Jump to content
IGNORED

Ljuto-slatko-kiseli sosovi


Turnbull

Recommended Posts

Tja™. Ima, al uzeo sam danas 'chilli mix', 1 habanero, 1 jalapeno i 4 neidentifikovana komada = 1,5e. Kod Turaka je jeftinije, ali zivim u manjem gradu gde ima samo jedna radnja i one drzi najobicnije feferone samo. Nisu ni one lose, ali ono. Nije zapravo ni to toliko skupo posto jedini jedem u kuci, ali zar nije lepse kad mozes sam da naberes sta i koliko hoces? :)

Edited by Venom
Link to comment

Ja najverovatnije ne bih ni usao u pricu sa gajenjem da sam mogao negde da nadjem halapenjo :)

 

Posle sam se navukao i sad bi gajio taman da dzabe dobijam koje mi god papricice trebaju. 

Link to comment

Napravio sam ovaj s borovnicama i super je. Naravno s drugim paprikama - 1 habanero i dve neidentifikovane, mislim da su piri piri. Jede cak i zena, mada sam zbog nje prepolovio sve sastojke osim borovnica (doduse i to sam odokativno), pa nije toliko ljut. Za sad mi je najbolje legao s nekim blagim sirom; ja sam imao rikotu, ali kapiram da je dobar i neki domaci blagi mladi sir.

 

edit: a da, bilo mi je zao svezih borovnica, pa sam uzeo zamrznute. Nije nikakav problem, ionako se skuvaju.

Edited by Venom
Link to comment

Videh i ja u Maksiju na cosku Takovske i Svetogorske.

 

Dzinke nikad jeftinije na pijaci a mene mrzi da pravim onaj thai slatko ljuti.

Link to comment

Pravice se ako stignem do plodova

 

 

ne znam samo hocu li se usuditi da stavim bas 5-6 komada ko on. 

 

Jel imas jos nesto slicno? Ispalo je super i pravicu opet, ali imam dosta ovoga , sto je recimo slicno malo sladjoj kupini i mogu da probam i nesto drugo. Malo sam bacio pogled, ali nisam nasao nista interesantno. Jednu stvar mozda, ali tu bih morao da grilujem papricice, a to mi se ne da.

Link to comment

Slicno as in superhots i voce ili nesto gde ces da iskoristis te borovnice? Ako je ovo prvo...

 

 

Edited by katamaran
Link to comment

deco, dobila sam za rodjendan teglu necheg kineskog, prodaju vidim momci po tezgama u bloku 70, nachi nije nepoznato, uslikacu kad kupim. rekoshe da je unutra normalno neki chili i neka pechena i/ili przena zrnca soje, tamno tamno, gusto kao pekmez, masno, i ljuto nako po nivoima, prvo umresh manje, posle umresh vishe. prvo sam mazala na leba, kao fina, posle kusala kashikom u prolasku, plachuci. likvidirala za nedelju dana :ph34r:

 

ariel edit: fleke ostavlja zastrashujuce :lolol:

Edited by gospa buba
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...