Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Da, zaboravio sam na tu magicnu promenljivu u jednacini :D Ali, sta znam, kakvu je npr. Bjela imao tehniku i ekipu za Montevideo?

Čekaj sa čim porediš Mojtevideo?
Link to comment

Čekaj sa čim porediš Mojtevideo?

 

Pa ni sa cim, generalno pitam, jer mi film izgleda zanatski, u najmanju ruku, osrednje, a sumnjam da Bjela nije mogao da navata lovu za dobru opremu i ljude sa znanjem. Uzeo sam to kao primer, jer je to jedna od najvecih nasih produkcija u poslednje vreme. Dobar primer bi jos mogao biti i Dragojevicev Sveti Georgije ubiva azdahu, koji pati od slicnih problema (mada je djubrak ipak daleko filmski pismeniji od Bjele, pa je Azdaja, i pored svih problema, malo utegnutija od Montevidea). 

 

Mozda nije trebalo da uvlacim film u ovu pricu, ali racunam da su te stvari srodne, ako nista drugo. Dajte neku skupu TV produkciju (ne mora biti igrani program) u poslednjih 20-25 godina. Hocu reci, to sto ti kazes da su pare problem, moje (neuko) misljenje je da kod nas nisu samo pare problem, tj. da i kad ih ima to i dalje ne garantuje kvalitet. Sto bi reko Ziva, kriza je u 1 struci™ (dobro, Ziva bi rekao da uvek treba pitati struku™ i to bas domacu :D ). 

Link to comment

Pa ništa ne garantuje kvalitet, sve je to zbir mnogih stvari.Ali nema kod nas generalno produkcije gde se nije štipalo na finansijama.

Struka je kvalitetna koliko se snima mogla bi da pokrije tražnju za kvalitetom.Kad bi tražnje bilo.

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Pa ni sa cim, generalno pitam, jer mi film izgleda zanatski, u najmanju ruku, osrednje, a sumnjam da Bjela nije mogao da navata lovu za dobru opremu i ljude sa znanjem. Uzeo sam to kao primer, jer je to jedna od najvecih nasih produkcija u poslednje vreme. Dobar primer bi jos mogao biti i Dragojevicev Sveti Georgije ubiva azdahu, koji pati od slicnih problema (mada je djubrak ipak daleko filmski pismeniji od Bjele, pa je Azdaja, i pored svih problema, malo utegnutija od Montevidea).

 

Mozda nije trebalo da uvlacim film u ovu pricu, ali racunam da su te stvari srodne, ako nista drugo. Dajte neku skupu TV produkciju (ne mora biti igrani program) u poslednjih 20-25 godina. Hocu reci, to sto ti kazes da su pare problem, moje (neuko) misljenje je da kod nas nisu samo pare problem, tj. da i kad ih ima to i dalje ne garantuje kvalitet. Sto bi reko Ziva, kriza je u 1 struci™ (dobro, Ziva bi rekao da uvek treba pitati struku™ i to bas domacu :D ).

Ravna gora ima dobru produkciju. Ali zato loseg reditelja, pricu, zaplet I glumce...
Link to comment

uvek je cilj da manje košta. što bi platio nešto 100, kad imaš i za 60 i tako se stvara magični krug. a poenta je da krajnjeg finansijera projekta™ što manje košta pa i po ceni kvalitete. ovde se da i 2 mil. $ za sezonu programa, pa se od dve epizode nedeljno pravi 5 + specijal. jbg. sirotinja. i onda bude kao kad od kesice stepsa napraviš sok za 25 ljudi

 

ravna gora se jedva skrpila, nekoliko puta su prekidali snimanje i to na po nekoliko meseci. a obizrom da je završena samo trećina od planiranog dovoljno govori o uspešnosti zatvarnja projekta™

Link to comment

teško da neko da 100k i dozvoli da ga zavuku za 60k, ako pričamo o evrima. poslednji takav slučaj kada je čovek van branše finansirao nešto veliko, a da su ga izradili bio je čarlston za ognjenku. upropastiše, je blaga reč, čoveka ali to je priča za poseban topik. ali može fino da ilustruje priču. krenulo se sa 2-3 miliona €, svojih para, pa se naguralo na 4-5 pozajmljenih na svoje ime, i na kraju qrac epskih razmera. jbg.

