Jump to content
IGNORED

Слабо памтим имена


расејан

Recommended Posts

И то не само имена људи, па побркам Мирка са Славком, него нам се дешавало у породици даМурску Соботу претворимо у Морску СуботуДубровник у Ђубровник (што је после помогло кад не може да се сети)Литванију, Летонију и Естонију у Лестванију ђутуреМарсељезу у Шехерезаду (и обратно)Дакле да видимо како стојимо са тим брковима и бркањем уопште.

Link to comment

Omladinskih brigada ponekad nazovem Proleterskom, a Proleterske solidarnosti po reciprocitetu Omladinskom. Dina Merlina oduvek nenamerno zovem Dino Gremlin i čudno mi je kada neko kaže ispravno. Pre neki dan nisam mogao da se setim odomaćenije reči za nakladu, a nemam pojma da li sam ikada u životu izgovorio tu zapadnu varijantu. Ćale Arenu i dalje zove Limes.

Link to comment

... pa tiraž.edit: Doduše, da, to i nije za ovu temu, nego mi naletelo usput. Da je bio neki englesko-srpski mindfuck, verovatno ne bih ni zapamtio da se desio.

Edited by Oxymoron
Link to comment
... pa tiraž.edit: Doduše, da, to i nije za ovu temu, nego mi naletelo usput. Da je bio neki englesko-srpski mindfuck, verovatno ne bih ni zapamtio da se desio.
Mož* biti i izdavačko preduzeće, kao npr. Naklada Ljevak, ali je ponajpre ono što Oksi veli, tiraž nečega.
Link to comment

Од типичних Џонтра Волта Милан Кореновица (јер је увек читан са тим нагласком) Никола Скејџ

Link to comment

dobro pamtim imena (čak i u Game of Thrones :D, mada i sama sam svojevremeno piskarala neke pričice sa bizarnim imenima)ali npr:deo Berlina "Gesundbrunnen" (zdravi izvor) uvek zovem "Gesundheitsbrunnen" (izvor zdravlja) :isuse:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...