Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

ja izdrzao 5 minuta.

jednog dana ce se proucavati ovakve emisije.

U sledecem ciklusu pakla (za 10-15 godina) ovaj bi ladno mogao da bude ..recimo premijer  :fantom:

Link to comment

Ukratko, mallkin objasnio suštinu. Skidanje Utiska, otpuštanje Škora, obaranje sajtova, sve nisu nikakvi dokazi cenzure, ali to što Panović nije hteo da objavi peti po redu Uštvanov odgovor kritičarima - jasan je dokaz da se on nalazo pod nečijim pritiskom. Čijim? Ne zna se.

 

Olja laže i izmišlja, a dokaz je to što prvo tvrdila da su neki koji rade za političare zvali menadžment b92 petkom kada se objave gosti, da se bune, a sada tvrdi da ju je lično Vučić zvao ponedeljkom.  Uštvan je smislio i ime za to - "inkrementalna laž". A kad nešto ima ime, onda mora da je tačno. (Uštvane, te dve stvari nisu u kontradikciji, možda su obe tačne, možda je samo jedna, možda nije nijedna, ali to se ne dokazuje time što ćeš ima nadenuti ime "Inkrementalna laž").

http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=18801&page=57

Uštvan je završio dva fakulteta! Ali i pored toga naša kvazi-elita ga proglašava nepismenim samo zato što glasa za SNS i podržava vlast :(

(Ne, Uštvane, niko ne tvrdi da si nepismen jer podržavaš vlast, nego zato što u kolumni za Politiku pišeš rečenice poput ove: "Тако ће Милош Васић правдати разлоге за своје професионално постојање и деловање у невероватној тврдњи да сама чињеница да власт има „много више власти него што јој разумно треба”, да има „више него довољну скупштинску већину”, да има „све више неспорних локалних власти” управо тако нешто и тражи." Pravdati razloge u neverovatnoj tvrdnji da? Really?) Ali oni samo ne razumeju njegovu misaonost (I kid you not), on je kao filozof treniran da čita i piše na prvi pogled nerazumljive tekstove.

 

Elelm, fanovi imaju razloga za radost, jer, verovali ili ne, čuveni ciklus tekstova o cenzuri još nije završen! Piše se poslednji deo, o poplavama. Biće dubok i mutan kao nabujali Dunav, a verujem da će sadržati i približno sličan broj fekalija.

Hvala, Turne! 

 

Ja sam ga ovde prvi put gledao, bilo mi neprijatno već od starta pa morao da prekinem. Dečko izgleda kao da ga neka mnogo pokvarenija i namazanija figura gura u nešto što ga uveliko prevazilazi, pa se nemušto batrga. Znam da mi je ovo kao čist višak, ali neka ga, pristojnosti radi.

Link to comment

drzavi.

 

ode tanjug, kao jedina ustanova koja ima u svojoj foto arhivi sve dogadjaje od 1943. do danas i predstavlja, kakvog- takvog, hronicara ovih prethodnih drzava,

na dobos zajedno sa televizijom ljig. ni news arhiva nista manje ne zaostaje.

jebes proslost,to nikoga ne zanima.

cela prica o izlasku drzave iz medija je u slucaju nacionalne agencije je na najklimavijim nogama. postoji u svetu sasvim dovoljno novinskih agencija koje su u vlasnistvu drzave na ovakav ili onakav nacin tako da tanjug nije morao da nestane ili da zavrsi u rukama nekog tajkuna koji nece ni biti svestan cime raspolaze. 

u situaciji gde fotodokumentacije politike i borbe vise ne postoje, a foto projekat muzeja istorije jugoslavije je zanimljiv ali ne moze da vrsi funkciju arhiva dogadjaja koji su se odrzali na nasim prostorima u poslednjih 70 godina, unistavanje/privatizacija tanjuga je dogadjaj sa dugoseznim posledicama po kulturu i secanje ovog naroda i naroda koji su cinili zajednicku drzavu do 91. i koji cesto posezu za tanjugovom arhivom kao najboljim cuvarem zajednicke istorije.

i pored svog negativnog nasledja sa kojim se tanjug nosi smatram da je sve to sto se desava velika steta.

 

Dobro, a tebi je okej da se državna agencija finansira iz budžeta (ogromnim parama) i da onda izlazi na tržište kao konkurent? Ne razumem, očekuješ da ostali mediji sami finansiraju svoju propast? Kako bi ti to rešio? Da Tanjug bude info centar vlade?

Objasni mi, molim te, kako misliš da bi to trebalo da izgleda i šta misliš da bi trebalo da se radi sa Tanjugom.

Link to comment

Ne može Tanjug da bude Vladin biro za informisanje, jer takav već postoji. I za to je potrebno maksimum 30 ljudi, a ne više stotina, možda i hiljada, koliko ima Tanjug ...

Link to comment

Ne može Tanjug da bude Vladin biro za informisanje, jer takav već postoji. I za to je potrebno maksimum 30 ljudi, a ne više stotina, možda i hiljada, koliko ima Tanjug ...

 

Znam, naravno, nego su bile ideje da bi mogao Tanjug da se pretvori u to. Samo što je problem jer postoji i vladin biro za informisanje, a i svako ministarstvo ima svoj pres tim, a pride se plaćaju i neke firme i pojave sa strane. S tim da, ako se ne varam, jedino Tanjug ima redovne, mesečne dotacije od države za pravljenje svojih proizvoda i onda te iste proizvode iznosi na tržište, što je više nego sumanuto.

 

A pritom, i za fotovu validno pitanje šta će biti sa foto arhivom, postoji mnogo drugih načina da se sama arhiva spasi, a ne da se nastavlja ova sumanuta i destruktivna situacija kakvu imamo sada.

Link to comment

Foto arhiv treba prebaciti u Arhiv Jugoslavije.

upravo. izuzeti iz procesa privatizacije, zaštititi kao kulturno blago, čuvati.

Link to comment

+1. 

 

tanjug u svojoj najpoznatijoj delatnosti je potpuno nepotreban. 

 

sećam se one epizode kada im je vlada par meseci pred izbore dala neke garancije ili kredit. 

Link to comment

Foto arhiv treba prebaciti u Arhiv Jugoslavije.

 

 

upravo. izuzeti iz procesa privatizacije, zaštititi kao kulturno blago, čuvati.

 

+1

 

da li postoje neki znakovi da ce se to desiti? bilo bi sumanuto da foto arhiv tanjuga propadne

Link to comment

10696226_10154770892620341_3895523661942

 

Telegovno. Skinuli sa Fejsbuka, a onda ostali koji su skinuli su lopovi. Briljantno.

Oni trenutno uredno imaju naslove sa "Šiptarima" i u tekstu saznanja kako su "Šiptari" planirali akciju.

Link to comment

Telegovno. Skinuli sa Fejsbuka, a onda ostali koji su skinuli su lopovi. Briljantno.

Oni trenutno uredno imaju naslove sa "Šiptarima" i u tekstu saznanja kako su "Šiptari" planirali akciju.

 

Neviđeni ološi, još su i bahati. Komentar jednog tamo važnog lika, kada mu je upućena kritika zbog rečnika i pitanja kako bi bilo da Vesa to vidi, odgovor je bio "možeš da popušiš i njemu i meni". P.S. ne radi se o gnomu sa "Farme".

 

Što narod kaže, seme im se zatrlo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...