Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Severina nosi iste gace kao i 2011. ... BLIC/PULS POZNATIH  :0.6: :isuse:

 

Pop zvezda Severina Vučković jedna je od onih dama sa javne scene koje kada su vezane za jednu stvar vole da ih iznose što više. Tako je prema svemu sudeći i lepa Seve vezana za gaćice koje nosi još od 2011. godine kada se u njih pojavila na festivalu "Dora" gde je izvela pesmu "Moja štikla". A, onda je odlučila da se jedno vreme u njima ne pojavljuje, da bi ponovo pred kraj 2014. godine očigledno čisteći plakar, pronašla i kožne gaćice, koja poslednjih nekoliko meseci redovno nosi na svim TV emisijama gde izvodi numeru "Uno momento". Ona je iste gaćice iskoristila i za snimanje spota za ovu pesmu koju je uradila sa "Ministarkama".
Kako je ekonomska kriza sve učestalija, verovatno će i u 2015. Severina pronaći još neki deo garderobe koje će nositi ove godine.

Edited by Milosh76
Link to comment

Istraživačko novinarstvo novinarke 24 sata :isuse:

 

Na beogradskim ulicama osvanuo je nesvakidašnji oglas. Potrebne devojke za rad, radno mesto: striptizeta.
striptizeta%20oglas%20foto%20fejsbuk_100Oglas za striptizetu u Beogradu, Foto: Fejsbuk

Tragom oglasa, pokušala sam da saznam nešto više o ovom “zaposlenju”. Naravno, ne kao novinar, već kao potencijalna radnica.

Pozvala sam broj telefona sa oglasa, a gotovo odmah slušalica je bila podignuta, ali glasa nije bilo. Posle 15-ak sekundi rekla sam "halo" i tek tada se čuo muški glas.

- Da?
- Izvinite, da li je to (ime poznato redakciji)...?
- Da, ja sam.

Pomalo nespretno rekla sam da mi je drugarica pokazala oglas te da zovem da se raspitam za posao. Odmah je preuzeo glavnu ulogu moj potencijalni poslodavac i predusretljivo mi izložio ponudu.

- Da, potrebna mi je devojka za ples, igru. To je jedan novi klub, mali, lep. Dve devojke tražim. Radi se sreda, četvrtak, petak i subota - prvo je što je rekao menadžer.

Odmah sam htela da znam kolika je plata i imam li bakšiš. Na trenutak je zastao, mislila sam, provalio me, gotovo, ali jok. Izdeklamovao je:

- Radi se na dnevnicu, ona je 1.000 dinara, a tvoji su i 40 odsto od pića. Ako je koktel 1.500 dinara, ti dobiješ 600, ako pije šampanjac od 10.000 dinara, ti dobiješ 2.500 dinara. Za privatni ples dobijaš još novca. Može lepo da se zaradi, i 2, 3, 4, 5, 6, 7... 10.000 dinara - brzo je nabrojao moj sagovornik.

 

Kopkalo me i koliko dugo ovaj oglas stoji i da li ima devojaka koje mogu da mi budu potencijalna konkurencija.

- Radimo od 9. oktobra, bile su dve devojke, radile, ali su otišle... za Albaniju. Nemaš konkurenciju, tražim dve tri devojke. Možeš da dođeš na razgovor ako te zanima da pogledaš. Godine nisu bitne - dodao je on.

Budući da je malo udaljeno od centra grada, interesovalo me i kako mogu da se vratim kući.

- Radno vreme je od 21 do 4, imaš jutarnji u 4.25 odmah ispred - kaže mi ponuđač, a ja čekam čas da pitam ono što sve zanima.
- Je l’ taj privatni ples samo ples ili...?
- To je u dve odvojene kabine, privatni ples, ono...malo... igraš, opušteno... budeš slobodna... Nema seksa, nema prostitucije - istakao je brže-bolje.

