Jump to content
IGNORED

Bad Music koncerti


bad music for bad people

Recommended Posts

Hajde ovako, personalizovano izvješće.Ekipa od četvorice Novosadista Mercedes-Benzom oko 15h kreće na hodočašće u Beograd, sa nadom da će ih ovo hodočašće duhovno približiti mitološkom Tucson, Arizona. Među njima su i dva aktivna forumaša, Mojo i Buck Naked (za volanom). U automobilu se konzumira domaća rakija (iz pljoske) i Jameson whiskey (iz flaše). Ima i sendviča, večito hvala majkama. Po prispeću u Beograd, suočavaju se sa centralističkom gužvom oličenom u vidu automobilskog obeležavanja izručenja Vojislava Šešelja kraljevini bluda i nemorala, Holandiji. U jednom trenutku, i sami predvode kolonu automobila pod zastavama i trubama. Tradicionalno novosacki, gube se po Slaviji. Još tradicionalnije, odlaze da se ogrebu o džabe pivo u jednu od beogradskih novinskih redakcija. Nakon prijatnog razgovora i saznavanja nekoliko DB tajni, kreću ka centru grada kako bi se susreli sa nekim PPPrijateljima. U izvesnoj Biblioteci na Terazijama, pridružuje im se Hustler, a nešto kasnije (ili ranije?) i seksi Batticuore i Lale Gator. Buck Naked se prehranjuje sa penne sa gorgonzolom (tj. makaronima sa sirom), a ostali žvaću pomfit (kasnije se setio da bi Špagete bile prikladniji živež). Odvija se izvesni incident sa ružom, razgovara se o Rusinima i Milanu Paniću. U jednom trenutku, Hustler i Buck Naked odlaze da preuzmu The Supersuckers karte od dvojice istaknutih forumskih aktivista, i tek sa tim kartama u ruci cela sekskurzija dobija na smislu. Nas nekoliko štreberski nagovara njih nekoliko da se pokrenemo i da budemo u Akademiji u 22h tačno, jer je na Forumu Almighty bilo naglašeno da fešta počinje na vreme. Uz lažne argumente "Nije ovo Novi Sad pa da svirke kasne" koji su indikativni za neznanje i provincijalnost Novosadista, pokrećemo se. Uz izuzetak Laleta Gatora (poreklom iz suštinski autonomne pokrajine, ali i drugog oka u glavi), nas šestoro nesuštinski autonomnih oslobodilački i veličanstveno koračamo ulicom Kneza Mihajla, te zbijamo šale i pošalice na račun sveta. U nogama je, ipak, oduševljenje zbog izvesnosti telesne bliskosti sa najboljim rokenrol bendom na svetu. Stiže se u Akademiju. Forumaški cinično primećujemo koliko je žalosno što rupe poput ovih dobijaju kultni status, iako rupa poput ovih ima posvud. Naravno, ne dopuštamo da nas to omete u entuzijazmu. Bina treperi u izmaglici secanja i gleda nas blago, tako nezno, kako to samo ona ume. Uzima se pivo i pumpa nestrpljenje. Ventil se otpušta ispraznim razgovorima, te prepoznavanju i upoznavanju ljudi. Dosta Novosađana, još više forumaša. Hell city hell, pomišljamo, mogli bismo se odlepiti od šanka i pomeriti bliže bini koja nas zove. Pozicioniramo se korektno, i kao da se na nas čekalo, uskoro kreće spektakl u najlepšem smislu te reči. Eddie izlazi na binu, i kreće monolog.. In the beginning there was nothing but ROCK. Then someone invented the wheel. And then things began to ROLL!. That's Rock and Roll, urezuje nam se u koru velikog mozga poput informacija za vanzemaljce na zlatnoj ploči onog astronoma-narkomana. Naredni, ili song nakon narednog, je ekonomska analiza opadanja prodaje rokenrol ploča usled krizne godine, i kao da tek tada razumevamo gde se to zaista nalazimo i kakva antibožanstva rokenrola prže pred našim očima, ušima i falusima u erekciji. Primećujemo, nažalost, i kako su ljudi oko nas malo ukrućeniji nego što to u našoj provinciji biva i zbiva se. Da je utisak nepodeljen, ističe i Eddie kada nakon četiri-pet pesama poručuje da show tek sada počinje. Malo nas iritira i gomile fotoaparata i fotoaparata na mobilnima koji nikako da zabeleže trenutak, a zatim postanu duboko pohranjeni u džepove. U autorefleksivnoj želji da se i sami malo više pokrenemo, odlazimo još par koraka unapred, do drugog ili trećeg reda ispred bine. Bivamo prejudicirano upitani i da li želimo biti good ili želimo biti awesome. Po saglasju oko latter, šou se nastavlja. Još jedan pokušaj izmamljivanja snažnijih reakcija od nešto mutavije publike dešava se dogovorom oko izražajnog entuzijazma nakon "cha-cha-cha" svršetka. Ova strategija srećom uspeva, i postaje sve vrelije. Rock your ass!Na iznenadjenje i/ili odusevljenje, nastupa i country deo. Good Living, Dead in the Water, Non Addictive Marijuana, Roadworn And Weary i prelepa Roamin' Round. Buck je zažmurio, upalio upaljač u srcu i klatio se u ritmu muzike za ples po južnjačkim štalama. Hustler mi uzima Šveps od tangerine, na moju želju. Rokenrol se vraća u sedlo, dodirujemo Edijev bas, a ubrzo beležimo i world famous fake encore (The Supersuckers patent pending), što nas onespokojava jer će istinski kraj zaista biti blizu. Iznenada kreće Born With a Tail, znamo da je kraj, ali divljamo do stanja pomućene svesti. U neverici kakav zvuk smo usisali u proteklih sat-dva, spajamo poglede i neverbalno komuniciramo koliko je sve bilo awesome. Glasno i jasno prženje od kojeg podrhtava predeo u donjem delu kičme. Svi smo Born with a Tail izgleda, i repovi samo čekaju da se poput Aliena pojave. Sa tom razlikom što bismo Ripley oterali dođavola. Zaista, prodajemo dušu radi ispunjenja tih par zbunjujućih strasti, a La Mano Cornuda urezuje se kao instinktivni gest na svaki bullshit od sada do kraja vremena. A ne sećam se kako smo stigli kući.

