Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Evropski parlament o medijima na Zapadnom Balkanu

 

 

U Evropskom parlamentu je juče održana konferencija o „Integritetu medija na Zapadnom Balkanu“. Podsticaj je bila upravo objavljena opsežna studija u zemljama regiona na ovu temu. Autori su se odlučili da koriste ovaj, a ne izraz „sloboda medija“, jer „mediji koji ne podržavaju demokratiju i ne služe javnom interesu su korumpirani“.

Link to comment

 

Sarapa prešao na Pink

 

Autor: B. C.

 

Beograd - Beograd - Novinar Predrag Sarapa, nakon što mu je ukinuta emisija na Studiju B, počinje da radi na Pinku 3 gde će zajedno sa još četiri novinara voditi jednosatni tok šou "Pravac", saopštila je juče ta televizija. Ova emisija emitovaće se svakoga dana, sem nedelje, u 20 časova, dok će se autori emisije takođe svakodnevno smenjivati.

Marketing Društvo

 

 

Osim Sarape, emisiju "Pravac" vodiće i bivša urednica Studija B i nekadašnja državna sekretarka u Ministarstvu kulture Dragana Milićević, novinarka i publicista iz oblasti kulture i medija Dragana Kanjevac, novinar i kolumnista E-novina Petar Luković i nekadašnji predsednik Saveta RRA Aleksandar Vasić. Emisija će, kako se navodi u saopštenju, obuhvatiti najaktuelnije političke, društvene, ekonomske i kulturne teme.

 

Kad je Pera Lukovic ovoliko odlepio? Znam da je sad na talasima AV-a I DJV-a, ali da radi kod Zeljka, to je vec nadrealno.

Link to comment

Kad je Pera Lukovic ovoliko odlepio? Znam da je sad na talasima AV-a I DJV-a, ali da radi kod Zeljka, to je vec nadrealno.

Pa on je tamo stalno visio!Željko mu stari poslodavac.
Link to comment

Nema lepše osvete za Želeta Mitrovića - svi oni koji su napadali njegovu televiziju i tokom devedesetih i prve decenije dvehiljaditih bili na "drugoj strani" sada su njegovi najamnici - od Sarape, preko Lukovića, Gage Kanjevac i Milićević, pa do glumaca Brane Lečića, Seke Sablić ... 

 

I toliko se ponižavaju da su pristali na angažman na Pinku 3!? Pa to se emituje samo na kablu! Očekujemo da im se pridruži i Olja Bećković, čim malo zakrči stomačić i nagomilaju se neplaćeni računi ...

Edited by stoka
Link to comment

Nema lepše osvete za Želeta Mitrovića - svi oni koji su napadali njegovu televiziju i tokom devedesetih i prve decenije dvehiljaditih bili na "drugoj strani" sada su njegovi najamnici - od Sarape, preko Lukovića, Gage Kanjevac i Milićević, pa do glumaca Brane Lečića, Seke Sablić ...

 

I toliko se ponižavaju da su pristali na angažman na Pinku 3!? Pa to se emituje samo na kablu! Očekujemo da im se pridruži i Olja Bećković, čim malo zakrči stomačić i nagomilaju se neplaćeni računi ...

boze, kako ti lupetas, nesnosno. jel ima neki mediji za decu?

Link to comment

boze, kako ti lupetas, nesnosno. jel ima neki mediji za decu?

 

Dobro, Luković ne pripada toj grupi, oduvek je prema Pinku imao taj neki ambivalentan stav i uvek je bio deo žutog, estradnog "novinarstva". Ali Gaga Milićević i Sarapa oduvek su oko sebe gradili tu neku auru doslednih sledbenika neutralnog, kritičkog stava prema političkoj stvarnosti ...

Link to comment

:lolol:

 

draganica koja verovatno jos nosi sliku vuka draskovica u medaljonu oko vrata? sarapa koji ce se sloziti sa svakim ko plati turu vinjaka? lecica i da ne pominjem... i sta kazes, to su svi koji su napadali njegovu televiziju, bas svi, nikog nisi propustio?

Link to comment

Pazi, pomenuti ljudi u svojim karijerama zagovaraju vrednosti koje su opozitne vrednostima koje decenijama promoviše Pink, a onda se u jednom trenutku pojave kao najamnici tog istog Pinka, i to ne u udarnom terminu Pinka1, nego na nekom Pinku3, kojeg jedva da ima i na kablu ...

 

Sećamo se i političkog pozeraja Brane Lečića i političkog angažmana Seke Sablić. Zar ih niste percipirali kao ljude koji promovišu neke druge ideje i jedan artikulisani kulturni izraz, a ne pojavljivanje u novoj verziji kursadžija na Pinku? 

 

Dozvolićete, lično sam povređen ideološkom "izdajom" nekih ljudi i nije potrebno da to razočarenje nazivate lupetanjem ...

Edited by stoka
Link to comment

Pazi, pomenuti ljudi u svojim karijerama zagovaraju vrednosti koje su opozitne vrednostima koje decenijama promoviše Pink, a onda se u jednom trenutku pojave kao najamnici tog istog Pinka, i to ne u udarnom terminu Pinka1, nego na nekom Pinku3, kojeg jedva da ima i na kablu ...

