Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Protest domaćih TV zbog reklama na stranim kanalima

 

 

Beograd - U otvorenom pismu premijeru Srbije Aleksandru Vučiću, 26 TV-stanica iz Srbije izrazilo je protest što inostrani TV-programi, koji se emituju na kablovskim mrežama u Srbiji, emituju i domaće reklame, što se ocenjuje kao nezakonito.

 

:cry:

Link to comment

Bljuc polako ali sigurno postoje Kurir. Na sajtu, rubrika vesti, tekst pun špekulacija o kemtrejlsu. Slike, povezani slučajevi, zle institucije demantuju... Komedija od novine.

Link to comment

Bljuc polako ali sigurno postoje Kurir. Na sajtu, rubrika vesti, tekst pun špekulacija o kemtrejlsu. Slike, povezani slučajevi, zle institucije demantuju... Komedija od novine.

Pojacali se....

 

Nikola Tomic

@N_Tomic

Ovo je (bio) moj poslednji dan na mestu urednika politike i pomoćnika glavnog urednika dnevnog lista Danas.

 

Nikola Tomic

@N_Tomic

Od 01.09. sam u Ringier Axel Springer, na mestu - urednik politike i društva i zamenik odgovornog urednika dnevnog lista Blic.

Link to comment

Au... zašto? Mislim, jasno mi je, zbog kinte. Ali, kako se u istom timu mogu uklopiti Tomić i Marjanović???

Pa i ja mislim da on tamo nista nece uraditi ali da je ponuda bila....zaneodbiti

Link to comment

Sibanje kepeca

Dragan J. Vucicevic vs. @cistacica

 



Dragan J. Vucicevic
‏@djvucicevic
... и после кажу @Blic_online "угледне новине"... а оно лажови смрдљиви који измишљају изјаве људи! Брука, бре!
Reply Retweet Favorite More