Edited by Buck Naked
Link to comment

Nakićeno je isuviše, rekoh da ne umem da pišem o tim stvarima.Ali, hvala, učiteljice! Evo, sad sam editov'o, dodajući pridev ispred "batticuore".

Link to comment

Valjda se kaže batticoure?Iz recenzije se jasno vidi da je Bucku dolazak na koncert bio sredstvo, a ne cilj. Ne znam doduše šta mu je bio glavni cilj. <_<

Link to comment

Molila bih Bucka Nejkida da me vise verbalno segsualno ne zlostavlja.* Ukoliko nastavi da truje supersuckers topik tak'im materijalom, obraticu se lubi ili visim forumskim organima. S' ljubavlju i postovanjem,b. :) * na podrucju ptf-a kdp cu te tolerisati, ovde jok. :wicked:

Link to comment
battikorka je attention whore.
da, tipična srpska frajlica. što bi reko doktor Milić u čuvenom hitu "Gleda a ne da" sa još čuvenjim refrenom "Haškom tribunalu bi je trebalo predat, kad može tako gledat' a ne dat'..."Sloba Stanković takođe sjajno elaborira na temu mentaliteta ovdašnjih gopođica. Treba pažljivo slušati njegove mudre reči.
Link to comment
Neću.Može ćošak (ili tako neki humiliation) i lupanje po guzi?
Molila bih Bucka Nejkida da me vise verbalno segsualno ne zlostavlja.* Ukoliko nastavi da truje supersuckers topik tak'im materijalom, obraticu se lubi ili visim forumskim organima.
Nismo se razumeli. Mislim da sam ja bio taj koji je zahtevao zlostavljanje, a ti bila učiteljica. Ali dobro, nepel uvažen. Najvažnije je da diskusija bude civilizovana i dijalog interkulturalan..
Link to comment

u duhu interkulturalnog dijaloga, teo bi da kaem da sam sinoc probo bas taj jim beam i da mi se nije svido, ako je to neka rokerska differentia specifica ilstavec - tnx, but no tnx.

