Jump to content
IGNORED

Ljuto-slatko-kiseli sosovi


Turnbull

Recommended Posts

meni ovaj zuti habanero sos uopste nije bio nesto posebno ljut

(ocekivao sam apsolutni pakao, poceo tako sto sam stavio miligram na burger, na kraju sam ga stavio na bukvalno svaki pomfrit sto sam pojeo. il mi je mozda samo takav herojski dan naisao)

Pa ne bi se bas naprodavali,ipak oni pucaju na masu jel?

Link to comment

Najmanje 3. Ja sam uzeo Habanero i Jalapeno a cini mi se da sam u Klemenci video i neki crveni njihov.

 

 

Izgleda da stavljaju i spanac u ovaj 

 

edit:

Heinz-Trio.png

 

al ne bi rekao da  je bio ovaj...

 

Kad vec pominjem Klemencu oni imaju i Louisiana gold al nece da kazu da li su ga ovde uzeli.

Ja ovaj crveni nisam ni video jos...ostala dva rabim,ok su a danas u maxiju video i habanero sa sasvim drugacijom etiketom ,cenim da je samo novi design?

Elem,uz veceru (tople cufte!) sladio se domacim ajvarom i Harissom

Harissa_from_Tunisia.jpg

a sutra ocekujem da mi stigne prava stvar : dva extremno ljuta sosa!!

Link to comment

meni ovaj zuti habanero sos uopste nije bio nesto posebno ljut

(ocekivao sam apsolutni pakao, poceo tako sto sam stavio miligram na burger, na kraju sam ga stavio na bukvalno svaki pomfrit sto sam pojeo. il mi je mozda samo takav herojski dan naisao)

I hate to burst your bubble ali nista od herojstva :) Definitivno nije nesto posebno ljut. Samo 14% paprike kolko se secam. Osetis malo ubicu u tragovima ali razblazeno sircetom za sve pare. 

 

@ Moca

Gledaj u vecim Ideama

 

 

edit: Harissa nas je odrzala, njojzi hvala  :ziga:  Ima nje jos po maksijima?

Edited by katamaran
Link to comment

Jeftina a sjajna. Plasio sam se da  ne nestane kad prodaju neku minimalnu kolicinu koju su uvezli. Sad je vec dugo ima tako da je valjda here to stay :)

Link to comment

aman narode pisete ovim hajnc picopevcima od sosova, jel ste probale one domace killer sosove tamo negde sa ledina ili ne znam gde

ako jedete stvarno ljuti, hajnc nema sta da trazi pored toga

Link to comment

Pa reci odmah. Otkud znam da mislis na neku domacu radinost. Imas i cepoguzac od superhots

 

CEPOGUZAC extremno ljuti sos-umak napravljen od sopstveno uzgajenih najljućih ljutih papričica na svetu (Moruga scorpion, Naga Jolokia, Orange Habanero, Red Habanero, 7 pot chocolate pepper) 

 

http://www.alo.rs/vesti/reportaza-srbija/cepoguzac-ljuci-od-cili-sosa/49744

 

Od ovog sam prosle godine kupio sadnice habanera i black royal.

Edited by katamaran
Link to comment

Mislim da je tast u pravu. pretpostavljam da nece biti posledica po biljke ali da ce ih ove sadjene mesec dana kasnije lagano stici. Evo nesto na tu temu sa jednog drugog foruma

 

Mesec i po dana kasnije... zapravo sam odustao da zasadim prerano, ali sam svejedno hteo pocetkom marta, ali nema veze. Posejao sam jalapeno (navodno neka rana sorta), ancho (mada videh posle da se zove poblano dok je svez), chocolate habanero i nesto sto je prodavac nazvao konfete, dakle neki sarenis, ali ne znam tacno koja vrsta. Verovatno nece biti preterane vajde generalno, zato se na kraju i nisam cimao previse, vise me zanima kako ce da se razvija, pa da znam za sledecu godinu. Mozda bude nesto eventualno od ovog jalapena.

