Jump to content
IGNORED

Ljuto-slatko-kiseli sosovi


Turnbull

Recommended Posts

Ja imam pivske cepove iz kompleta za pravljenje piva, nisam imao pojma da moze i ovako i da postoje staklare od kojih narucis flasice kakve hoces. Ovo su odlicne vesti, hvala! Ako te ne mrzi, daj otprilike reci kako izgleda to narucivanje iz staklare (i koje staklare).

Link to comment

Ja imam pivske cepove iz kompleta za pravljenje piva, nisam imao pojma da moze i ovako i da postoje staklare od kojih narucis flasice kakve hoces. Ovo su odlicne vesti, hvala! Ako te ne mrzi, daj otprilike reci kako izgleda to narucivanje iz staklare (i koje staklare).

Nikakav problem.

http://www.staklena-ambalaza.rs/sr/pocetna

 

Odabereš šta ti treba, staviš u korpu i stiže za 3 dana na gajbu. Ne plaća se unapred, imaju poverenja u kupce.

Pazi samo da upariš prečnike čepova i PVC kapica, pišu dimenzije kod svih proizvoda.

Ako ti nešto nije jasno, zovi ih pa će videti da li pasuje to što si odabrao.

Ima fora za postavljanje navojnih čepova bez ikakve mašine. Prevuče se onaj donji prsten, tačnije donja ivica donjeg prstena, preko oštre ivice neke, na primer, daske i tako se zatvori dole, izgleda kao iz radnje.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Skroz ja, osim šešira, to mi je drugar ilustrator nacrtao.

Flašu poručio iz staklare, kao i čepove i PVC kapicu. Kapica se stavi preko flaše i to se spusti na tačno 2 sekunde u kipuću vodu i stegne se oko ruba.

Slicne su kapice za vino, pre iha ha godina ortak i ja flasirali njegovo vino i stavljali kapice ali ne potapanjem u vrelu vodu nego obigras okolo grlica boce sa fenom za kosu par sekundi i gotovo

Link to comment

To je to isto.

Ovako je bolje nego fenom, pravilnije se zatvori i brže je, barem meni.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment
  • 3 weeks later...

17754chilito-ljuti.jpg

 

Seljacki smuckan sos koji btw nije opako ljut kako pise,vec samo ljut.Hrska mlevena paprika pod zubima,a baza je paradajz kecap.Takav sos moze svako da smucka u domacoj radinosti i bolji

Link to comment

Znam da se vecini svidja al nisam mogao da se setim da li si se ti izjasnjavao. Nije im los ni onaj barbikju. Fino ide na cufte.

 

Al cili sos je stvarno odlican kad se pogleda odnos cena/kvalitet

Link to comment

Ja volim i te slatko ljute. Posebno 2 vrste sto sam pravim.

 

Pre neki dan bili mi na rucku sestric od sedam godina i njegov drugar od deset. Jedu pomfrit i ja im sipam malo ovog slatko ljutog sosa na tacnu i na jedvite jade ih ubedim da probaju.

 

Tu ja sav ponosan odlazim i ostavljam ih da jedu na miru. Odjednom moj sestric krece da vristi i hukce, Zaboravio sam na stolu znacajno ljutu salsu (opet ja pravim :)) i novopoeceni ljubitelj ljutog je resio da proba i to sa pomfritom kad vec ovo valja :)

 

Posle su probali i tu salsu al sa tortilja cipsom a on lepo gasi i dojmila im se.

Link to comment
  • 3 weeks later...

napravio moj prvi slatko ljuti sos:

neke domace male, zute i paklene sto mi je mama dala su cekale u zamrzivacu na mango i malko limete da se zdruze

 

kad se proba, samo se primeti mango, i onda krece da opako przi

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...