Link to comment
Bed Mjuziče, di su oni bekstejdž izveštaji?
bice tokom noci, ako se ne uspavam od sljake ili ako me sveca ne povede 'u zivot'. pre toga jedno K-U-R-Č-E-NJ-E:s-suckers.jpgeto, jos jednom hvala svima koji ste bili, a i eddie Vam bezrezervno udeli kompliment da su bg i zg koncerti najbolji na celoj turneji! jel treba nesto vise od toga? meni - jok! srce igra i sepurim se sam pred sobom kao da sam upravo izmasakrirao 5 plejbojki rockdi1.gif
Link to comment

tako, probudim se oko 7, obavim triple S, zapravo double, nisam se obrijao. sednem na 83 - zemun. tamo keva vec spremila peskire za bandu, 12 komata, kako je nalozeno u rajderu, skuva mi kafu, nutka me nekim doruckom, kazem da nisam gladan. napunim ranac tim cudima - zapalim do sestre u galeriju flu-a. nervoza me spopala, gledam rajicevu i pitam se kako ce tu da se smesti nightliner kojim bend putuje. vec rastrojen zivkam neke sise da vidim moze li da neko nesto pomogne, ali - jok! sreca te nije hladno kao prethodnih dana, a i neko zubato sunce gvirka iza oblaka. budim jermenina, pozurujem ga da dodje. uto nailazi ona budala, rackovic, dize sestri pritisak, gledam je pogledom 'jel da ga patosiram?', odmahuje glavom. jermenin me zove, kaze - banovina. odem tamo, zveknem 1.-2-.3. kafu i ovaj stize. oci mu naduvene, jbg, radio prethodnu noc onog pizduna sto peva ko da su mu podvezali jajca, pa se kasno onesvestio u krevet. jos jednu kafu i dogovaramo se da ja senem u taksi, odem da sacekam bend na zmaj pumpi, a on da cekica ispred kluba i neutralise pandurcine kod francuske ambasade ako krenu da dizu frku.stignem do zmaja, andrew (merch guy) me zove da pita kako da dodje. reko' 'pa jel imas sve lepo nacrtano na mapi koju sam ti poslao?', odgovor potvrdan. jos 10-ak min nervoze i nailazi grdosija. majko mila, pa ovo nema sansone da se uglavi ispred kluba. otvaraju se vrata buscine, izlazi andrew, zdravimo se, onda ispada dan 'hey bro!' grli me i balavi. otrca do prodavnice na pumpi da kupi kojesta, andrew i ja filozofiramo o tome kako cemo da smestimo bus ispred kluba. u sebi boga molim da nas ne ufati neka guzva u pariskoj i da svi ti automobili ispred fr ambasade ne budu tamo za narednih pola cuke koliko nam otprilike treba da stignemo. dan se opskrbio sa cokoladicama i cipsom, uskacemo u bus i voznja!naravno, brit, sofer, promasi gde treba da skrenemo, pa tako u grad upadamo preko milosa velikog. onda krug oko slavije, englez proklinje bgd vozace, ja sebe sto sam uopste bukirao koncert, posebno sto sam to uradio tu gde jesam! nekako se spustamo nemanjinom, pa karadjordjevom i lomimo desno ispod brankovog. cimam davida, kazem da smo tamo, gore za min-dva i da dodje tu-i-tu. znoj me oblio kao kad me jedna seksualno zlostavljala pre neki mesec, andrew me gleda ocekujuci da mu kazem da nije to ta ulica, ali - jeste, jbg. david mase rukama, usmerava sofera, ovaj 5x promrlja u bradu 'gordon bennett'. nekako udje bus u ulicu koja spaja parisku i kralja pere, a onda svi ispadamo i komandjuemo soferu da ga parkira guzom prema knezu. neki taksista tu, oceram ga dok dlanom o dlan. bio je fin i nije mu bilo do kurcenja kad je video onoliko cudoviste. 