6:13 PM - 27 Aug 2014
Tweet text
Reply to @djvucicevic @Blic_online
Predrag Velickov ‏@PredragVelickov 1h
@djvucicevic @Blic_online Popi piće biće ti lakše. Svi danas nešto izmišljaju. Evo ja izmišljam da sam milijarder koji vodi Javno Preduzeće
Reply Retweet Favorite More
Boban Bombaš ‏@bombash 1h
@djvucicevic @Blic_online hm... Ali doniraše kuće poplavljenima u #Obrenovac
Reply Retweet Favorite More
Dragan J. Vucicevic ‏@djvucicevic 1h
@bombash Донираше, ал' прво су од 2000. до 2012. од државе на фору узели милионе! Да подсетим само им је @cistacica дао 600.000€ наших пара
Reply Retweet Favorite More
Boban Bombaš ‏@bombash 1h
@djvucicevic @cistacica i sve se to zna i još uvek niko ni za šta nije odgovarao. Kao u onoj "psi laju, karavani prolaze.."
Reply Retweet Favorite More
Dragan J. Vucicevic ‏@djvucicevic 1h
@bombash @cistacica Не него као у оној: Скројили закон по лоповској мери...
Reply Retweet Favorite More
Boban Bombaš ‏@bombash 1h
@djvucicevic @cistacica onda definitivno negde zapinje kada se ti zakoni koji su takvi ne menjaju još uvek. Ili nekome i dalje odgovaraju.
Reply Retweet Favorite More
Dragan J. Vucicevic ‏@djvucicevic 1h
@bombash @cistacica Па не могу закони да се ретроактивно мењају. Они су опљачкали ову земљу строго по закону
Reply Retweet Favorite More
Oliver Dulic ‏@cistacica 59m
@djvucicevic @bombash koliko sam im dao?
Reply Retweet Favorite More
Dragan J. Vucicevic ‏@djvucicevic 57m
@cistacica @bombash 60 и нешто милиона?
Reply Retweet Favorite More
Oliver Dulic ‏@cistacica 56m
@djvucicevic @bombash a sto ne kazes koliko je novina u kojoj si ti radio dobila iz istog projekta?!..ti si licno bio u Ministarstvu..
Reply Retweet Favorite More
Daniela ‏@Zmaj64 55m
@djvucicevic Uuuuu, ovde se svi "čitaju" i "prate", pa lepo lepo @cistacica @Blic_online
Reply Retweet Favorite More
Oliver Dulic ‏@cistacica 53m
@djvucicevic @bombash lazes,kao i ivek..i uvek se "ugradis" u laz..ukupno su dobili 27 miliona..hoces da se setim koliko je press dobio?
Reply Retweet Favorite More
Sand Dan Glokta ‏@Serbian_Rebel 45m
@cistacica @djvucicevic @bombash ...naših para :/
Reply Retweet Favorite More
Blaza ‏@Sremski_Front 44m
@djvucicevic @Blic_online da ne poverujes sta sve nema. Cak su jedne novine izvestavale sa koncerta koji se nije odrzao...oh wait
Reply Retweet Favorite More
Dragan J. Vucicevic ‏@djvucicevic 27m
@cistacica @bombash Ја лично никада нисам био у твом министарству! Лажеш!!! Срам те било!
Reply Retweet Favorite More
Miki Stanimirovic ‏@MikiStanimirovi 25m
@cistacica @djvucicevic @bombash s vama nikad dosadno, kupio sam kokice molim vas nastavite :-)
Reply Retweet Favorite More
Dragan J. Vucicevic ‏@djvucicevic 21m
@cistacica @bombash То што си ти петљао са другима из моје бивше фирме, то ти са њима... Ја од тебе никад ни кафу узео нисам.
Reply Retweet Favorite More
Oliver Dulic ‏@cistacica 20m
@djvucicevic @bombash na zalost, ovo je svakako tvoje vreme, u njemu istina ne živi..a ti vrlo dobro znas o cemu ja pricam..dovidjenja
Reply Retweet Favorite More
Dragan J. Vucicevic ‏@djvucicevic 20m
@cistacica И да имаш трунке морала и савести покрио би се ушима и ћутао...
Reply Retweet Favorite More
Dragan J. Vucicevic ‏@djvucicevic 18m
@cistacica У твом се министарству водила евиденција свих састанака. Ако сам икад био код тебе, постоји доказ за то. Или ти лажеш? Као пас!
Reply Retweet Favorite More
aleksandra vukomanov ‏@33sax 16m
@djvucicevic @cistacica udri nize...neko se ovde izvlaci..
Reply Retweet Favorite More
Dragan J. Vucicevic ‏@djvucicevic 11m
@cistacica Шта је сад? Што си се ућутао, господине бивши министре? Ко лаже? Ти или ја?
Reply Retweet Favorite More
Oliver Dulic ‏@cistacica 7m
@djvucicevic zoves me u emisiju pa pricamo i utvrdjujemo sve..sta je laz, a sta istina..moze?!..ovako, sa tobom svadja ne vredi, glupo je..
Reply Retweet Favorite More
Oliver Dulic ‏@cistacica 5m
@djvucicevic a mozes i da me tuzis, kao ja tebe..pa dokazi da lazem kao sto sam ja dokazao da ti lazes..sada stvarno dovidjenja
Reply Retweet Favorite More
Dragan J. Vucicevic ‏@djvucicevic 5m
@cistacica Рачунај да си позван. А сад само признај да си слагао да сам био код тебе и да си ми дао неке паре...
Reply Retweet Favorite More
aleksandra vukomanov ‏@33sax 5m
@cistacica @djvucicevic ne moze...ovde i sad ;)
Reply Retweet Favorite More
Dragan J. Vucicevic ‏@djvucicevic 4m
@cistacica Ти си доказао шта? Је л' ти, бре, беше онај што се 2012. крио иза посланичког имунитета кад је дошла маца на вратанца?
Reply Retweet Favorite More
Oliver Dulic ‏@cistacica 37s
@djvucicevic evo, procitacu presude u emisiji da podsetim koje su sve tvoje naslovnice o meni bile laz..bile su sve!!..
Reply Retweet Favorite More

