ponudi torua, bubnjara koji me prethodno pitao hoće li da bude nešto za varenje. stiže alamo, holden, žika intoxica sa mečkicom, bratovljev kumašin sa ortakom, momak sa postom iznad ovog - hellvis, ali i dobar broj nekih ljudi koje prvi put vidim. gore na ulazu salamander završava svoju litru vina, dajem mu obećani poster za koncert (jao, posle koncerta je haos pravio sa insistiranjem da mu seiji ili toru odseku mali prst i da to neko snimi telefonom), upadaju boris repetitor i ortak mu, kažem malom peki da uđe, ionako je dekintos...počinje video projekcija. par klipova, najjači onaj sa vucima koji zavijaju, onda magma nobunaga i malo posle toga kreće sa razglasa tema iz

. mrak, lagano se pale svetla, seiji na ex ispija pivo i onda - uragan!! šibanje po džitrama i bubnjevima, feedback, distorzija, buka, rokenrol! toru bez kožne jakne i majce, od ramena do šaka jakuza tetovi, tuče da mu ne treba nijedan mikrofon na bubnjevima, ug i seiji deru, a napred ispred njih - mosh pit. između pesama samo one-two-t'ee-fo' i onda lavina! ovi iz prvih redova zaklanjaju gw visoko podignutim rukama, posle svake pesme urlaju, u jednom trenutku snimim kako neka plastična pivska čaša izvodi četvorostruki salto iznad mase polivajući na sve strane, seiji pravi face kao da će da iskenja bona voxa u 10 primeraka, vitla sg-jem na sve strane, svira ga zabačenog iza vrata, pa zubima, pa udara o plafon, pa ga daje prvim redovima da okidaju žice, zvekeće kao reketom neke loptice koje posle hvataše povisočiji, mali ug uskače u preve redove i ore trožičnim basom - samo jedna reč - ROKENROL! utvar me ćapa za ruku "ujbt, ala su dobri, pa ovo nije normalno!", nensi, japanka koja im radi zvuk i za koju mi je jedno 10 njih iskolačenih očiju reklo kako je slatka, oženio bih je povremeno se umuva u središte publike da overi zvuk, pa se vrati za mikser. odem do šanka po koktu, prvi put u ganu vidim da na šanku nema ni jedne osobe - svi su u prostoru između bine i miksete = svi su došli da vide koncert, a ne da bleje tamo i blebeću (a i nije se moglo od glasnoće :)).pred početak fujiyama attack seiji pita koja je najveća planina u srbiji. jbg, ovi što su ga razumeli nisu bili toliko glasni, te se jedan razdra NIDŽA! tako krstivši naredni broj.061_zpsdd6579c2.jpgposle oko 70-ak min - kratko kaže to je to i silaze sa bine. publika u šoku, najpre tajac, onda stidljiv poziv na bis, pa sve glasnije i glasnije i gw se vrate za još 10-ak min. iskreno, meni je to bio lame vapaj za još malo svirke, posle onakve grmljavine trebalo je daleko glasnije i duže od tih minut-minut i po. kako god, bend se vratio i izrešetao sa starim hitovima i onda stvarno kraj. ljudi krenu da odlaze, veći broj njih zaglavi se kod merch stola, pazare se majce, vinili, diskovi, bedževi, nalepnice. kad se više od 50% ispraznilo - iznenada kreće gitarska buka. svi u čudu okreću se ka bini, a tamo seiji sam sa džitrom i urla i love you ok:http://www.youtube.com/watch?v=s11P1yVvvDspreostala ekipa vraća se u prostor ispred bine, 3 minuta boba dylana na gw način, pičkopatnička pesma i taj rad ;) e, to je zaista i bio kraj svega. kad su ramones svirali u zagrebu nisam hteo da idem. bilo mi je to bezveze kad već nisam imao sreće da ih gledam u nekom malom prostoru i dok su im ploče valjale. nema veze, mislim da su GW ovim koncertom to nadoknadili u toje meri da mi sada nije ni preterano žao jer je to TO.062_zpsbed922fe.jpgzamalo da zaboravim - novi sad se obrukao. osim minje i bubnjara mp40-jevog benda nijedan da ga ja znam otud. rock city novi sad, ali malo morgen.posle se nastavlja sa pazarom, ljudi bi da se slikaju sa bendom, kažem im da sačekaju da ovi malo odmore - izaći će iz bekstejdža svakako. onda beskrajna škljocanja telefonima, aparatima, slikanje na bini, slikanje sa pločama, slikanje sa devojkama, momcima, momcima i devojkama, razgovori na japanskom (bila jedna cica i jedan dečko koji su završili japanski), pakovanje opreme, još pivo-dva-tri za njih, još kokta-dve za mene... oko pola 2 potrpamo sve u kombi, odemo u hotel, 100x hvala ti i ne, hvala vama + vidimo se sledeći put itd.onda me filip baci kući, pazarim g. virdžiniju, ripujem novi disk da ga okačim na šklou i eto lubo, to ti je to. ako drugar iz kos. mitrovice uskoro okači sve što je snimio svojim dojajnim aparatom ili kamerom (ili i jedno, i drugo :unsure: ), bacim ti link, ali znaš i sama da nije to to.p.s. ako je neko uopšte gledao ovo:http://www.youtube.com/watch?v=rNoYrnp-8zcno panty enigma razrešena: pitam ga na šta je mislio. reče: "plezident" koji bre precednik? plezident, selbija. ojbt, pojma nemam o čemu pričaš. i onda mi 'ladno reče kako je našao na yt da srpski predsednik sedi u nekom studiju i tamo mu neka zgodna riba širi butke ne bi li joj ugledao čavku. "pa bre nije ti to plezident, to ti je plajm ministel". "aaaaaarrrrrggggggghh, plime ministel, solly, solly". kakav lik! da, ono gde ti se čini da kaže rambo i darkvudi, to zaista i kaže. našao na netu da su to neki popularni bendovi ovde, pa ih i pozvao na svoj koncert.
Link to comment

delboj, bilo je fantastično. lokenlol do koske, svaka čast :ziga:kiriću, ja mu nisam svirao gitaru, ali kada je izlazio posle bisa dohvatio me je po stomaku (što je realno teško da se promaši) :s_dj:

Link to comment
delboj, bilo je fantastično. lokenlol do koske, svaka čast :ziga:kiriću, ja mu nisam svirao gitaru, ali kada je izlazio posle bisa dohvatio me je po stomaku (što je realno teško da se promaši) :s_dj:
hvala lepo i naklon do zemlje što si bio :)
znaci, nije izvodio lika iz publike na binu?
nije, iskreno sam se plašio gledajući sve one yt snimke da ga neko ne shvati pogrešno i zvekne u vugla, pa da moram da se umešam. još me više brinulo da krene sa human pyramid, ali i to je izostalo. očito da se takve scenske egzibicije izvode tamo gde dođe više ljudi i razumeju šta gledaju. jbg, zagreb dan pre beograda imao preko 500 ljudi u publici, ovde oko 100 ako i toliko. svejedno, toru mi rekao na kraju na šanku kad su svi otišli da mu je bg koncert najbolji do sada na turneji. jebemliga da li je bio samo kurtoazan ili je zaista tako mislio, ali sigurno je da će da svrnu i sledeći put kad budu tutnjali evropom.+ sad videh šampionske fotke sa zg koncerta:http://www.ravnododna.com/guitar-wolf-i-cherkezi-united-29-lipanj-vintage-industrial-bar-zagreb/ Edited by bad music for bad people
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...