10 min frke i sve je ok. doslo mi da popijem neki spiritus i da se opustim. da je neko ponudio dzoint, popusio bih 5, ne 1! sad me vise bas zabole za sve, glavni problem je resen i nije me vise briga ni za sta.eddie ispada iz busa, zdravimo se i tako to, onda i ron koji me izbalavi kao da smo neke tetke. povedem ih sve unutra na kafu/caj/pice u kafeu akademije. menadzer kluba, buda, otvorio se kao ruza - sve moze i sve za dz! cevcim neki caj, pizda mi materina antialkoholicarska, ovi zvekecu kafe. treba da ih je 9, ali prisutni su samo andrew, sofer, tonac, eddie i ron. ostatak jos kunta u busu. ron me pita idemo li na klopu gde i pre 2 godine. kazem 'da'. nasmeje se, a onda vidi flajere, pa mi izdeli jedno 5 komplimenata kako znam da radim svoj posao. jebemu, ne mogu da se ne slozim. posle okrepljenja sledi istovar binske. david pozvao neka 2 mjetalca da pripomognu, pa tako nas 6-7 odvojismo pola sata za teretanu. gore-dole, gore-dole i iz nekoliko puta sve je skockano na bini. iz busa ispada scott. oce da se tusira, nije 3 dana. stvarno, covek smrdi ko lav! akademija ima tus, proverim - nema tople vode. kazem mu da sam ukljucio bojler, pa da to obavi posle zdranja, ali nece. jebe mu se je li ladna voda ili ne. ok, posaljem ga na sprat gde je kupatilo, kazem mu da ubrza da se klopa ne o'ladi u kafancini, a ostalima porucim da svi budu u busu za 15 min jer treba da capimo 3 taksija da odemo u pickovac gde je zakazan rucak. u medjuvremenu andrew pise davidu sta od pizdi materina treba za bekstejdz, dajem mu 10k dinara i jos jednom ga pitam jel siguran da nece sa nama. bas mi bedak, makar da se omrsi dobrom klopom kad vec nemam para da mu dam za konjosanje i svu pomoc. nece, sisa, sta da mu radim.bubnjar ispada iz kupatila, urla kao rika jelena, da, sve ce neka da ga pojebe veceras onako malog & glavatog, ali ajde... nadjemo se svi ispred, kod busa, pa pozovem 3 taksija da nas voze na krkanluk. stignemo tamo za 20-ak min. caza odmah krece sa radzarom, mezetluk u vidu prsute, kulena, dojajnog sira, ajvara i jos kojecega vec ceka na stolu. nas 10, a ceka se i gazda demije da stigne. caza istura i neki prebranac, kaze 'cisto kao meze pride'. ovi navalise ko smrt na babu! dan narocito. imamo 2 vegetarijanca, za njih slatki kupus, jos suljpa, za nas, heteroseksualce, brdo raznog mesista sa rostilja. neki piju pivo, s moje desne i leve strane (a gazda uvek u ovim situacijama sedi o celo stola!!) vinopije (tonac - john i guitslinger - dan), pa ni ja nisam vise pickica, te se masam za 1 casu radovanovicevog kaberne-sovinjona. bilo bi lepo da je ostalo na jednoj, ali, tesko zabu u vodu, pa tu bi jos jedna, pa jos jedna, pa jos jedna - butelja. sve u svemu, zveknem jedno 5-6 casa. nije moja mera iz vremena dok sam bio uzigan i u formi, ali pojedoh govna kurceci se kako sam rekao fuck off picu. opet, eddie mi uleti pricom kako vino i nije pice, pa me to malo osokoli, a ron me onda nutkase pljugama, sve govoreci 'i am not your mother'. ok, zapalih jednu-drugu. trecoj rekoh - odjebi.uskoro naidje i sef akademije, odmah i njemu tanjir, istanjira ga barabar sa nama, otpi koji cug vina, zvekne kafu sa nama, pa mu utrapim eddieja da ga vodi na tv metropolis da izjavi nesto i pozove jos malo pederasa da dodju i pogledaju najveci bend na svetu jer su u gradu samo veceras i ko zna kad potom.mi ostadosmo, dokrajcismo klope, vina, dan pozoba sve torte u svojoj okolini. caza, inace konobar u birtiji, pitase da li da za debelog zapakuje jos malo tortilje - reko' - jok! treba se ozdere i da zakunta na bini. tako, posedesmo joste malo, pa taksi, pa rupa.navatam eddieja, spakujem ga u taksi, pa