Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

jedan broj karata ide za obično stanovništvo, drugi deo (veći) ide pokrovitelju da on podeli/pozove na predstavu koga hoće. repertoar u pozorištu tokom februara pratiće uglavnom klijenti i zaposleni rajfajzen banke.

Link to comment

karte za pozoriste se prodaju po toj ceni zato jer ostatak (do isplative) pokriva rajfajzen banka. pri tome ja cujem da se ustvari prodaje jako mali broj karata, da namerno nema informacije sta je vec rasprodato pa ljudi cekaju da kupe nesto sto ne postoji i slicno, te eto i ogromnih redova. uz to je naravno pokrenuto i par "nasih ljudi" u medijima da se pobrinu, u zamenu za sitan znak zahvalnosti tipa povoljan kredit, da sve to bude adekvatno propraceno naslovnim stranama i hedovima u vestima i eto...

Meni je potpuno neverovatno da se juče pojavio onoliki broj ljudi i da su čekali za karte.

I sam sam hteo da kupim neke karte, ali nikada ne bih čekao u redu od 50ak metara da bi ih kupio.

Malo mi je čudna ta informacija da se prodaje mali broj karata jer šta su onda toliki ljudi radili ceo dan. I šta će biti sa tim kartama? Sigurno ih neće prodavati za redovnu cenu, a ne verujem da ih neće prodavati uopšte. Jedino da ih poklone.

Ja sam juče svratio oko 18h do pozorišta i tada je na vratima stajalo obaveštenje da su ljudi iz reda dobili brojeve, pa treba da dođu danas da kupe karte.

dobro su naucili lekciju unuci penzionera iz 90ih :lolol:  nista kao redovi, ne pitaj ni za sta su redovi ni koje su predstave ni da li ima karata ni da li ti se uopste ide u pozoriste, bitno je da si u redu za dobijanje brojeva za mesto u redu :lolol:  dafiment, polutke, brasno, suncokretovo ulje, peMzija na postanskom salteru, ma svejedno

 

koji je ovo monstruozni eksperiment socijalnog inzenjeringa pa to je cudo

 

bold u drugom postu je kljuc odbrane od tog eksperimenta :)

Edited by Pontijak
Link to comment

ovo sto pontijak kaze. ima to pre svega veze sa kriznom psihologijom. 90s all over, uz disciplinovano cekanje. mogu zamisliti koliko je vlast srecna. narod poslusno ceka u redu. nema stampeda niti drugih oblika provale neposlusnosti makar i na ovako nebitnoj radnji.

 

jedino sto ovde nema niko ko ce rajfajzen da namaze smesom koju zasluzuje za ovo ponizenje koje su priredili ljudima i za kapitalisticku subvenciju zamotanu u fakin CSR. posto ce te argumente uvek nadjacati meken to da su donirali uzdizanje onima kojima je  u suprotnom pozoriste skupo. 

 

realno, prvi koji treba da reaguju su druga pozorista u gradu. posto je ovo zapravo cist dampinski udar na sve njih i mogu da stave katanac u bravu ako se ne pojavi neko ko ce da ih subvencionira.

Link to comment

ovo sto pontijak kaze. ima to pre svega veze sa kriznom psihologijom. 90s all over, uz disciplinovano cekanje. mogu zamisliti koliko je vlast srecna. narod poslusno ceka u redu. nema stampeda niti drugih oblika provale neposlusnosti makar i na ovako nebitnoj radnji.

 

jedino sto ovde nema niko ko ce rajfajzen da namaze smesom koju zasluzuje za ovo ponizenje koje su priredili ljudima i za kapitalisticku subvenciju zamotanu u fakin CSR. posto ce te argumente uvek nadjacati meken to da su donirali uzdizanje onima kojima je  u suprotnom pozoriste skupo. 

 

realno, prvi koji treba da reaguju su druga pozorista u gradu. posto je ovo zapravo cist dampinski udar na sve njih i mogu da stave katanac u bravu ako se ne pojavi neko ko ce da ih subvencionira.

 

 

kljucna stvar je ovo u boldu. zato se i prave ti eksperimenti socijalnog inzenjeringa, mnogo preciznije rezulatate daju takvi eksperimenti nego bilo kakve fokus grupe ili pracenje misljenja na internetu

Link to comment

to je to kada te pravi sirot kurac.

sve me poseća kada je terry vodio novinare preobučene u šeike da obiđu kamp chelsea, za čega su mu platili 10 soma, što mu je delić nedeljne plate, al jebiga "daj još!".

 

 

jedini problem je što nam je cela nacija takva, "kad je džabe i sirće je slatko", "za dobru svinju nema loših pomija", "rđavom kurcu svaka dlaka smeta". to nam je u mentalitetu kao komšijina krava ( ne znam da li neki drugi narod ima sličnu izreku)

 

 

 

 

 ...pa i ja sa njom  :blush:

 

994107_935091109864545_22669664731446883

Edited by Ravanelli
Link to comment

@pacey

 

mislim da me malo smaras sa time da dokazujem svoje misljenje

 

reagujes kao da radis za jdp ili rajfajzen bozemioprostiisacuvaj, ili drugacije receno kao uvredjena mlada

Edited by Pontijak
Link to comment

mi smo se neshto josh devedesetih medj nama sporazumeli da se ne cheka u redovima, osim kad je moranje, nachi u domu zdravlja, tu je moranje.

