Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Itekako jeste sumanuto da država takve stvari uteruje. Ako neko otkupi ekskluzivno pravo prenosa na godinu dana, taj ima ekskluzivno pravo prenosa na godinu dana. Ogroman je stretch zvati to monopolom zbog "nacionalnog značaja". 

 

Gledaoci imaju pravo da promene kablovskog provajdera ako im se ponuda ne sviđa, ili da se oslone na JS koji im "značajne" sportske programe daje po ceni neizbežne pretplate.

Link to comment

tu dolazimo do apsurdnosti ovakvog sistema. zašto ja kao korisnik mts box/sbb nisam u mogućnosti da platim i dobijem paket programa za koji sam zainteresovan?

 

 

I ja kao korisnik SBB-a imam isto pitanje...

 

I, ako te zanima, znam i odgovor, bar sa strane SBB-a...

Link to comment

Itekako jeste sumanuto da država takve stvari uteruje. Ako neko otkupi ekskluzivno pravo prenosa na godinu dana, taj ima ekskluzivno pravo prenosa na godinu dana. Ogroman je stretch zvati to monopolom zbog "nacionalnog značaja". 

 

Gledaoci imaju pravo da promene kablovskog provajdera ako im se ponuda ne sviđa, ili da se oslone na JS koji im "značajne" sportske programe daje po ceni neizbežne pretplate.

 

Ekskluzivno pravo je za teritoriju drzave, ne kablovsku mrezu..

Link to comment

Jbga meni u ovom vememahovom linku u članu 6 vidim problematično ograničenje naplaćivanja "posebnih događaja". Tj. da moraju biti u "osnovnoj ponudi" ?

 

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Gledaoci imaju pravo da promene kablovskog provajdera ako im se ponuda ne sviđa, ili da se oslone na JS koji im "značajne" sportske programe daje po ceni neizbežne pretplate.

problem je u tome što pravo imamo, ali ne i mogućnost

poenta je da se omogući svim imaocima stanarskog prava, koji imaju tehničkih mogućnosti, prijem svih kanala koji su u ponudi na teritoriji republike srbije

 

a cenu neka utvrdi distributer

Link to comment

problem je u tome što pravo imamo, ali ne i mogućnost

poenta je da se omogući svim imaocima stanarskog prava, koji imaju tehničkih mogućnosti, prijem svih kanala koji su u ponudi na teritoriji republike srbije

 

a cenu neka utvrdi distributer

Pa to je kao što je PTT bio u obavezi da na zahtev svim operaterima dozvoli pristup svojim podzemnim kanalima za infrastrukturu...
Link to comment

I ja kao korisnik SBB-a imam isto pitanje...

 

I, ako te zanima, znam i odgovor, bar sa strane SBB-a...

Koji je odgovor?

Nego, koja je onda svrha kupovanja prava na , recimo LŠ ako nemaš pravo da to staviš u pay paket?

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

zato je targo raskopao pola grada sa optikom, ali avaj. uhitiše olivera

 

veliko su zlo ti kablovski distributeri

Link to comment

Koji je odgovor?

Arena nije htela dogovor kanal za kanal (svi SK zs sve Arene), bez plaćanje nadoknade... Nego su cenili da njihov paket vredi 2,5 puta više od SK (nemoj me držati za reč da li je 2.5, 2 ili 3, ali je tu negde bio odnos)... To je bilo negde pre 2 godine...

 

Od tad više nisu vođeni razgovori...

 

Realno, mislim da ni tad, ni sad, Arene ne vrede više od SK... ALi, to je samo moje mišljenje, naravno...

Link to comment

zato je targo raskopao pola grada sa optikom, ali avaj. uhitiše olivera

 

veliko su zlo ti kablovski distributeri

Pa da i oni su našli "rupu" da mikro-kanalima za koje ne moraju milion dozvola da pribave...
Link to comment

Nego, koja je onda svrha kupovanja prava na , recimo LŠ ako nemaš pravo da to staviš u pay paket?

 

Kako nemas? Kod nas Arena drzi pay-TV prava, RTS FTA. Takva podela je na svim teritorijama..

Link to comment

Kako nemas? Kod nas Arena drzi pay-TV prava, RTS FTA. Takva podela je na svim teritorijama..

Pa da, ali po ovome ispada da CL mora da bude u svim osnovnim paketima svih operatera (Član 6 iz PDF-a)... Što, tehnički obesmišljava kupovinu biločega, kad moraš da daš džabe i još da daš i konkurenciji...

Link to comment

Kako nemas? Kod nas Arena drzi pay-TV prava, RTS FTA. Takva podela je na svim teritorijama..

Ne u istom obimu, RTS kupuje od Arene tj. od vlasnika prava.I to samo određene utakmice.
Link to comment

Liga sampiona sama po sebi nije od nacionalnog znacaja. Utakmice domaceg kluba u njoj jesu.

 

A ako se ne varam, Telekom valjda sve Arene drzi u osnovnom paketu. SBB takodje radi to isto sa Sport KLubovima. Ja na IKOMU imam tri SK, svi u osnovnom paketu. BIla je i Arena 1, dok nismo ostali bez svih Arena kanala..

Link to comment

Ne u istom obimu, RTS kupuje od Arene tj. od vlasnika prava.I to samo određene utakmice.

 

Pa to propisuje sama UEFA. Pay-TV + FTA sistem. Tako u svim zemljama.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...