na radio b92 kod pavla. tu jos malo lozenja pacera da dodju i pogledaju najveci rokenrol bend na svetu, pa nazad, u rupu.tamo krenem, napokon, da brojim prodate karte i igram se racunom - xa, ako krene na vece, eto meni punih dzepova. zafalilo oko 50 jevra za kesiranje benda, priskoci jermenin, udrobim im sve te pare, rukujem se sa andrewom i kazem mu 'to ti je to, bajo. ostalo, ako bude, zavrsice ovde' pokazavsi na dzep farki. nasmeja se, deckonja, a onda zavuce ruku u kutiju sa merchom i izvadi jednu maju i jedan primerak novog diska. 'ovo je za najboljeg promotera'. polaskan, pocrvenim, ali uzmem, jbg.uskoro naidje i ta, jedna zenska, uvedem je u bekstejdz, upoznam sa bendom, turimo joj pivce, blebecemo. eddie mi pokazuje fotke svog klinca, tonac mi uvaljuje neka imena za spisak, kradem 1 red bull, sramim se sto pijem zenska pica, ali bih da ostanem trezan, makar jednom na svom koncertu. povremeno me cima sef kluba, treba ovo i ono da se resi, sve to sredjujem gore-dole trceci, pa opet nazad na jos malo price sa ekipom. eddie mi prica kako mu se klub opasno svidja, kako je pravo r'n'r mesto. odgovaram da su ljudi u beogradu prezreli taj prostor, razmazene sisice, te da je to bas jedna jebena steta jer sam i sam takoreci odrastao u tom dimu i smradu u drugoj polovini 80-tih. covek ne moze da se nacudi, kaze da ce oni da se polome da klubu veceras vrate staru slavu i jos se jednom zahvali za sve. mislim se 'hvala, bre, tebi i ovim tvojim atamanima sto dolazite da rokate u gradu gde je rokenrol muzika za podsmeh raznoj gologuziji koja, vidi molim te, prosipa svoju kratku pamet i po ovom forumu, a i po ovoj temi (obidji prethodnih par stranica!!)'.sve je moglo da krene u 10, ali, naravno, bgd publika je pocela da stize tek oko lapo 11. otuda i taj delay. iskreno, sledeci cu put da kazem bendu da krene na vreme, a ko dodje 5 min pred kraj ima plati duplo!! svejedno, dok sam ja jednu slatkacu vodao na piskiriskenje u VIP-u, bend je vec izleteo na binu i krenuo da roka. e, sad, kako je bilo pisao je buck, pa to i citajte. sve sto ja mogu da kazem, zapravo da ponovim, jeste da je ovaj koncert bio bolji nego debitantski u srbiji (pre 2 god!!), da sam se nalio nekih energetskih pica, te da sam u sebi non-stop urlao 'dule savic'. zasto - nije ni vazno. ko razume, razumeo je. da, sretoh zeljka iz roze poze, videh iza sebe koju, dosli ljudi da nauce kako se to radi i drago mi zbog toga.zavrsi se sve posle skoro 2 cuke, ispratim najlepsi par ociju, nogu, ruku, guzova i sisa grada beograda na taksi, potrcim nazad u klub, oborim eddieja za kacket i novi alb za lika koji nam je sredio klops u najboljoj kafani, u kafani gde su jeli prvi put kad su pokoravali ovaj grad, u kafani na kojoj su insistirali u mejlovima nedeljama pre koncerta, dam preostale karte andrewu, popakujemo opremu, overim jos jednu akva vivu, nacrtam soferu kako da izadje na autoput ka zagrebu, ispozdravljam se sa celom posadom (ko ih je naucio da se ljube 3x?!), zgrabim pare koje su ostale, raskusuram se sa davidom za tih 50 jesa, mahnem i pokazem srednji prst da vide u retrovizorima i onda odem do studentskog trga da se uvalim u taksi, pa kod porodice koja se poslednjih par nedelja stara o bed mjuziku. sveca me s praga izljubi, kaze bilo joj vrhunski, nutka rakijom, kazem - ne. zet imase neku dzidzu. smotam, smozdim, zalegnem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...