Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Ili u 15 do 8, pre jutarnjeg N1 programa, kada idu najnovije sportske vesti, bez nocnih olimpijskih/NBA rezultata. 

 

Šampioni u toj disciplini su b92, mislim da su oni prvi ovde uveli  fenomen "repriza vesti". Što po malo obesmišljava ceo koncept vesti kao informativne emisije jbg, Ne znam da li je tako svuda u svetu. Valjda su shvati da su izgubili trku u ažurnosti i ekskluzivnosti sa internetom, pa ih zabole. Što su na kraju zakucali sa Info kanalom, koji sada nema ni jedne vesti u toku dana, osim "reprize vesti" sa osnovnog kanala

Link to comment

Morate da shvatite da lektori praktično ne postoje u onlajn medijima, plus niko time neće da se bavi. Ako neko nešto primeti na vreme, primeti i ispravi i to je to.

A ako ne primeti, primeti neko ko cita i ostavi komentar, pa ako je operater dobro raspolozen...

Link to comment

Ali i N1, ako je već ovo što stiže sa SK ovako felerično, bi mogao da izlektoriše tekstove prije puštanja na sajt

Pa to ti je ono što sam ti rekao, ušteda, sami kače na sajt nema provere, ni lektora jedan čovek/pozicija manje juhuuuu menađere magu kalkulacije troškova!
Link to comment

Pa to ti je ono što sam ti rekao, ušteda, sami kače na sajt nema provere, ni lektora jedan čovek/pozicija manje juhuuuu menađere magu kalkulacije troškova!

 

Da, sve se svodi na pismenost onoga ko kači vest, tu se sve završava.

 

Čak i na B92 svojevremeno, postojala je neka lektorka koja je vrlo random birala vesti koje lektoriše. 

Link to comment

Morate da shvatite da lektori praktično ne postoje u onlajn medijima, plus niko time neće da se bavi. Ako neko nešto primeti na vreme, primeti i ispravi i to je to.

 

Lektori ne postoje u medijima, tačka.

 

OK postoje tu i tamo ali ih nema dovoljno. Cela Politika valjda ima jednog...

 

Srbi su užasno aljkav narod, pa se to vidi na svim nivoima, od majstorisanja i malterisanja do prevođenja i lektorisanja.

Link to comment

Da, sve se svodi na pismenost onoga ko kači vest, tu se sve završava.

a pismenost uglavnom manjkava jer se zaposljavaju po principu shurnjajinom malom ne ide skola al ume na kompjuter. 

 

meni, doduse, vise smeta sto skoro niko vise ne pise vesti nego prepisuju s raznih portala i jedni od drugih, samo malo prilagode u svom stilu. 

 

pre par dana otvorim bbc i vidim naslov - 400 year old greenland shark longest living vertebrate. posle par sati na b92 ide naslov - morska neman stara 500 godina mozda jos vreba

 

 

 
Link to comment

 

 

posle par sati na b92 ide naslov - morska neman stara 500 godina mozda jos vreba

Nakupi se kumulativno preko razlike u vremenskim zonama? [emoji38]

Link to comment

Lektori ne postoje u medijima, tačka.

 

OK postoje tu i tamo ali ih nema dovoljno. Cela Politika valjda ima jednog...

 

За Политику говориш о интернет издању или штампаном?

У већини штампаних медија има довољно лектора.

 

Па у једном обичном магазину који прати познате раде два лектора, и то читају по два пута, пре и после прелома.

 

Link to comment

crvi koji se grče u švapskoj propagandnoj balezi ne smeju da napišu čiji je dečko odbornik :fantom:

 

Bez trenutka razmišljanja Užičanin Miloš Vujić (25) bacio se sinoć pod šleper i od smrti pod točkovima teškaša spasao devojčicu koja je otrgla iz ruke ocu i krenula preko ulice.

...

student prava, doskorašnji odbornik u Skupštini grada Užica.

 

http://www.blic.rs/vesti/srbija/junak-iz-uzica-bacio-se-pred-sleper-i-spasio-devojcicu-sigurne-smrti/ng70l0p

Link to comment

Napisao sam jednom da očekujem naslove u kome se nekom jebe mater ustaška i slično. Korak smo bliži tome, danas Informer sa naslovne strane poručuje "ŠERBEDŽIJO PIZDO, SRBIJU SI IZD'O". 

Edited by Halvard
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...