Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Navodno je ideja da se to progura kod Irineja oko pocetnih finansija, pa da se krene sa emitovanjem preko neta, pa proizvodnja svojih emisija koje se preprodaju drugim kanalima a na posletku da se predje na kabal, a odatle sky is the limit!

Edited by pavllle
Link to comment

Nego jeste li culi da se SPC sprema da zapocne svoju televiziju? Tomasevic, Gospodja Savic i Porfirije za sada...

Mogu sa B92 odmah da prebace na njihov kanal serijal "Sladak život" sa vladikom Pahomijem ...

Link to comment

Tabloidno smeće sa centralom u Germaniji jutros donosi bombastičan naslov: Turčin zaboravio nesreću: Neverovatna odbrana vozača kamiona smrti

 

A u tekstu stoji ovo:

 

Turski državljanin se preksinoć pred tužiocem držao priče koju je izneo i u policiji. On je tvrdio da nije zaspao za volanom i prešao u suprotnu traku, već da je to najpre uradio vozač “klija” nastradali Kristijan Fazlija (20). Turčin je potom, naveo je tužiocu, pokušao da izbegne sudar prešavši u suprotnu traku. Posle samo nekoliko sekundi “klio” se vratio u svoju traku i u punoj brzini je udario u njegov šleper. Spekulacije da je zaspao za volanom i izleteo ispred “klija” koji nije imao gde da se skloni, kategorički je negirao.

 

 

Nisu mi objavili komentar u kojem sam ih ljubazno zamolio da objave tj objasne postojanje bilo kakve veze između naslova i teksta, odnosno da ukažu šta je to Turčin™ zaboravio u vezi nesreće i šta je to tako neverovatno u njegovom iskazu.

Link to comment

mislim da im naslove smišlja neko drugi, ne isti novinar koji je pisao tekst. nije to ništa novo, svakodnevno imaju vesti gde se sadržaj teksta ne poklapa sa naslovom ili mu je čak i suprotan. ne znam samo da li im je neko udarao packe što objavljuju nezanimljive vesti, pa se odlučilo da naslove ubuduće postavlja urednik, ili su i ti novinari jedva dočekali da im neko skine tu brigu s vrata.

Link to comment

To je redovna praksa - "novinar" iskopira vest sa nekog domaćeg ili stranog (uz korišćenje gugl translejta) portala, a urednički guru doda neki ingeniozni naslov tipa "Ovo će vas šokirati", "Evo šta je odgovorila svojim hejterima", uz obavezno korišćenje nadnaslova "Ekskluzivno", "Šokantno", "Bahato", "Senzacionalno" i sl ...

Link to comment

Clickbaiting je i u Srbiji odavno poznata disciplina, kad najzad postane olimpijska ići ćemo™ na medalju svaki put.

 

Ne bi me čudilo da je Blic kao olakšavajuću okolnost uračunao kontraverzno prezime žrtve, ali im je to ovog puta promaklo...

Link to comment

Komentari na celu tu priču su ovog puta iznenađujuće normalni. Niko se nije setio™ te olakšavajuće okolnosti sa prezimenima poginulih (ili možda redakcija nije pustila takve komentare, što je opet nekakav civilizacijski mikroiskorak) a većina je dozvolila mogućnost da Turčin™ govori istinu i da ga ne treba preventivno slati na električnu stolicu.

Link to comment

 

Tabloidno smeće sa centralom u Germaniji jutros donosi bombastičan naslov: Turčin zaboravio nesreću: Neverovatna odbrana vozača kamiona smrti

 

A u tekstu stoji ovo:

 

 

 

Nisu mi objavili komentar u kojem sam ih ljubazno zamolio da objave tj objasne postojanje bilo kakve veze između naslova i teksta, odnosno da ukažu šta je to Turčin™ zaboravio u vezi nesreće i šta je to tako neverovatno u njegovom iskazu.

 

 

a i ti naivan, pa sam si stavio ™ i to sve objasnjava, turcin™ je to, sto se tice kontraverznog™ prezimena nastradalog, neki red u huskanju mora da se zna, prvo turci™ a onda kontraverzna™ prezimena

Edited by Pontijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...