 

Link to comment

kaic u danasu opet nesto necitljivo konfabulira, ali je poceo sa intenzivnim zamisljanjima, sto bi se dogodilo da otkaz dobiju suzana trninic i olja beckovic.

a ima i spisak ljudi sa tvitera, koji mu se ne svidjaju. 

sve u stilu, valjda cu im barem malo napakostiti.

 

Izopačeni režim rada

 

Voditeljke često igraju i ulogu pukog medijuma, kada služe za što bolje otvaranje interesno pogodnih gostiju. Ali, u svakom od tih slučajeva, one su, pre svega drugog, sebično posvećene pocrtavanju i afirmisanju sopstvenih predrasuda i problema u razumevanju, što nema nikakvih dodirnih tačaka sa novinarstvom.

 

trese se srpska medjska scena, dve voditeljke i tviter.  :fantom:

Link to comment
Jer ukoliko ta interpretacija, usled nebrojano mnogo slučajeva čiji broj sam po sebi izaziva sumnju, uspe da se uspostavi kao mejnstrim, a sa druge strane, kontrainterpretacija ne može dovoljno jasno da se probije, ili u startu biva dezavuisana kao laž vlasti koja izaziva nepoverenje samim tim što je vlast, onda više nije potrebno ništa ni objašnjavati - pojava već unapred biva označena. Za nju postaje dovoljno da se pojavi da bi već predstavljala očigledan primer, u ovom slučaju, cenzure koju sprovodi vlast. Od tog trenutka, sa svih strana okrivljena, Vlada biva poražena i više nema nikakvih šansi da se izbori sa situacijom koja se odjednom razvija eksponencijalno. Svaki pokušaj vraćanja filma na početak u nekakvo "neutralno stanje" i reinterpretiranja niza događaja ponaosob bio bi čist promašaj, s obzirom na to da se na kraju ništa bitno ne bi ni promenilo. 

 

:cry:

 

 

 

Ceo clanak je neverovatan, smejao sam se jedno pet minuta.

 

Nije li to u konačnom prava slika današnjih novinarskih stremljenja; da se u transgresiji bez granica vređa, omalovažava, podsmeva, psuje do mile volje, bez da nam neko visi nad glavom? Ratosiljati se za tili čas svih kodeksa, pravila poštovanja, i sve to u jednom infantilnom uverenju da se to, skriveno od očiju javnosti, čini meti iza leđa, da ona to ne može da vidi? Tviter postaje "telefonska slušalica" za instantno pražnjenje najgorih osobina javnih ličnosti poput Svetozara Rakovića, Dušana Mašića, Bobana Karovića, Bojana Cvejića, Nikole Tomića, Slaviše Lekića, Vesne Pešić, Ratka Femića, Dragana Janjića, Biljane Srbljanović, Milana Antonijevića, Tatjane Vojtehovski, Zorana Živkovića, Marka Somborca, Bojane Maljević, Dragana Popovića, Dimitrija Vojinova, Jelene Milić, Jovane Gligorijević, Darka Mitrovića, Slobodana Georgijeva i mnogih, mnogih drugih... 

 

 

Satro stop nasilju, nemojmo da se vredjamo, a na tviteru terorise nevine ljude.

Edited by reg
Link to comment

bre taj ishtvan mora da je na nekim lepkovima, nema drugog objashnjenja. a vi shto ga prochitaste celog, svaka vam 1 chast. ja ne mogu :blink:

Edited by gospa buba
Link to comment

reg, jebote, si to stvarno celo pročitao? ja sam počeo ovaj pasus, ali se situacija odjednom razvila eksponencijalno i bacio sam sebi pesak u oči da bi ne videle.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...