Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Blic i Alo se uređuju iz iste kancelarije. Čak su istu fotografiju iskoristili.

Edited by pacey defender
Link to comment

Dakle, izveštaj ombudsmana o skandaloznoj zloupotrebi policije dospeo je na svega 2 naslovnice, pri čemu na Politikinu onako smradovski kako to Smajlovićka ume - u najmanjoj mogućoj meri, čisto da može da se ustvrdi da je bio prisutan u nekoj kasnijoj raspravi, i sa tekstom koji uopšte ne ukazuje na razmeru skandala i izvor informacije.

Link to comment

Samo neka proba da dira Petričića. Garantovano će to biti tačka od koje režim nezadrživo i ubrzano sleće u nestanak i zaborav ...

Link to comment

Pazi, povod i uzrok nekog istorijskog događaja nikada nisu isti. Neko bi rekao, ko će da se cima za nekog karikaturistu, a nije se cimao zbog Olje i silnih drugih otpuštenih novinara, ugašenih redakcija, urušavanja nekih brend-medija ...

 

Ali stvari se kuvaju, i kuvaju, i kuvaju, i eksplodiraju u, čini se, neočekivanom momentu ...

 

Uostalom, vreme je svedok, dozvolimo da se to desi, pa onda donosimo zaključke ...

Link to comment

Samo neka proba da dira Petričića. Garantovano će to biti tačka od koje režim nezadrživo i ubrzano sleće u nestanak i zaborav ...

I za petnaest godina, eto ih u bajboku!

Link to comment

Radili jutros rano neki telefoni, daungrejdovan tret na niži stupanj - sa Malija na Gorančeta, malo klimava vremena pa za svaki slučaj da se odigra Vračarski Gambit.  :fantom:

Ipak je Vesara Goranče popio napušavanje od GazdeTM za anderperformans i izneverena iščekivanja  :lolol:

BTW, štampano izdanje... možda bude imalo kolekcionarsku vrednost!

 

Link to comment

Nedostaje mi govorni radio. 

 

Hvala Momi Rajinu i Mjehuru na mreži, hvala Radio Beogradu na podkastima, hvala bezbrojnim internet postajama, ali mi nedostaje neka zujalica koja blebeće sama od sebe, deli karte za pozorište, objavljuje kome će nestati voda, najavljuje jubileje i prekida muziku reklamama. Čak sam pokušao da slušam Bgd202 i to je tako nepopravljivo loše da mi je bilo lakše da pustim Radio Skalu iz Kotora i trpim ljigavi dalmoški pop, nego Modro i zeleno, Enu i Siđi do reke.

Link to comment

Postovani parapsihopatolozi, vreme je da upoznamo...obrenovacke ,,Lokalne novine".

 

www.lokalnenovine.rs

 

Cuo sam da je opstina Obrenovac za ovaj sajt platila 14.000 evra. To je za sada jedna potpuno neproverena informacija na nivou totalnog rekla-kazala, ali je iz citanja sadrzaja sajta jasno da oni jesu nekakvo zvanicno glasilo opstine. Dakle, neku kintu sigurno jesu dobili. Kako sajt izgleda, mnogo bi bilo da su im dali i 14 evra, a kamoli nesto vise.

 

Morate procitati sve. Ali bas mmmm sve :fantom: sto nije tesko, jer sadrzaja nema puno.

 

Npr. ti mnogobrojni clanci koji su na prvoj strani...na svakom, kada predjete misom, imate link ,,Detaljnije". Ali taj link vas samo vraca na prvu stranu - lokalnenovine.rs - sadrzaja, clanka, nema. U gornjem meniju me je npr. zaintrigirala sekcija ,,FOTO UBOD" :lol:, ali sta je zapravo foto ubod, nisam uspeo da saznam, jer te sekcije - nema. Za neke ,,clanke" i ,,vesti" linka ni nema. Na dnu stranice pise:

 

 


U ovo polje, dodati rublike po Vašoj želji ....     

Boje su namerno šarolike, da se vidi razlika, itd...  

 

Medjutim, linkovi u sekciji ,,Najcitanije vesti" rade, tacnije link. Svaki od psihodelicno obojenih dugmica odvesce vas na isto, a ja preporucujem da obavezno kliknete :fantom: (da se ne zaboravi, svaki klik otvara ovo). Tu sam mislio da je vec dostignut vrhunac besmisla ovog ,,sajta" tj. ,,portala" ali onda sam video da jos neke strane, da ne kazem rublike, postoje...e tu krece zabava :fantom:

 

Preporucujem da se krene od rubLike ,,Uz kaficu"...oh yeah:

 

 


 

UZ KAFICU SA PREDSEDNIKOM NAŠE OPŠTINE

 

(slika moze da se uveca...dvaput :fantom: )

 

 

 

 

1233607_10151884408080396_844581875_n.jp

 

 

 

 

