Jump to content
IGNORED

Ljuto-slatko-kiseli sosovi


Turnbull

Recommended Posts

Cak je i jedna solja sirceta bila debelo previse. Krajnji rezultat je original hajncov habanero sos. Samo ljuci. Mozda malo i kiseliji.

 

Nisam jeo taj hajncov neko vreme al ovo lici za sve pare :)

 

Ovo mi je prvi cedjeni sos. Do sada sam obavezno ostavljao i "pire"

 

edit: naravno sacuvao i pire :)

 

Tecni deo sipao u flasicu. Cak je i boja ispala narandzasta pa jos vise podseca na hajncov habanero. Original.

 

Samo da sam malo manje sirceta stavio bio bi super :(

Edited by katamaran
Link to comment

Da turim i ovo ovde. Lokalni kinez je imao nesto slicno u ponudi i ovo mi je super

Fenomenalan  :wub:

 

Mozda za nijansu kiseliji al sam stavio neku sumanuto ljutu kinesku papriku pa se fino potiralo. Iskusno sam odmah napravio vecu kolicinu pa je posle rolnica bilo i za jaja, piletinu... Na sve super ide. Verovatno cu sutra da napravim jos.

 

Super je cim se napravi al je jos bolji kad odstoji par sati ko sto ona kaze.

Edited by katamaran
Link to comment

Danas sam darivao svog prijatelja (koji je inace gastroentrolog) sa nekoliko super hot ljutih papricica.Covek bi da proba i u razgovoru o skovilima i kapsaicinu mi rece kako se isti razlaze u masnoci i da je zato dobar nacin da ugasite ljutinu da pijete jogurt.Zato su (pominjao sam) "opasniji"ljuti sosovi koji sadrze ulje u sebi jer se u masnoci rastvoreni kapsaicin lepo zalepi za sluzokozu

Link to comment
  • 2 weeks later...

Resio da probam drugi recept za vecu kolicinu

 

 

Konacno se nakanih da kupim dzinke da pravim ovo. Prolse godine sam napravio dvadesetak tegli i jos ih nismo sve pojeli.

Link to comment

skroz mi cudno deluje recept pa ga modifikujem u hodu. 3.5 velikih solja secera bi bilo previse pa sam stavio samo 2 srednje. Mislim da sam  prosle godine stavljao 3.5 al sam  koristio malu soljicu za meru. Sirceta sam stavio nesto manje nego sto recept kaze zato sto je nase sirce dosta jace od azijskih. Bumo vidli sta ce da ispadne...

 

Uglavnom kupio sam 20 ogromnih dzinki a u prvoj turi mi jedva stade 6 u poveci secko tako da mi slede 3 ture. Ako zeznem prvu valjda ce druge dve biti bolje :)

 

edit: dobar al  bas blago ljut. Dzinke  neke  ogromne al slabo ljute. Dalo bi se to pojacati necim iz licnog arsenala al cu da ostavim par tegli blazeg za promenu. Ispade velika tegla za manje od 100 kinti.

Edited by katamaran
Link to comment

Moj prvi ljuti sos vulgaris. 

 

Oslonio sam se na recepturu onog karibljanđanina od pre nekoliko strana. Ukratko, uzeo par nekih papričica sa terase (pijaca style, ne razumem se u te vaše skovile), malo đumbira, malo belog luka, par feferona iz tegle, malo šećera, malo soli, odbačeni listovi celera sa dna frižidera, dve breskve i ceđ polovine pomorandže. 

 

to u tiganj na simmer (možda malo jače) oko 20 minuta. onda izblendirao i usuo u sterilisanu teglu. 

 

Ljuto je. Nema razloga da se javljam na baba čohano topiku. Tako da je sve prošlo super za prvi put.

 

Sad mu treba naći namenu. Dajte savete.

Edited by pacey defender
Link to comment

Meni ide na svasta. Jaja, pomfrit, pohovano meso... Sinoc sam jeo przenice sa ovim najsvezije napravljenim.

 

Samo jednom sam stavio celer umesto persuna i taj mi sos nikako nije legao za jelo. Al je zato piletina premazana njim pre pecenja bila brutalna.

Edited by katamaran
Link to comment
  • 2 weeks later...

Veeeeliko pakovanje za zimu sosa od moruge i breskve :)

img20151015092407.jpg

A tu je i malo eksperimentalne tursije od royal black 

img20151015092518.jpg  

Sve u svemu,kupovne soseve cu ove zime preskociti :)

Edited by Haralampije
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...