Link to comment

aman narode pisete ovim hajnc picopevcima od sosova, jel ste probale one domace killer sosove tamo negde sa ledina ili ne znam gde

ako jedete stvarno ljuti, hajnc nema sta da trazi pored toga

Kad prozivas yolanda ondak evo  -_-  :P

danas sam dosao u posed dva domaca ultra ljuta sosa.Prvi utisci (uz rucak probao oba) su solidni

prvi je ovaj

Yellow-Hornet.jpg

 

Ovaj sam prvi probao,sadrzi (bar tako kaze proizvodjac) bhut jolokia orange,7 pot primo,habanero golden+ zacine+baburu,bluk i tikvice.Cilj je ocito bio da se dobije zuta boja sosa.Tekstura je ok nije ni redak ni gust.Na mirisu i ukusu se oseti b luk ,ulje (koje?) i rekao bih ruzmarin.Ljutina dobra,jace od komercijalnih soseva dostupnih prosecnom Srbinu>Rekao bih da ce biti idealan za jela od piletine,jaja i mozda ribu

 

Drugi je

Hot-Choco.jpg

 

Napravljen od trinidad douglah,jamaican hot chocolate,habanero brown+ zacini.Tekstura ok,miris i ukus sa vise kiselosti i slasti (citaj sirce i secer).Uljaste konzistencije i ozbiljno ljut.pojeo sam mozda jednu kafenu kasiku i ljutina je bas izrazena ali podnosljiva.Odlozena takodje.Lako znojenje i salivacija su tu  sto znaci da je ovaj bas pravi,meni se vise dopada nego prvi ,bar trenutno.Mislim da je pogodan za jace zacinjena mesa,svinjetinu ,junetinu.

Cena pojedinacnog pakovanja je 600 din za flajku od 189 ml.Korektno.

Edited by Haralampije
Link to comment

Mesec i po dana kasnije... zapravo sam odustao da zasadim prerano, ali sam svejedno hteo pocetkom marta, ali nema veze. Posejao sam jalapeno (navodno neka rana sorta), ancho (mada videh posle da se zove poblano dok je svez), chocolate habanero i nesto sto je prodavac nazvao konfete, dakle neki sarenis, ali ne znam tacno koja vrsta. Verovatno nece biti preterane vajde generalno, zato se na kraju i nisam cimao previse, vise me zanima kako ce da se razvija, pa da znam za sledecu godinu. Mozda bude nesto eventualno od ovog jalapena.

Kad si na kraju posadio?

 

Kod mene papricice sadjene pre petnestak dana dostigle 90% onog sadjenog pre vise od dva meseca. Bez dodatnog osvetljenja bilo je potpuno besmisleno saditi onako rano al mi strpljenje nikad nije bila jaca strana :) Tek ovih dana na par biljaka vidim pocetak drugog para listova. Cim su pocele da izlaze napolje na suncanje druga pesma.

Edited by katamaran
Link to comment

Kad prozivas yolanda ondak evo -_- :P

danas sam dosao u posed dva domaca ultra ljuta sosa.Prvi utisci (uz rucak probao oba) su solidni

prvi je ovaj

Yellow-Hornet.jpg

 

Ovaj sam prvi probao,sadrzi (bar tako kaze proizvodjac) bhut jolokia orange,7 pot primo,habanero golden+ zacine+baburu,bluk i tikvice.Cilj je ocito bio da se dobije zuta boja sosa.Tekstura je ok nije ni redak ni gust.Na mirisu i ukusu se oseti b luk ,ulje (koje?) i rekao bih ruzmarin.Ljutina dobra,jace od komercijalnih soseva dostupnih prosecnom Srbinu>Rekao bih da ce biti idealan za jela od piletine,jaja i mozda ribu

 

Drugi je

Hot-Choco.jpg

 

Napravljen od trinidad douglah,jamaican hot chocolate,habanero brown+ zacini.Tekstura ok,miris i ukus sa vise kiselosti i slasti (citaj sirce i secer).Uljaste konzistencije i ozbiljno ljut.pojeo sam mozda jednu kafenu kasiku i ljutina je bas izrazena ali podnosljiva.Odlozena takodje.Lako znojenje i salivacija su tu sto znaci da je ovaj bas pravi,meni se vise dopada nego prvi ,bar trenutno.Mislim da je pogodan za jace zacinjena mesa,svinjetinu ,junetinu.

Cena pojedinacnog pakovanja je 600 din za flajku od 189 ml.Korektno.

Gde vi nabavljate ove soseve?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...