Još jedna stavka na oglasu ostala je neispitana.
- Izvinite, ali je l’ smeta ako imam dečka? Mislim, ako nisam slobodna? Znate, on je normalan... - pravim se nevešta.
- Neee, ne smeta, samo nema potrebe da dolazi on, da ti ne smeta dok radiš - uveravao me je moj zamalo poslodavac, inače fin-porodičan-čovek-budi-bez-brige.

Link to comment

Ovaj dio sa dečkom govori ko je ovdje profesionalac - gazdi ne smeta, ali zato je duh provincijalke progovorio iz "novinarke" - "ali ja imam dečka"

Edited by James Marshall
Link to comment
 

Nego jeste li culi da se SPC sprema da zapocne svoju televiziju? Tomasevic, Gospodja Savic i Porfirije za sada...

 

 

 

Navodno je ideja da se to progura kod Irineja oko pocetnih finansija, pa da se krene sa emitovanjem preko neta, pa proizvodnja svojih emisija koje se preprodaju drugim kanalima a na posletku da se predje na kabal, a odatle sky is the limit!

 

 

:fantom:

Edited by *edited by mod
Link to comment

Juče video kolegu koji je "postavljao" taj TV Hram.

Teška budževina i štekanje za kintu.

Nisam to očekivao od naše crkve...

????

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

koliko se nalupetao akademik u svecarskom blicu...

 

 

Razgovor s Matijom Bećkovićem upriličen je s ciljem da se u kolopletu pitanja, odgovora i opaski ispriča božićna priča naših dana. Dopala mu se zamisao i susret je, ne slučajno, dogovoren na mestu gde se ukrštaju dve ulice beogradskog Dorćola. U potragu za svojim mestom pod ovom kapom nebeskom, prećutno je pesnik dao do znanja, polazi se s raskrsnice. Uvek. Čak i kad toga nisi svestan. Kafane su mitsko mesto, u njima se rađaju pesme, propadaju životi i šta sve ne, a nama se, posle samo nekoliko koraka ukaza jedna u kojoj beše udoban ćošak koji je u stvari samo čekao na nas. Suton se polako spuštao, a praznična svetla palila....


Trebaju li nam danas božićne priče?
- Trebaju, trebaju! Božićne priče su nasušne. One još uvek ujedinjuju sve ljude i narode. Večne su i uvek se nanovo rađaju sa svakim naraštajem. Jedna od najslavnijih priča za decu i odrasle je - „Krcko Oraščić“. Koju neko zove: „Kralj miševa“. Sva deca sveta, koja su porasla u ljude, porasla su uz tu bajku. Ona ih štiti od svega što ih čeka u životu. I nekad, i sad. 
 

 

 

 

Utisak godine 
Tri događaja koja su obeležila 2014?
- Od tri odlučio bih se za jedan, ali ne bih rekao koji. Ako ste dosetljivi i informisani, odmah biste se setili.

Kako ih štiti? 
- Svako ima svog miša. A ima naravno i onih miševa koji su nad svim miševima i ljudima. Miševi su neizbežni. Ali deca koja znaju su već spremna za taj susret i ništa ih ne može iznenaditi i zbuniti jer znaju da ti mali skotovi postoje. Bajke uče - kako sa skotovima.


I kako bi božićna priča mogla izgledati danas?
- Reč je o kralju miševa koji hoće da vlada svetom. Da podsetimo one koji su zaboravili da su bili deca i zaboravili „Krcka Oraščića“. Kralj miševa je ukleo princa i pretvorio ga u beživotnu drvenu igračku. Ali osioni kralj miševa srca ledena nije bio sposoban da vidi kako ipak tinja nada da je princ u srcu ostao junak i vojskovođa. Samo borba protiv miševa ga može vratiti među žive i među ljude, a samo mudrost i ljubav raščiniti čini koje su ga odrvenele. On ostaje drven sve do kraja bitke.


