Jump to content
IGNORED

Tenis 2014


renne

Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    307

  • Timmy

    226

  • Max Morlock

    153

  • Arkadija

    133

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na 5:0 rekoh sebi "Naći će već Ana načina da se kvalitetno raspadne"... za sada sve ide po planu bez obzira na dobijen prvi set ;)

 

Naravno da bih voleo da Ana dobije vrištulju ali, bez obzira na sve, nije ona taj kalibar... ni igrački ni mentalno jbg.

Link to comment

Ne gledam cijeli meč, da li Viško upravo reče da je Ana imala gem loptu za 4-1 u drugom setu i da je tad odservirala duplu grešku?

To je tako u njenom stilu.

Link to comment

Ovaj tenis postaje žešće iritantan. Toliko se insistira na potpunoj tišini u publici, a onda tokom poena ova Šarapova (koja je preslatka, ali to sad nije tema!) ne da ne uzdiše kada udara, ono je urlikanje! Često posumnjam da ti njeni krici i nisu spontani, nego da njima pokušava da dekoncentriše protivnika. A toliko su svojevremeno imali povika na glasove koje ispušta Monika Seleš. Pa oni njeni glasovi bili su umilna muzika za ove neartikulisane Šarapine jauke ... 

 

I sad neka mi neko objasni. Sudija umiruje publiku kada glasno reaguje tokom nekog uzbudljivog poena, navodno da se ne bi uznemirili igrači, ali zato Šarapova može da se oglašava tonom kao da prolazi kroz višestruke orgazme ...

Edited by stoka
Link to comment

Pratio sam Anči, čini mi se u četvtfinalu, protiv one muškobanjaste, zaboravih joj prezime. Osvojila je Ana prvi set i onda valjda tražila tajmaut i pozvala trenera ...

 

Prvo, nisam znao da treneri smeju da daju savete igračima tokom meča (to neko novo pravilo?). Drugo, tokom prekida, trener je non-stop ubeđivao Anu da dobro igra i da nastavi tako. Dakle, trener posle osvojenog prvog seta mora da joj dokazuje da je na dobrom putu?!

 

Ova crtica dovoljno dokazuje da Ani treba psiholog. Reklo bi se da je najtalentovanija svetska teniserka koja se pojavila u poslednjih 10 godina, i da kada igra kako može, jednostavno je dominantna. Ali njen je problem mentalne prirode. U nekom trenutku se blokira, da li od straha od pobede ili od straha od poraza, ili od oba odjednom ...  Padne u neku neobjašnjivu letargiju i meč je rešen ...

Edited by stoka
Link to comment

Istina, i mene je par puta prevarila kad je reternirala. mora se čovek tj. Ana u ovom slučaju navići na njene krike da bi ih razlikovala od povika linijskih.

 

ja mislio AUT neko vikn'o a ono samo Marija riknula AAARGHHH i udarila winner naravno :isuse:

 

ma idi begaj, bre

Link to comment

Probali su par puta da utišaju vrištulje ali se uvek nešto "isprečilo" da se to zaista i sprovede.  Zadnjih par godina pamtim bar dve akcije za koje sam pročitao u medijima da su usmerene ka "utišavanju preglasnih krikova teniserki..." i šta je bilo od toga? Ništa.  A da je degutantno, degutantno je... potpuno. <_<

Link to comment

Da bi neko bio vrhunski teniser, mora da poseduje kilerski instinkt - da dotuče protivnika čim oseti krv, odnosno slabost, trenutak njegove bezvoljnosti ...

 

Ana to jednostavno nema. Naprotiv, ona se tada uplaši i umesto da dominira, postavi se u podređenu poziciju ...

 

I ne uzbuđuje se mnogo zbog poraza. I ne menja se. Anči je jednostavno takva. Ali je baš takvu i volimo - lepu, dobru, uzbuđenu zbog svakog novog meča ...

Edited by stoka
Link to comment

ali zato Šarapova može da se oglašava tonom kao da prolazi kroz višestruke orgazme ...

 

Sta ti konkretno radis kad ti zene tako zvuce tokom orgazma :O

Link to comment

Da bi neko bio vrhunski teniser, mora da poseduje kilerski instinkt - da dotuče protivnika čim oseti krv, odnosno slabost, trenutak njegove bezvoljnosti ...

 

Ana to jednostavno nema. Naprotiv, ona se tada uplaši i umesto da dominira, postavi se u podređenu poziciju ...

 

I ne uzbuđuje se mnogo zbog poraza. I ne menja se. Anči je jednostavno takva. Ali je baš takvu i volimo - lepu, dobru, uzbuđenu zbog svakog novog meča ...

 

prva i druga recenica ne idu zajedno zajedno, jedino ako ana nije vrhunska teniserka, sto naravno nije slucaj

Link to comment

Ma Ana je svakako velika teniserka. Da sad zavrsi karijeru, moze da kaze bila je No1 i da ima GS. Sto je ogroman uspeh.

 

Ali ono sto ne moze da se ne vidi je to da je ista ta Ana mogla da ima preko 5 GS titula do sada i godine na celu liste. Jer realno osim Serene, poslednjih 6-7 godina nema preterano ozbiljnih takmicarki. Ili ih ima, ali bljesnu samo na trenutak. A i Serene nije igrala sve te godine konstntno. Anin problem je u glavi. Ogroman. Da li ce ga resiti. Ne znam. Ona moze da ima sledecu sezonu kao Djokovic 2010, a moze da ispadne iz prvih 50. To je nasa Ana.

Link to comment

Ble su Belgijanke, pogotovo Enan protiv koje naše nisu mogle da prismrde, ni rezultatski ni po voljnom momentu. Slažem se da je tenis međ ženama u padu, da je bilo raznih Karolina Voznijacki i sličnih, ali nisu ni naše dvije da se stave u all time legende, i one su iskoristile momenat loše konkurencije, obje su bile no. 1 a bilo je diskusija da li je to zasluženo, taj sistem određivanja ko će biti broj 1. Dosta su one postigle, kapa dole za rezultate

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...