Jump to content

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Malo gledaš Stanijine sise, naloziš se, pa onda umjesto da jebeš nešto taj frust izbacuješ tako što pišeš bijesne komentare tipa "dajte meni tog manijaka da mu ja presudim, šta bih mu ja radio, vratite smrtnu kaznu, objesite ga na trgu".

 

+1

 

dokazano je da pripadnici plemena Osušenih Kičmi često požele da nekome Lično Presude usled nemogućnosti da rentiraju gole žene sa fotografija :fantom:

Link to comment

Ja se otrovao naslovom u agencijskoj trpezariji (stizu svakodnevno Danas, Blic i Alo). Bukvalno sam pozurio da okrenem novinu prema stolu.

 

Meni nisu jasni ljudi koji su spremni da plate kada vide taj naslov i zbog tog naslova citaju "vise detalja na stranama 4,5,6 i 7".  Ajde "monstrum" na stranu ali ovi koji zele to da citaju, sa sve obdukcijom su svakako monstrumi u najavi. Pa jebem te neempaticna, kako bre mozes TO da citas, sta sa tim informacijama kasnije radis po glavi, sta ti je sa tim govnjivim mozgom?

 

Kapiram ja morbidnu radoznalost ali ovo je jebena industrija.

 

Na stranu ljudsko postovanje prema roditeljskoj uspomeni na to dete i postovanje zrtve kao takve. Moze li neko bre da tuzi ova govna od novina? Cini mi se da bih mogao da :monstrum !: zadavim nekog golim rukama koliko sam besan

 

Ti sto citaju imaju emocionalne veze s tekstom koliko i ljudi koji gledaju horor filmove, reality programi su odavno izbrisali granicu izmedju izmastanog i stvarnog sadrzaja. Problem je na drugoj strani, u debilima koji pisu ovakve tekstove s idejom da ce na taj nacin obezbediti ekskluzivu i povecati sebi tiraz. Ovo sto nasi "mediji" rade se odavno pretvorilo u cisto ludilo, ne toliko ono sto pisu vec s kakvim "profesionalnim" obrazlozenjem i motivom pisu to sto pisu. Oni ne funkcionisu kao da pisu o zivim ljudima i stvarnim dogadjajima vec o reklamnom materijalu koji se svesno aktivira da bi njima dao predlozak za tekst. Da li je u pitanju starleta koja se slikala bez gacica ili trogodisnja devojcica koju je neki bolesni zlikovac silovao za te "novinare" u emocionalnom smislu ne pravi razliku, oni ce iz oba sadrzaja da izvuku ono sto njima najvise koristi ne obaziruci se ni na kakvu ljudsku uzdrzanost, dostojanstvo i pijetet.

 

Medijsko profitiranje na ljudskoj nesreci nije izum srpskog novinarstva, hoce i britanski ili americki tabloidi da povuku, ali kakva smo mi Britanija takvi su nam i tabloidi. 

Link to comment

Ti sto citaju imaju emocionalne veze s tekstom koliko i ljudi koji gledaju horor filmove, reality programi su odavno izbrisali granicu izmedju izmastanog i stvarnog sadrzaja.

 

Pa utoliko gore, onda nismo ni zombiji vise, mrtvi smo potpuno i nepovratno.

 

Ne slazem se jer covek je po prirodi morbidno radoznao a ova bolestina od jurenja tiraza to podgreva (jer da nema radoznalosti ne bi bilo ni tiraza).

 

Dalje, tabloidizacija je, uveren sam, deo sire politicke price gde se zivi sa jedne strane u permanentnoj paranoicnoj kampanji a sa druge permanentnom drustvenom paklu koji svoje gorivo crpi iz dodatne dramatizacije inace dramaticnih dogadjaja. Ubistvo pevacice zasluzuje jednokratnu vest u noivinama, pronalazak njenog ubice jos jednu jednokratnu kao i tezina zatvorske kazne na koju je osudjen. Isto vazi i za ovaj aktuelni nesrecni slucaj. Ali ako se stvar planski podgreva i lestvica stalno dize, ako se svaki dan iznose naizgled novi i novi detalji sa obdukcije ili svedocanstva rodjaka, to znaci da se citaocu sistematski govori, iz dana u dan, iz meseca u mesec, godine u godinu:

 

"paklen je ovo svet, vidis kako se porodice gase, vidis da tebi i nije bas toliko lose. Niko ti nije silovao dete, ubio zenu, zapalio kucu. To sto imas dvadeset hiljada dinara mesecno i sto ti je zivot realno ruina je, u poredjenju sa naslovima u novinama, jedna sasvim zadovoljavajuca zivotna prica".

 

Kada bi neko ugasio TV i novine u Srbiji na samo deset dana, ljudi bi morali da se pogledaju u ogledalo, pogledaju oko sebe i najzad vide ko su i gdesu, pa cak mozda i kuda treba da krenu. E to ne odgovara govnima koja su na vlasti u kontinuitetu vec skoro trideset godina.

Link to comment
On je jedan od najboljih skorera i ribaundera u ligi. Ima sjajne šake. On može da odlično igra na raznim pozicijama. A pošto je toliko krupan može da brani obruč koš, rekao je Van Gandi

 

Novosti

Link to comment

Nije nam se svidelo Šabićevo saopštenje jer opet ne imenuje konkretne medije. Šta je teško reći: kurir, informer, novosti, alo, blic ... Ovako su svi stavljeni u isti koš, a treba biti realan i reći da danas i politika nisu učestvovali u ovome ...

 

Svi znamo ko osniva i čemu služe toaletoidi i tobože se čudimo kada optuženi prvo u novinama saznaju da će biti uhapšeni ili kada se u njima opisuju najsitniji detalji saslušavanja ...

Link to comment

Samozvana diva koja tuzaka za svaku glupost posle onakve naslovne Kurira ne pominje tuzbe nego moli za pomoc od medijskog linca.

 

zapretila je Femiću na tw

Link to comment

Imam utisak da je neko je neko iz Najcitanijeg™ fino "stimulisan" da isprati sportsko vencanje godine. Cak i gomila botova u komentarima.

Link to comment

Imam utisak da je neko je neko iz Najcitanijeg™ fino "stimulisan" da isprati sportsko vencanje godine. Cak i gomila botova u komentarima.

Ne najbolje da ona i Đoković plaćaju pr agenciju da bleje...
Link to comment

 

RTS1, Treći dvevnik:

 - Info služba SNS dokazala da u Srbiji nema cenzure.

- Izložva će obići i druge gradove,

 

 

Komentari posetilaca, UŽAS!

Edited by zmanic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...