Jump to content
IGNORED

Ljuto-slatko-kiseli sosovi


Turnbull

Recommended Posts

Heinz nema veze sa zivotom. Kolko god improvizovao uvek napravim bolji od njihovog :)

 

Moracu da nabavim neke lepse flasice jer ne ide da ovako dobar sos sipam u obicne tegle  -_-

 

Brinulo me hoce li biti dovoljno ljut od samo deset papricica pa sam u rezervi cuvao one male ubice al je ispao vise nego dovoljno ljut. Cini mi se da ovo moje nisu cisti halapenjosi. Nesto je drugaciji oblik plus ubijaju kako su ljute.

Edited by katamaran
Link to comment
  • 2 weeks later...

Pravio neko ovo prosle sezone? Ima li smisla zezati se 3 dana sa fermentacijom?

 

 

Dvoumim se izmedju tog i ovog

 

 

Nakupilo se serana i zrelog (crvenog) halapenja pa bi to valjalo utrositi :)

Edited by katamaran
Link to comment

Pravio sam ja. Bolji mi je onaj sa borovnicama (mada nisu slicni), ali je svejedno ok. Odneo sam ljudima kod kojih sam bio za novu godinu, dosta njima se dopalo. Mislio sam da imas dosta paprika da napravis i jedno i drugo ;).

Link to comment

Naravno da ima :) Serano i halapenjo rodili ko ludi

 

Danas cu verovatno onaj jednostavniji a kad sazri sledeca tura zezacu se sa fermentisanjem. Sad ne bih ni mogao da nadjem cool and dark place kad je 30+

 

Da turim i ovo ovde. Lokalni kinez je imao nesto slicno u ponudi i ovo mi je super

Link to comment

Isti djavo kao i bilo koji sos, samo sto napravis trodnevnu pauzu :D. Pripremis, stavis sa strane i nastavis tri dana kasnije. Ukupno posla 35 minuta. Inace, jos jednom moram da uputim respect za onaj sos sa borovnicama. Skoro je bio jedan drugar da jede kod mene manje vise samo zbog toga. Imao i teglicu viska, pa zena dala prijateljici i ova slistila za dva dana :lolol: .

Link to comment

Al opet 3 dana moras da se setis da ga promesas. Suvise sam ja zivcan da se sa necim zezam 3 dana al dacu mu sansu :)

 

Cili sosovi su zakon. Laganica za pravljenje a fenomenalni.

 

Zao mi sto se ne secam detalja jedne proslogodisnje improvizacije. Secam se samo da sam stavio celer umesto persuna pa sam posle doterivao ukus svim i svacim. Konacan rezultat je bio verovatno moj najlosiji sos kad ga probas samog ali kakva je bila piletina premazana njim pre pecenja  :wub:  Ni sa jednim drugim sosom ni blizu tako dobra.

Link to comment

Ja sam jednom video u metrou i to u outlet delu. Sad sam skoro bio i nisam ga primetio.

 

edit: kad smo se vec prebacili na kupovne da prijavim da su u onoj prodavnici u bloku 70 odlepili sa cenama. Sve po 500+kinti neke minijaturne teglice. Ima samo za 300 nesto sto zovu ljutenica. Podseca me na neko cudo sto sam uzeo pre par godina pa do ove zaljucivao pasulj sa tim :) Izuzetno ljuto i nenormalno slano (valjda zato tolko traje) ako je to to. 

Edited by katamaran
Link to comment

Pravio neko ovo prosle sezone?

 

 

Nakupilo se serana i zrelog (crvenog) halapenja pa bi to valjalo utrositi :)

Ovo je klasika,ja pravio jednu turu ove godine od tr.douglah-e ;) nesto manje sirceta doduse.Tip:ako imas problema sa hemoroidima ili probavnih smetnji izbaci ulje iz recepta,nije neophodno 

Link to comment

Bas klasika :)

 

Nikakvih smetnji nemam. Vidis na onoj temi da i silica gel varim.

 

Upravo privodim kraju i meni deluje da je previse sirceta. Stavicu jednu solju i eventualno dodati naknadno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...