Jump to content
IGNORED

Ljuto-slatko-kiseli sosovi


Turnbull

Recommended Posts

deco, dobila sam za rodjendan teglu necheg kineskog, prodaju vidim momci po tezgama u bloku 70, nachi nije nepoznato, uslikacu kad kupim. rekoshe da je unutra normalno neki chili i neka pechena i/ili przena zrnca soje, tamno tamno, gusto kao pekmez, masno, i ljuto nako po nivoima, prvo umresh manje, posle umresh vishe. prvo sam mazala na leba, kao fina, posle kusala kashikom u prolasku, plachuci. likvidirala za nedelju dana :ph34r:

 

ariel edit: fleke ostavlja zastrashujuce :lolol:

 

to je super. nije mnogo ljuto, moze i kasikom da se kusa kao sto si lepo napisala. ponekad bude toga kod djane gore na spratu da se naroka u piletinu sa mirisnim pecurkama. i nije skupo, ima po svim radnjama kod kineza. u mom frizideru uvek ima jedna tegla.

Link to comment

to je super. nije mnogo ljuto, moze i kasikom da se kusa kao sto si lepo napisala. ponekad bude toga kod djane gore na spratu da se naroka u piletinu sa mirisnim pecurkama. i nije skupo, ima po svim radnjama kod kineza. u mom frizideru uvek ima jedna tegla.

u mom frizideru ce biti peshes, za svaki sluchaj ^_^

 

jel ima to neko ime? :unsure:

Link to comment

:lolol:

kupujem vasabi u trznom centru a Kinez veselo odobrava kupovinu recima JAPAN RIBA LJUTO.

 

od tad ga tako zovem u kuci.

Link to comment

:lolol:

kupujem vasabi u trznom centru a Kinez veselo odobrava kupovinu recima JAPAN RIBA LJUTO.

 

od tad ga tako zovem u kuci.

 

 

A kako zoves wasabi?

 

:Jova:

Link to comment

pokusao da napravim ljuti sos od konzerviranih smokvi i habanera... ispalo po receptu babe cohano :(

 

(konzervirane smokve imaju ukus konzerviranog kartona, sto nisam znao do ovog vikenda)

Link to comment

Nista od toga ne ubija. Heinz pravi sosove za siroku publiku.

 

Najljuci je naravno habanero ali je i kod njega kiselost dominantan ukus.

 

Od ta tri meni je green jalapeno ubedljivo najlepsi.

Link to comment

2 crvene moruge,3 dugle,4 black nage,breskve iz konzerve,sok od kajsije + zacini i napravih ovo.Bolji ljuti sos nisam probao u zivotu,iskrena preporuka nekolicini vas koji volite ljuto :) Dok se kuva petnaestak minuta po mirisu podseca na pekmez :) Ukus je bozanstven:slatkoca koja sledeceg momenta prelazi u plemenitu ljutinu,vocni miris i ukus.Donji recept sam malo modifikovao,dodao korijander u zrnu,persun i kasiku meda

img20150807163159.jpgimg20150807165303.jpgimg20150807181706.jpg

Edited by Haralampije
Link to comment

Ja jos cekam tesku artiljeriju.

 

Imam dosta zrelih halapenjosa pa cu od njih nesto sklepati.

 

Jutros posle sto godina jeo slatko ljuti sos sto sam pravio  prosle sezone. Toliko me je bio smorio da ga mesecima nisam jeo. Danas malo doradio rezance sa sirom sa njim i bruka kako je dobro ispalo :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...