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

teško da neko da 100k i dozvoli da ga zavuku za 60k, ako pričamo o evrima. poslednji takav slučaj kada je čovek van branše finansirao nešto veliko, a da su ga izradili bio je čarlston za ognjenku. upropastiše, je blaga reč, čoveka ali to je priča za poseban topik. ali može fino da ilustruje priču. krenulo se sa 2-3 miliona €, svojih para, pa se naguralo na 4-5 pozajmljenih na svoje ime, i na kraju qrac epskih razmera. jbg.

daj prichu bilo gde, sve me interesuje. ako nije neka tajna ^_^

Link to comment

teško da neko da 100k i dozvoli da ga zavuku za 60k, ako pričamo o evrima. poslednji takav slučaj kada je čovek van branše finansirao nešto veliko, a da su ga izradili bio je čarlston za ognjenku. upropastiše, je blaga reč, čoveka ali to je priča za poseban topik. ali može fino da ilustruje priču. krenulo se sa 2-3 miliona €, svojih para, pa se naguralo na 4-5 pozajmljenih na svoje ime, i na kraju qrac epskih razmera. jbg.

Bata čelik beše?Čini mi se da se i razveo...
Link to comment

Pričao mi čoek da je za Aždaju planirana scena bitke, puno oružja/oruđa, masa statista, krv, pucnjava, extremiteti na sve strane...na kraju ne znam da l je išta i bilo, čuje se zvuk topova u daljini i to je to.

Link to comment

Šta se desilo ovom "blicu"? Jel vesa i dalje urednik ili ga u redakciji drže vezanog za stolicu i sa zapušenim ustima?

 

Nevoljno priznajem, ali od svih novina ili TV kanala sa nacionalnom frekvencijom, najviše mi je simpatična TV Hepi ...

 

Znam, zvuči stravično, ali ta televizija od svog početka jedina nije zauzela taj neki pretenciozan, prepotentan stav kakav imaju, na primer, Pink, B92, Prva ... Hepi se barem od početka deklarisala kao plitkoumna televizija. Bili su pošteni u svojoj nameri da zaglupljuju mase, i to je to ...

 

Protekle nedelje mene su oduševile dve stvari na ovoj televiziji - sjajna "Ćirilica" sa herojima našeg detinjstva - ekskluzivnim fotografom Stounsa Brajanom Rašićem, legendarnim menadžerom Rakom Marićem, biografom Belog Dugmeta Dućom Vesićem, legendarnim urednikom Jugotona, kasnije Kroacijatona Sinišom Škaricom, rok-novinarem i piscem sjajne knjige "Mesto u mećavi" Aleksom Žikićem ...

 

Drugi detalj: na ovoj televiziji valjda svakodnevno emituje se neki kretenoidni koncept pod nazivom "Ćađava mehana" gde pola sata neka deca đuskaju u nekoj kao kafani uz arlaukanje folkera i folkerki, a sve vreme par nekih anonimnih glumaca prerušenih u kuvara i konobaricu glumataju i pričaju neke nazovi viceve ...

 

A onda, sticajem okolnosti, oko pet ujutru nabasam na njihov jutarnji program (jedino na Hepiju jutarnji počinje baš sabajle, u pet) i ovo dvoje što glume u "Ćađavoj mehani", ovaj put nabubreli od nespavanja i krajnje ozbiljnih lica i u ozbiljnim odelima, vode jutarnji?! Meni je ta potpuna iskorišćenost ograničenih ljudskih resursa baš delovala ljupko ...  

Edited by stoka
Link to comment

Da. TV Happy i ne pokusava da se predstavi kao najbolja televizija, nego odrzavaju taj seljacki nivo "pa ko voli, nek' izvoli".

Je l' se seca neko kada je trebala da krene prva sezona Velikog brata na B92, kad su nas ubedjivali da je to "fascinantan drustveni fenomen", pa kad su zalepili preko glave pokojnog premijera najavu za VB? Od tada samo tonu...

Link to comment

 

 

A onda, sticajem okolnosti, oko pet ujutru nabasam na njihov jutarnji program (jedino na Hepiju jutarnji počinje baš sabajle, u pet) i ovo dvoje što glume u "Ćađavoj mehani", ovaj put nabubreli od nespavanja i krajnje ozbiljnih lica i u ozbiljnim odelima, vode jutarnji?!

Koliko znam (drugar jednom gostovao) jutarnji im ne ide uživo..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...