 

Sećamo se i političkog pozeraja Brane Lečića i političkog angažmana Seke Sablić. Zar ih niste percipirali kao ljude koji promovišu neke druge ideje i jedan artikulisani kulturni izraz, a ne pojavljivanje u novoj verziji kursadžija na Pinku?

 

Dozvolićete, lično sam povređen ideološkom "izdajom" nekih ljudi i nije potrebno da to razočarenje nazivate lupetanjem ...

Tako je. Mada nema potrebe da ti budes povredjen kada su oni sami sebe izdali I kad vec oni sebe ne zale.

Meni je zao nas sto smo im poverali da su drugaciji I bolji od skrnavog Pinka. Izgleda da je "miris velikog novca" presudan kada je izdaja u pitanju...

Link to comment

na pitanje da li farma moze da bude kvalitetnija i da nema primitivno prostastvo a da zadrzi gledanost ja nemam odgovor. prosto to mora da se proba a to niko nece da uradi jer je to eksperiment koji podrazumeva utovar novca. pa uporedi samo prvu i poslednju sezonu velikog brata pa ces imati neke zanimljive stvari za primetiti. rekoh da iz ljubice progovara pesimizam koji ima uporiste u nekoliko stvari. jedan je njeno radno iskustvo i mislim da ne poznajem razumnog novinara koji nije pesimista ovde. drugi je nedostatak obrazovanja koje ti imas, koje ti u nekim stvarima otvara horizonte mimo realnosti, sto smatram pozitivnim. ta korelacija izmedju medija i drustvene emancipacije je stvarno ozbiljna tema i tu je dovoljno pozabaviti se sa recimo uticajem koji je nekada jugoslovenska televizija imala, pricamo o sedamdesetim i ranim osamdesetim kada su naciju emancipovali djuza stojiljkovic, oliver mlakar i mladi goran milic kao i onime sto su TV beograd odnosno RTS uradili od 1987 i pink u devedesetim kada su to radili krsto bijelic i era ojdanic.

 

nisam siguran da je ona htela da uvredi narod, nego je konstatovala jedno cinjenicno stanje koje je kao sto rekoh merljivo, sta je najlgedaniji program, ko je najpopularnija pevacica, koji je politicar na vlasti. iz tog common sense ugla mozemo da racvamo i idemo u meandre odredjenih drustvenih slojeva koji ne podlezu ovoj generalizaciji ali sve dok oni ne postanu snaga koja ce menjati ovu vecinu, kao sto verujem da je pokusano da bude pocetkom dvehiljaditih, mislim da je to nebitno za nasu pricu, u ovom trenutku, pogotovo sto je dozivelo evidentni krah.

 

da bi danas implementirala medij koji moze da vrsi tu vrstu emancipacije i drustvene promene, potrebna je odredjena pozitivna diktatura, znaci nasilje, koje ce izmedju ostalog odrediti sadrzaj, odbaciti nesto sto je nepodobno. to je uzasno klizav teren i s obzirom da je kompletno hipotetican, ne bih isao tamo, pogotovo sto sve i da nije hipoteza, mislim da su vremena za tako nesto davno prosla (kapitalizam). pored toga siguran sam da bi i posle nekoliko sezona te neke fine farme prva posle nje na kojoj bi se pojavili era ojdanic, soraja i zorica markovic bila ultimativni blast. mozda ce malo gojgicevski da zvuci, ali to je onaj stvarni humor vecinske srbije sto samo pokazuje da je problem u nama a ne u njima. narod je slobodan da pokaze sta voli i to je ono cemu prisustvujemo. 

 

sto se tice dobrote, mislio sam na onu banalnu ljudsku dobrotu koja nam je (verujem svima) inherentna. verovatno da to i ne postoji.

ovo je jedan od postova koji mi je danima bio na spisku za odgovaranje, ali opet nemam sta da ti kazem. uvek me pobedis i ubedis  :puke:

 

ali dobro, daj da te (vas koji znate medije) ovo sto me je uvek zanimalo. zasto u tres emisijama nuzno mora da bude i lose produkcija kod nas? mislim na tehnikalije, kao sto su fotografija, kamera, scenografija, zvuk, muzika... ili je to generalno u nas, za sve emisije, ne samo one koje mi hoh dojčeri nazivamo trešom?

Link to comment

ovo je jedan od postova koji mi je danima bio na spisku za odgovaranje, ali opet nemam sta da ti kazem. uvek me pobedis i ubedis  :puke:

 

ali dobro, daj da te (vas koji znate medije) ovo sto me je uvek zanimalo. zasto u tres emisijama nuzno mora da bude i lose produkcija kod nas? mislim na tehnikalije, kao sto su fotografija, kamera, scenografija, zvuk, muzika... ili je to generalno u nas, za sve emisije, ne samo one koje mi hoh dojčeri nazivamo trešom?

 

Ako smem da uskocim (mada ce ti na to pitanje svakako bolje odgovoriti ljudi koji se time bave, a kojih ovde ima), ti zanati su kod nas odavno u kanalu. Kako na filmu tako i na televiziji. Da na trenutak i zanemarimo problem losih scenarija, nama su rezija, kamera, zvuk ocajni vec jako dugo. Da li to FDU izbacuje lose kadrove iz generacije u generaciju, ili su poslove preuzeli priuceni ljudi, ili je nesto trece u pitanju, to vec ne znam, ali je nedostatak kvaliteta i laiku ocigledan.

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...