Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Ne znam zašto mislite da je neko konkretno zameranje u pitanju. Jesu im se možda i one selfie-sponzoruše-Lukine-ubice zamerile, ili ona nesrećnica iz ministarstva što se usudila da kači svoje slike u kupaćem kostimu po Fejsbuku? Vole ljudi da primene taj stil i sa najmanjim povodom.

 

Ako je neko stvarno podneo prijavu, tabloidnim govnarima ne treba nikakva dodatna motivacija da optuženog razapnu preko naslovne strane.

 

Apsolutno. Traženje motiva za ovo je isto kao i pravljenje teorija zavere: precenjivanje ljudske psihe.

 

Gondža je ovde, bar medijski, pustio krv i ajkula se zaletela, to je to.

Link to comment

Samo da podržim realnost tvrdnje od 300K godišnje. Firma u kojoj sam radila u finansijama (domaća, gubitaš) je imala direktora sa 10K mesečno (+ 10tak direktorčića iz "tima" od 5K) I to samo ono što je išlo preko mojih ruku. Tako da je za stranjsku firmu to taman realna cifra.

Link to comment

Narod počeo da viče "Vučiću, pederu!" pa sad medij™ razularenoj masi daje drugu asocijaciju za tu reč kojom se na najbrutalniji način vređa premijer...

Link to comment

Samo da podržim realnost tvrdnje od 300K godišnje. Firma u kojoj sam radila u finansijama (domaća, gubitaš) je imala direktora sa 10K mesečno (+ 10tak direktorčića iz "tima" od 5K) I to samo ono što je išlo preko mojih ruku. Tako da je za stranjsku firmu to taman realna cifra.

 

Vidim da je nenad osporio moj navod. Onda mogu i detaljnije. Plate top menadzera u Srbiji koji rade za strane firme nemaju nikakve veze sa performansom. Znam pouzdano da je direktor jedne takve firme pravio milionske gubitke u evrima a da mu je plata bila 11k evra mesecno, ogroman stan na najboljoj lokaciji u gradu, auto sa vozacem. Na toj poziciji je proveo 3 godine, onda su ga sklonili tako sto su ga apgrejdovali u grupi, ostavili platu a u medjuvremenu dodali jos jedno besmisleno zaduzenje i dodali jos 3k mesecno na platu. Ludilo!

 

Jelena Drakulic je trebalo da predje za direktorku B92 proslog leta za navodnu platu koja je bila veca od plate bivse direktorke, pricalo se o rasponu 150-200k ali je Ringier Axel-Spinger odgovorio ponudom za koju je carsija pricala da je ozbiljno jaca od grcke. Znaci da sam promasio kada sam pomenuo 300k ali za nas male miseve i 200k je impresivno, a siguran sam da je vise.

Edited by gazza1
Link to comment

A koji je njen X-factor, mislim gdje Drakulic, pa je tako poyeljna i svi se utrkuju ko ce vise da je plati?

 

Pa ima ta kategorija zena u srpskom biznisu koje u nekom trenutku od pozicije prevodioca ili poslovne sekretarice iznenada budu apgrejdovane na egzekjutiv pozicije. Obicno ih u tome prate odgovarajuci tracevi.

 

Ukratko, ne znam odgovor na tvoje pitanje. Obrazovanje i znanje sigurno nije, sem ako ne pricamo o ekselu.

Link to comment

Pa ima ta kategorija zena u srpskom biznisu koje u nekom trenutku od pozicije prevodioca ili poslovne sekretarice iznenada budu apgrejdovane na egzekjutiv pozicije. Obicno ih u tome prate odgovarajuci tracevi.

 

Ukratko, ne znam odgovor na tvoje pitanje. Obrazovanje i znanje sigurno nije, sem ako ne pricamo o ekselu.

 

e, hasler se loži na eksel! 

Link to comment

Ovo danas ne liči na Blic. Moguće da je neka udbaška ujdurma napravljena iznutra sa ciljem diskreditacije novina koje su koliko-toliko kritične prema aktuelnoj vlasti ...

 

Vesa Simonović bi trebalo javno da se izvini i smeni sve šefove deska, to bi eventualno ublažilo razmere štete ...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...