Da li danas priče počinju sa bio jednom jedan ili...
- Vekovi nisu potrošili tu fantastiku jer ona se naslanja na ljudsku dušu koju svaki stvor ima, i kad ne zna da je ima, pa i kad ga kralj miševa odrveni. Vidimo da i danas, kako vreme protiče, ona nadahnjuje sve više umetnika, od baleta i lutkarskog pozorišta pa do filma. Naravno, miševa i njihovih inkarnacija ima u izobilju.
 

Mnogi žvaću glinu...
Vaš osvrt na aktuelnu društvenopolitičku situaciju i njene aktere?
- Ta udica je toliko izanđala i dosadna da se na nju ne hvataju ni najrasejaniji somovi. Moja sigurna kuća je odavno na višim spratovima i teško me je dozvati da se na tu udicu hvatam. Mada, mnogo ljudi počinje dan žvaćući glinu, ja nemam ni volje ni apetita da oživljavam reciklažu smeća i svako blato provlačim kroz svoja usta.

Dakle, ko su danas junaci božićnih priča?
- Kod jednih je kralj miševa - miš iz bajke, a kod drugih dobija ljudski lik. Kod nas danas svako, hteo il‘ ne hteo to da prizna, zna za miša koji ga je upropastio i unazadio. Svak čak pušta mašti na volju i daje mu lik prema svom slučaju. To je neki šef, muž, premijer... Važno je da imamo svest o miševima i njihovoj moći i o njihovoj prirodi. Priča traje, teče i otvara mogućnosti, a tvoje je da se odlučiš na koju ćeš stranu. Život je tvrd orah. Taj boj se dugo bije i ne jednom ti se čini da je bolje, sigurnije s miševima i da se princ neće nikada osloboditi, ni u tebi ni oko tebe. Čim padne mrak podzemlje oživi, a mrak pada, vidimo to i usred bela dana, pa miševi caruju praveći svoj pir. Miševe, međutim, nećeš videti po pravoj svetlosti. Nije to sve skupa lako, ali ako izdržiš oživećeš princa, u sebi i oko sebe, i on će pobediti kao što je pobeđivao već toliko puta.


I šta se sad zbiva, imamo li snage da oživimo princa ili će nas miševi pojesti?
- Tu bajku, kao dug životu, poklanjamo onima koje najviše volimo da ih na vreme o svemu obavestimo. Ako je nađete pod jelkom, ne čudite se. Tu čeka princ koga samo mudrost i ljubav mogu osloboditi.


Kakav bi danas bio kraj bajke?
- Ćeraćemo se još.


Šta joj je poenta? 
- Da se igra, dugo igra, da miša treba prepoznati, i da ne treba odustati koliko god se brojni miševi čine, a moćan njihov kralj. Ima im kraja!


A naziv?
- Može ih biti više, pa nek svak sebi odabere. Recimo; miš je miš i kad se naduva pa ti se ukazuje kao gigant ili miš je u stvari pacov samo ga zbog političke korektnosti zovemo mišem ili miš se ni u bajci ne pretvara u labuda ili prosto mišji dani ili koji vam je po volji.

Link to comment

Blic briljira na mnogo nivoa. Ništa spektakularno, ali dovoljno da izmami osmeh:

 

Naime, Dijanina pesma je izasla na prvoj kompilaciji najvećih dens hitova u 2015. godini uz Bob Sinklera, Dženifer Lopez, Enriki Inglesijasa, Pitbula i ostalim svetskim zvezdama.

 

Link to comment

Tanjug napravio vest o izveštaju reportera bez granica o slobodi medija starom godinu dana, i gomila medija prenela. Ipak ovde, jer je neverovatan fejl svih.

 
Puštena stara vest o slobodi medija

Beograd -- Vest o napretku Srbije na listi Reportera bez granica o stanju medijskih sloboda, koja se pojavila pre dva dana, stara je godinu dana.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...