Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

:lolol:

 

A ja sam malo razmislio, i u stvari mi se baš sviđa ovo tvoje poređenje s Matićem, Setih se čuvene konferencije za štampu na kojoj je obelodanio materijale teorističkog pokreta "Otpor" nađene kod ubice Boška Peroševića...

Link to comment

A ja sam malo razmislio, i u stvari mi se baš sviđa ovo tvoje poređenje s Matićem, Setih se čuvene konferencije za štampu na kojoj je obelodanio materijale teorističkog pokreta "Otpor" nađene kod ubice Boška Peroševića...

 

bilo je sličnih ideja :D

 

 

User Actions

  Follow

 

masic1_bigger.jpgDusan Masic@dusanmasic

 

Istvan Kaic je dokaz da dva muskarca mogu roditi dete. Goran Matic I Ivan Markovic. Sve drugo nema logike.

 

 

Link to comment

Meni je Miodrag Popov (ili Vanja Krivec?) još bolji opis za Kaića - potrošna podguzna muva onog zoofila, koja, kako lepo reče Gazza, dobija instrukcije i spiskove na papirićima.

Link to comment

Ja sam tu Lekićevu Bubu Morinu povezala sa Kaićem skroz drugačije.

Buba (švaba, Beba), Morina (udav koliko je dosadan, mori dužinom i suvoparnošću, Kaićev tekst).
Što je najgore uopšte mi bilo kakvo ukazivanje na stvarnu Bubu Morini nije palo napamet.

Link to comment

:lol:

i nastavak vredi citirati

 

Pogledajmo na šta se zaista svodi struktura ove emisije. Dakle, u toj poluprimitivnoj scenografiji, koja pripada dalekom prošlom veku, zbiva se takmičenje u znanju i sposobnosti dva kandidata, čiji su (debeli) pultovi sa svake strane podjednako udaljeni od centralnog (vitkog) za kojim svako veče stoji jedna od dveju zgodnih i mladih devojaka, voditeljki kviza. Negde sa strane svega toga, gde regularan kadar ne dopire, osim u uvodnim, ili vanrednim sekvencama (kamera gotovo kao da mora da izađe iz studija da bi je snimila), postavljeno je i mesto supervizora, koji osmatra celu situaciju, tako da istovremeno može gledati u oba igrača, što se za voditeljku ne bi moglo reći, jer ma kako da se okrene, može videti samo jednog od njih, ili ako ne gleda ni u jednog, onda samo supervizora (’ja dajem poslednju reč oko toga kog ćeš muškarca izbirati’, itd.).

 

Program počinje standardno, predstavljanjem igrača, a kao poslednju, voditeljka najavljuje i ličnost koja se stara da sve prođe po protokolu (Zakon) – Milku Canić. Jedina stvar koju ona aktivno čini tokom celog trajanja kviza jeste to što izgovara pozdravne reči ’dobro veče!’, po kojima je postala poznata, i nadmetanje može da počne. Sad, kada bolje razmislimo, ono što se tu ismeva uopšte nije stvar za ismevanje, osim ako se usudu kastracije kao takvom možemo smejati od muke. Njeno ’dobro veče!’ je nekako samo njeno (tj. samo za nju je ono ’dobro’) i obiluje subverzivnim, ekscesnim užitkom, koji niko gorčije ne prihvata nego sami takmičari, pošto je poruka, gotovo dramska, njima i namenjena: ’pazite šta radite i dobro razmislite da li želite da osvojite jednu od mojih ćerki. Jer čak i ako uspete u tome (pobedite u kvizu), videćete mene na mestu nje onda kada to ponajmanje želite (čućete moju dvosmislenu naredbu ’uživaj!’)’.

 

Tako je ona, kako u ulozi simboličkog autoriteta (nekog ko se stara o pravilima i prihvata moguće tačne odgovore, vrši proveru, itd.), tako i, reklo bi se, ispod tezge, jednog beskrupuloznog desadovskog uživaoca (uvek ima najbolje, najekonomičnije rešenje, reč od najviše slova, što će reći, tu je da ponizi takmičare, da se razmeće i nametne kao nezaobilazna, itd.). Čak i ako izuzmemo vizuelnu sličnost između nje i voditeljki (zaista izgledaju kao da su joj ćerke), postoji još jedan veoma intruzivan detalj: naime, svaka od ćerki ispred sebe ima moderan, stilizovan lap-top računar, zgodan za upotrebu, savremen, kompaktan (dakle, privlačnu vulvu, još nedovoljno razjapljenu i razvaljenu), dok je Milki (tobože, kao iskusnom supervizoru) perverzno uvaljen bučan i robustan, glomazan desktop računar, raširen sa svim perifernim dodacima (’sve ovo trebaš polizati’), itd.

 

nesrećna Slagalica, nesrećni sajko Kaja, šta li se dešava kod njega na gajbi u sedam uveče...

Link to comment

ja ne umem da se sprdam sa ovim. samo razmišljam ko je i zašto uzeo da objavi traktat o vulvi Milke Canić. jeste isečak ali čemu može da služi ovaj epileptični napad od teksta?

 

pa se ti posle žali što su humanističke nauke predmet sprdnje...

 

da nije Kaić učestvovao u Slagalici pa ga Milka ponizila™ dužom reči i pretećom desktop vulvom?

Link to comment

ja ne umem da se sprdam sa ovim. samo razmišljam ko je i zašto uzeo da objavi traktat o vulvi Milke Canić. jeste isečak ali čemu može da služi ovaj epileptični napad od teksta?

 

pa se ti posle žali što su humanističke nauke predmet sprdnje...

 

da nije Kaić učestvovao u Slagalici pa ga Milka ponizila™ dužom reči i pretećom desktop vulvom?

 

Pa Kaić ovo nigde nije mogao da objavi osim u e-novinama, i to valjda nešto govori u prilog humanističkim naukama, i tako kljakavim kakve su.

Link to comment

nema kaic municije da bude ivan markovic, on je ipak jedan i jedini bio. pre neka slindzurina kao govan matic.

i samo mali tizer svim ljubiteljima autora, jednom mi je do ruku dosao tekst direktno, bez lektorskih intervencija. brate mili. ajde stil, ali gramatika, pravopis, kuku majko, sve sa glagolom biti posle zapete, velikim slovima za prideve poput engleski, bez da, od strane... i tolikom kolicinom stranih reci koje decenijama postoje i u srpskom, kao da je isao po slovima u vujakliji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...