 

dakle juche se chekalo za broj, a danas za karte? :unsure:

ne znam kako, ali pricha o socijalnom experimentu mi ful i drzi i pije vodu, 2u1.

da je nikad nevidjeno, mozda bih se odluchila da podrzim spontanost.

ovako ipak ne <_<

Link to comment

Jes' bilo ono juče bilo i 'priprosto' prezentovano, vonjalo je po nekoj smicalici... naročito što je podužem prilogu koji se vrteo na N1 pored Voje Brajovića i direktorke govorio ispred pozorišta i neki markentiški Meken 'guru' o uspešnosti vajral kampanje, novim pristupima i sl.

 

Baš me interesuje dal će od sledeće nedelje da isto ovako prikazuju i tapkaroše ispred pozorišta, sa istim ovim kartama, uz priču kako nam je kultura procvetala pa se traži 'karta više ko za derbi'.

 

Inače da se vratim na temu medija, jedna od dve SNS televizije, onaj 'SKAJ Plus ' rebrendirao i sad se zove 'НАША' (baš nikakva asocijacija sa 'Prva' ili 'Nova' :D) dok na SBBu u onom osnovnom signalu više nemam drugi SNS-ovski kanal 'KCN 1'... uz ponovno pokretanje Pravda novina, ovo prepucavanje Informera sa Kurirom i Blicem i još poneke stvari, ovako sa strane stvarno deluje da ima nekog pretumbavanja - jel to možda znak da su stigli i ozbiljniji pritisci sa 'zapada' pa ovaj sa ekipom malo promešo karte, ili je zbog nestašice para krenula otimačina prostora?

Link to comment

Meni je to dobar marketinški potez, pre svega za pozorište. Ja nisam ni znao da Rajfajzen stoji iza toga. Mislio sam da je to samo nova akcija JDP-a jer su oni imali 50% popusta u januaru i februaru prošle ili pretprošle godine.

Link to comment

Kakav ste mi sada fles nabacili na leto '99..spremalo se pomracenje Sunca, mediji su danima plasili ljude kao da ce smak sveta i vazda se pisalo o tome da te ne valja gledati u to, te ne valja biti na ulici kad se to desi. Secam se da sam tada bio na casovima voznje, tog dana kad je pomracenje trebalo da se desi, instruktor mi je zakazao neobicno rano voznju kako bi stigli da izvozimo fond i pobegnemo kucama. 

 

Posle sam tek cuo da je ta larma bila testiranje naroda..da li i koliko veruju sredstvima informisanja ili tako neki slican andrak.

Link to comment

mi smo se neshto josh devedesetih medj nama sporazumeli da se ne cheka u redovima, osim kad je moranje, nachi u domu zdravlja, tu je moranje.

 

dakle juche se chekalo za broj, a danas za karte? :unsure:

ne znam kako, ali pricha o socijalnom experimentu mi ful i drzi i pije vodu, 2u1.

da je nikad nevidjeno, mozda bih se odluchila da podrzim spontanost.

ovako ipak ne <_<

 

1. i u mojoj porodici je tada postojao takav drustveni dogovor, kada se setim tih vremena a potomak se rodio bas te legendarne 1993 godine

 

2. ali ni ti n ija ne mozemo da dokazemo kako se sprovodi taj eksperiment socijalnog inzenjeringa :P

Link to comment

@pacey

 

mislim da me malo smaras sa time da dokazujem svoje misljenje

 

reagujes kao da radis za jdp ili rajfajzen bozemioprostiisacuvaj, ili drugacije receno kao uvredjena mlada

izvini sto te na diskusionom forumu smaram molbom da obrazlozis tezu koju si izneo, ili da me korigujes ukoliko sam te pogresno razumeo. 

Link to comment

- Komšo, za šta je red?
- Molim vas, gospodine, kako to čekate u redu a ne znate za šta je?
- Pa što moram da znam, dovoljno da vidim red i jasno je da nešto dele džabe, a što je džabe sirotinji je milo. I šta je? Difenbahije? Česnice? Oni mali majonezi, jao daj bože da su mali majonezi...
- Gospodine, čekamo u redu za karte za pozorište. 
- SEREŠ? E sad sam tek zainteresovan! Kakvo je to pozorište, jel igra Šarliz Teron? Gola?
- Ne, regularni repertoar JDP-a. 
- Pa čekaj otkud takva gužva, gde ste bili do sad jebote?
- Karte su svega 200 dinara. 
- ETO JESAM REKO, JOOJ SIROTINJO, SVE ĆEŠ DA GUTAŠ SAMO DA JE DŽABE! Ništa, matori, spremi se da se družimo sledeća dvatri sata i mojne mi se tako kiselo smeješ, misli na to kako ćemo da ispadnemo u promotivnom spotu koji će reklamna agencija što je ovo smislila da napravi da bi se hvalila svojim uspešnim društveno angažovanim kampanjama!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...