Jump to content
IGNORED

NFL 2014


freakns

Recommended Posts

koleno kada dodirne zemlju je kraj akcije, ako je pre toga bilo hvatanje... nije automatski kraj akcije ako nije odradjen celokupan proces hvatanja ili football move...

 

Zašto nije bio završen?

 

Ne zamerite na pitanju, pokušavam da skontam zašto ovo nije hvatanje. On je definitivno imao kontrolu nad loptom, i nije mi jasno kako se definiše kraj procesa hvatanja...

Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • James Marshall

    101

  • Frank Pembleton

    99

  • teacher

    98

  • Prospero

    98

Bila je i ona situacija na Foksborou kad je Sterling Mur izbio Liju Evansu iz Baltimora loptu u end-zoni nakon što je ovaj napravio korak-dva s loptom u rukama

 

ma bila je i u onoj nasoj playoff tekmi sa Skinsima kada je Simms bacio TD, ovaj uhvatio, pao na ledja, i onda mu ispala lopta... mislim da je to 2006 godina bila.

Link to comment

Carevi iz Dalasa uvek nekako uspeju da zaborave na Bizlija im.Kako god, herojskoga karaktera trijumf Pekersa ( sve i da su, u cilju manje preteske borbe protivu Mareja, namerno nacinili teren onakvim :happy: )! Ruki Adams, neocekivana sila koja se iznenada pojavljuje i resava stvar! :Hail:

Link to comment

Zašto nije bio završen?

 

Ne zamerite na pitanju, pokušavam da skontam zašto ovo nije hvatanje. On je definitivno imao kontrolu nad loptom, i nije mi jasno kako se definiše kraj procesa hvatanja...

imas nekoliko stvari koje definisu celokupan proces hvatanja. mislim da teacher bolje zna sva pravila, ali uglavnom, mora da ima kontrolu lopte tokom udarca prve noge u tlo, druge noge u tlo, i onda pravljenja football move(pokusaj napredovanja uspesan ili neuspesan, padanje na zemlju, izlazak u aut... sta god vec)...

 

ove sezone je recimo u tekmi Tampe i NO, Colston uhvatio loptu u skoku, stao sa obe noge na zemlju sa potpunom kontrolom, krenuo da se okrece ka end zoni, i tada ga je igrac udario, lopta mu je ispala, i umesto fumble-a dosudjen je incomplete pass, jer nije do kraja odradio football move... da se u potpunosti okrenuo, onda bi bio fumble, ovako posto je football move u toku, nije...

ili sa Giantsima od prosle godine, Mike Williams hvata loptu, pravi prvi korak, drugi korak, krece u treci, nalece igrac, odguruje ga u aut, gde ovom ispada lopta, i sudjen je incomplete... mora ceo proces prirodne kretnje tela da bude zavrsen, mozda je to najblize tacnoj definiciji

Link to comment

ja razumem ovo i mogu da prihvatim to kad defender napravi kontakt i to ali ovako bez kontakta nema smisla. onda može čovek da ustane odšeta, baci loptu sudiju i da opet bude incomplete tom logikom. karikiram ali shvatate poentu.

Link to comment

Rasprava o sudijskim odlukama je postala izlišna još onda kada je Manning bacio loptu u ruke Polamaluu, a ista bila vraćena Coltsima nakon pregleda snimka. Par dana kasnije jedan od sudija izjavio da zapravo nije bilo razloga da se poništi prvobitna odluka.

Link to comment

pa mora imati kontrolu tokom celog procesa hvatanja i ako se u bilo kom delu procesa desi ispuštanje lopte i njen dodir sa terenom, to je incomplete pass. jbg. 

+1

 

u prvi mah sam pomislio da je td, medjutim usporeni snimak mi je promenio mišljenje..pri padu na zemlju je lopta počela da mu beži.

 

hoće li biti na arenasport i koltovi protiv konjića sada?

Link to comment

Izvukosmo nekako....

Dezovo hvatanje, pravilo protumaceno pravilno.Samo pravilo mozda treba tvikovati ali dok traje oni su dobro protumacili...

BTW mislim da je on privio sebi loptu i da nije isao na pruzanje za TD bio bi complete...

Da mi je neko rekao da ce ruki Adams da bude najbolji...

Jordy Nelson 22 yds

AR ocigledno sa vecim problemima nego sto su hteli da priznaju, i opet je na kraju imao odlicne cifre....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...