Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

da vas pitam, verovatno smo vec razgovarali o tome, ali ja ne znam. da li postoje neki mehanizmi za sistematsko krsenje prava maloletnih lica, kojima mediji non-stop otkrivaju identitet? zanima me zakon i zanima me da li se u tim slucajevima pise onoj radiodifuznoj agenciji?

Link to comment

da vas pitam, verovatno smo vec razgovarali o tome, ali ja ne znam. da li postoje neki mehanizmi za sistematsko krsenje prava maloletnih lica, kojima mediji non-stop otkrivaju identitet? zanima me zakon i zanima me da li se u tim slucajevima pise onoj radiodifuznoj agenciji?

Potrebna je saglasnost roditelja odnosno staratelja za decu mladju od 14 godina. Mislim da mogu da se zale jedino roditelji, ali ne znam kome...
Link to comment

Tu je tek totalni rusvaj, nekada su kao tobože korektni pa pikselizuju dečja lica, a nekada ih prikazuju bez blama. Može neki pravni ekspert da objasni kontekst u kojem mogu, a u kojem ne mogu da se prikazuju dečja lica bez saglasnosti roditelja?

Link to comment

 da li postoje neki mehanizmi za sistematsko krsenje prava maloletnih lica, kojima mediji non-stop otkrivaju identitet? 

postoje. prvo mi na pamet pada informer. :Jova:

Link to comment

da vas pitam, verovatno smo vec razgovarali o tome, ali ja ne znam. da li postoje neki mehanizmi za sistematsko krsenje prava maloletnih lica, kojima mediji non-stop otkrivaju identitet? zanima me zakon i zanima me da li se u tim slucajevima pise onoj radiodifuznoj agenciji?

 

Zakon o javnom informisanju i medijima, član 80, odnosi se na a) zaštitu maloletnika u situacijama kada ta objava ugrožava njegovo pravo ili interes, b) kada se objavljuje lik bez dozvole. Ima čitav serijal ljudskih prava koja se tako krše.

 

Možeš da se požališ nekolicini institucija, biraj od saveta za štampu do policije, Šabića ili čak Jankovića, ali se ništa neće promeniti.

Link to comment

ima i ono da se optuzenima stavlja samo prvo slovo prezimena (vazi i za punoletne osobe), koje isto niko ne postuje.

 

najjaci je bio blic, nakon nesrece sa bmw-om: "luka v(20), sin olje beckovic"

Link to comment

ima i ono da se optuzenima stavlja samo prvo slovo prezimena (vazi i za punoletne osobe), koje isto niko ne postuje.

 

najjaci je bio blic, nakon nesrece sa bmw-om: "luka v(20), sin olje beckovic"

Tu mozda i moze, jer Luka nije osumnjicen i nije maloletan...
Link to comment

Tu mozda i moze, jer Luka nije osumnjicen i nije maloletan...

 

Jesi siguran? Jos se radi na otkrivanju ko je "zatvorio gepek", posto je to kljucni detalj ocigedno...

Edited by ducca
Link to comment

Na tv-u je sad uglavnom usvojena praksa da se ne slikaju deca ili da se zamućuje.

E sad postoje varijante gde u školi vaspitač kaže : Pitani su roditelji slikajte slobodno...

Naravno da se ne zna da li je ona pitala ili ne...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Problematično je i kada se prave prilozi sa ljudima kojima se kao štiti identitet, pa im se "pikselizuju" lica, deformiše glas ili, još gore, slikaju sa leđa, a pri tom se kaže odakle su. Iz njihove priče, siluete, slabo iznivelisanog glasa, prepoznatljive gestikulacije rukama ili konteksta, svaki njihov komšija, rođak, prijatelj može da provali o kome se radi, a to je na korak da saznaju i svi ostali ...

Edited by stoka
Link to comment

Sto niko ne prenosi Seseljevu konfereciju? Toliko nas ubedjuju da je monstrum i da niko normalan ne podrzava takvog ludaka, pa neka ga onda puste u formi zabavnog programa. Bar íz inata prema Hrvatima...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...