Tačno onako kako smo se juče dogovorili,gotovo u sekund,utrčao je jutros u kafić
Čučković ,predsednik naše varoši. Susret sa njim gotovo uvek počinje tako što on
već priča sa nekim telefonom i to se tokom razgovora sa njim ponavlja nebrojeno
puta.
-„Držite im pažnju,stižem za pola sata, ma da...pokažite im planove, slike terena,
da, da...stižem.“
Kratak uzdah ,skidanje sakoa i pozdrav „baci kosku“.
-„ Ja cu jednu brzu, kratku, žurim ... 'de ste narode“ !?
 Na kaficu
Na iskrenu primedbu da dobro izgleda, “brani se“ tako što se žali na zdravstevene probleme i kičmu i kako mora da povede računa o ishrani...
Šta ćeš, pomislismo, političar, muke su to...
Svi smo se još jednom na brzaka podsetili i nasmejali na predsednikov sinoćni lapsus na Twiteru gde je umesto reči „osveštenje krsta“ napisao „oštećenje krsta“.
Ko radi,taj i greši.
„Nikakav problem nije da budem „prozvan“ pa čak i na neki način „ismejan“ zbog toga. Svestan sam svog javnog prisustva i eksponiranja pa samim tim i
posledica zbog greški koje eventualno napravim ,počev od pravopisa pa do pogrešno izgovorenih ili napisanih rečenica.
Medjutim,ne razumem zlobu i želju naših ljudi da uvrede.
Nekada držim dva telefona u ruci ,imam milion informacija u glavi i želju da u trenutku podelima sa Obrenovčanima informaciju o nečemu što je od opšte koristi ili
dobra za sve nas,i tada najmanje imam prostora da pazim na eventualne greške.
Naravno,da moj javni nastup i funkcija zahtevaju odredjeni nivo u obraćanju.Kada se radi o zvaničnim nastupima koji prolaze proceduru opštinskih službi tu nema
greške,ali vas molima da razumete i poštujete moju ličnu želju da na društvenim mrežama podelim sa svojim sugradjanima info, na način kako mi je u tom
trenutku najlakse,koristeći način komunikacije same mreže. “
Dodajemo da postoje mnogi koji hvale i podržavaju tu vrstu povezanosti i prisutnosti sa predsednikom.
„ Ljudi, kad smo kod društvenih mreža,moram da vam kažem da je još jedna odlična inicijativa prošla proceduru i da se ovih dana priprema usvajanje koje će se
dogoditi u petak 27. novembra. Radi se o ideji koju bi mogli da nazovemo „Svoj na svome“. Razdvojićemo neke celine ovog grada i podeliti ih u nove znatno
funkcionalnije i efikasnije kako bi smo bili bliže samim gradjanima tako da ćemo odvojiti Šljivice od Belog Polja kao zasebnu celinu ili Mesnu
zajednicu.Odvojićemo Rojkovac i Sava naselje od Rvata.Onaj deo pre nadvožnjaka,Breska i oko kasarne neće više biti Urovci nego Rojkovac.Posebne mesne
zajednice će biti „Dudovi“ i „Dudovi 2“ kojima će pripasti deo Kralja Aleksandra tamo gde je „Djukić“...
Moramo priznati da nismo uspeli da pohvatamo sve ono što je u dahu izgovorio, a nije nam ni dao priliku da ga zaustavimo.
„U ovom trenutku čistimo Kolubaru“...
Od dva telefona i kesica šećera je napravio „pozicionu maketu i nastavio
„Ovo vam je Kolubara, a ovo je Sava, ovde imamo BREG! Ljudi, ogroman talog koji sprečava da sva ta voda ima normalan protok...e tu su nam stigle ovih dana
najsavremenije mašine iz inostranstva koje će sve to da uklone i obezbede protočnost...
Drugo,u gornjem toku sliva smo imali slučaj da se pored obale pa sve do nasipa nalaze krajnje nepristupačne prašume koje su takodje otežavale protočnost, a
gotovo da nismo imali način da priđemo, sada je i tamo mašina koja JEDE sve to i pretvara u piljevinu,treba videti kako sve to izgleda i koliko sada tamo ostaje
uredjen i čist prostor,spreman za bilo koje količine vode“...
Primećujemo da je i konobarica prestala da radi bilo šta i da ne trepće naslonjena na šank, primećuje i Čučković i nastavlja :
„Očekuje nas otvaranje renovirane Gimnazije, a 20. pocinje obnova 1000 kuca koje finansira EU. Za 10ak dana pocinje i renoviranje Doma kulture ... U januaru
nas očekuje početak izgradnje fabrike u Bariču...i...“
Zvoni telefon,neko ne može da čeka,predsednik ustaje navlači sako onako premeštajući aparat iz ruke u ruku i sa uva na uvo...
Malo se na kraju svadjamo ko će da plati (što bi u Sloveniji bilo ravno senzaciji) i naravno pobedjuje on uz opasku:
„Ne prodajem se za kafu...platićete večeru“ !
Samo je izleteo,onako kako je i ušao,kao brzi voz...
„Car je“ ! -nije izdržala konobarica...
Ne misle svi tako -odgovorili smo mi u glas
„Na žalost“...dobacio je dečko iz ćoška...

 

Edited by hazard
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...