Jump to content
IGNORED

Ljuto-slatko-kiseli sosovi


Turnbull

Recommended Posts

jel? pojma nisam imao, hvala, primeniću savet u sledećoj turi.

 

a što je frka ako je temperatura viša?

Ako si koristio i djumbir u prahu a ne svez onda i nema veze toliko.Sveze povrce koje konzervises toplotom nikad se ne sterilise jer tako dolazi do kuvanja bukvalno i menja se struktura,miris i ukus.Ako ne dodajes konzervans nista ne dobijas visom t vec samo gubis a i onako takav proizvod moze nacet da potraje do 3 nedelje (cuvan  u frizideru)

Link to comment

Svaka ti je kao Njegoševa.

ja sam išao na temperaturu ključanja jer sam mislio da je to minimum za pasterizaciju.

hvala puno.

Link to comment

Kazu iskusni 100 -120 dana.Na sajtu chilipapricice imas ponaosob skoro za svaku sortu osnovne podatke pa i vreme vegetacije

Ja za jolokiu negde video cak 150 dana. Trenutno mi se cini da cu morugu umesto nje jer je ovaj moj lepo izreklamirao na youtube. 800k do milion skovila plus se aklimatizovala na nasu klimu. Vidim da je video sa zrelim plodovima okacio polovinom avgusta prosle godine tako da joj verovatno ne treba neki sumanut period za zrenje.

 

edit: ovi ipak kazu da je duplo ljuca

http://global-writes.com/2012/06/10-tips-for-cooking-with-super-hot-chili-peppers.html

 

ne znam kolko mi je pametno da skacem sa 350k pravo na dva miliona :)

Edited by katamaran
Link to comment

Nije los Heinz Jalapeno. Vise bi mi se svideo da je manje kiseo a vise ljut al i ovako je fin. Minimalno ljut al fino legne na pomfrit.

Meni su ok oba noviteta od H.

Link to comment

Najmanje 3. Ja sam uzeo Habanero i Jalapeno a cini mi se da sam u Klemenci video i neki crveni njihov.

 

 

Izgleda da stavljaju i spanac u ovaj 

 

edit:

Heinz-Trio.png

 

al ne bi rekao da  je bio ovaj...

 

Kad vec pominjem Klemencu oni imaju i Louisiana gold al nece da kazu da li su ga ovde uzeli.

Edited by katamaran
Link to comment

meni ovaj zuti habanero sos uopste nije bio nesto posebno ljut

(ocekivao sam apsolutni pakao, poceo tako sto sam stavio miligram na burger, na kraju sam ga stavio na bukvalno svaki pomfrit sto sam pojeo. il mi je mozda samo takav herojski dan naisao)

Edited by Zverilla
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...