Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

mogli bi da povedu i neki protest ispred blica

zajebane su te akcije, o njima bi mediji izvjestili i tako mozda posredno nastavili da pricaju o jevticu a ne samo o blicu, nije lako odmjeriti korist i stetu

Edited by morgana
Link to comment

Pa ne moraju da akcentuju Jevtića, ima valjda dovoljno razloga od ranije akumuliranih. Kad mediji pitaju zašto, kreneš u nabrajanje i staneš tek kad kažu "dosta, nemoj više".

Link to comment

Ima na njenom topiku, i nije tvit (moja greška) već FB post.

Spominje višemesečno proganjanje, oca koji se meša u sexualni život odraslog deteta..

 

Ovo još Biljane o slučaju Jevtić, preuzeo sa FB zida Dušana Mašića:

 

 

Jedna i jedina Biljana. Nemam sta da dodam:

"urednici blica su postali zatočenici svoje pogrešne odluke i na razum, kritiku i argumente, odgovaraju samo onako kako je u našem društvu poznato - inatom. treba im pomoći da izadju iz ove sramne epizode. to ćemo najbolje učiniti ako insistiramo da policija po službenoj dužnost utvrdi na koji je način zakonom zaštićeni zapisnik toka davanja izjave gorana jevtiča, povodom privatne tužbe oca nepoznatog lica - dospeo u novine. sadržaj goranovog iskaza u svojim rukama je imalo tek nekoliko ljudi: istražni sudija, zapisničar i još neko u pisarnici. tabloidno novinarstvo uspostavilo je kao normu kupovanje zaštićenih ličnih i poverljivih podataka od državnih službenika zaposlenih u pravosudnom sistemu srbije. tome se treba stati na put.

ne znam šta ćete vi, ali ja ću danas zvati centralu suda, javnog tužioca i policiju u dvadesetdevetog da pitam - šta nameravaju da urade povodom ove kradje i eventualne preprodaje poverljivih podataka koja se zapatila u samom srcu našeg pravosudja.

pošto nisam budala i znam da će me oduvati, potrudiću se da sama, lično, po prvi put u životu podnesem tužbu sudu. i to ne protiv blica, jer me suštinski to smeće više ni ne zanima, nego protiv NN lica koje je ukralo i eventualno prodalo, a u svakom slučaju dostavilo zaštićene podatke o goranu jevtiću, trećem licu.

mislim da smo se dosta zgražavali i da je vreme da uradimo nešto konkretno. reforma pravosudja počinje hvatanjem lopova u samom srcu pravnog sistema."

 

Link to comment

Jedini je problem što ona neće uraditi to što tvrdi.

Što naravno ne menja tačnost pitanja koja ona postavlja o tajnosti istražnih radnji ili kako se to već zove.

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

dobro je, bar nešto. mogli bi da povedu i neki protest ispred blica

 

tek sad videh ovo...

ako istraju u bojkotu, napravili su im lepu stetu. kulturna rubrika Blica, na celu sa vedetom Tatjanom Njezic, pociva na glumackom i rediteljskom svetu, zastupljen je tu potpuno neproporcionalno u odnosu na druge kulturne sadrzaje.

takve stvari su problem za bilo koji menadzment.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Vidim da je nenad osporio moj navod. Onda mogu i detaljnije. Plate top menadzera u Srbiji koji rade za strane firme nemaju nikakve veze sa performansom. Znam pouzdano da je direktor jedne takve firme pravio milionske gubitke u evrima a da mu je plata bila 11k evra mesecno, ogroman stan na najboljoj lokaciji u gradu, auto sa vozacem. Na toj poziciji je proveo 3 godine, onda su ga sklonili tako sto su ga apgrejdovali u grupi, ostavili platu a u medjuvremenu dodali jos jedno besmisleno zaduzenje i dodali jos 3k mesecno na platu. Ludilo!

 

Jelena Drakulic je trebalo da predje za direktorku B92 proslog leta za navodnu platu koja je bila veca od plate bivse direktorke, pricalo se o rasponu 150-200k ali je Ringier Axel-Spinger odgovorio ponudom za koju je carsija pricala da je ozbiljno jaca od grcke. Znaci da sam promasio kada sam pomenuo 300k ali za nas male miseve i 200k je impresivno, a siguran sam da je vise.

НИкакава српска аномалија.

Link to comment

Autocenzura rulz. Jutros na pinku gosca Maja Gojkovic i voditeljka pita blablabla "smanjenje plat" i tu prekine i ispravi se u "smanjenje dela plata".

Link to comment

Jel neko propratio sibanje na tw

JxM6lwp.png

 

Ovo definitivno pušteno s lanca. Mora da mu je mnogo lepo u ovo vreme, može ovako da se kurabeca, niko mu ne kenja što u svojim novinama redovno piše "šiptar", što može da se baškari u homofobiji...Jezivo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...