Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

u toj objedinjenoj redakciji ne možete da nađete ni jedan jedini mozak.

to je organizam koji ima difuzni nervni sistem.

puno sluzavih nervnih završetaka.

Link to comment

da, ovo gore je filozof

 

Znam ko je na slici, nisam shvatila da je postavljena uz članak.  

 

@Winnie

 

E, hvala, nije mi se išlo na članak. 

Edited by Notorious
Link to comment

Naravno da jesu.

 

(Moram da linkujem kad Notorious ne veruje čestitom aramu. Za one koji ne klikću, sa strane još nude tekst pod naslovom ISTINA O VELIKOJ NUŽDI: Kada je treba obavljati, koliko to često i što kafa ima s tim? Evo šta kaže ugledni ekspert.)

Ajd sto pisu eksperti™ za veliku nuzdu u Blicu, ali zasto kradu od Jutarnjeg lista :isuse:  Oni su to objavili samo dan ranije...a BLIC i tu temu mora da krade pa jos i da skrati tekst koji je Jutarnji ukrao od Huffington Posta :lolol:

 

Verovatno ce sutra biti na Mondu, pa onda u ALO... :D

Edited by Milosh76
Link to comment

ma smesno mi sto je toliko glupo da neverues :lolol:

 

Stvarno sam bila zbunjena. 

Nije čak ni glupo, nemam pravu reč za to. Uš'o čovek na vikipediju i skida sliku prvog Bejkona na kog naleti, nije mi jasno kako ni perifernim vidom nije zakačio nešto od napisanog. Osim toga, i da nije čuo za slikara (mislim da nije obuhvaćen programom srednjih škola), sigurno je učio o filozofu (u programu je), pa bi se očekivalo da mu se upali lampica na pomen slika i da shvati da se radi o nekom drugom. 

Link to comment

Dobro, dešava se, napravi se greška u brzini, naročito kada se ljudi isto zovu ...

 

Evo, na primer, postoje čak tri javne ličnosti koje se zovu Maja Nikolić - jedna je pevačica, druga i treća su novinarke. Jedna radi na Prvoj, a druga na N1 ...

Link to comment

Stvarno sam bila zbunjena. 

Nije čak ni glupo, nemam pravu reč za to. Uš'o čovek na vikipediju i skida sliku prvog Bejkona na kog naleti, nije mi jasno kako ni perifernim vidom nije zakačio nešto od napisanog. Osim toga, i da nije čuo za slikara (mislim da nije obuhvaćen programom srednjih škola), sigurno je učio o filozofu (u programu je), pa bi se očekivalo da mu se upali lampica na pomen slika i da shvati da se radi o nekom drugom. 

Da, da, kako se ne bi sećao lekcije o Bejkonu. Evo mene da pitaš, FB je neki Englez, rekao bih matematičar a kad je živeo nemam pojma. Ne sećam se s kim sam išao u školu a ne jedne lekcije iz filozofije. Čovek mehanički radi svoj posao, verovatno brzo, treba slika FB, nema problema evo je. Budite srećni što nije okačio tablu sapunjare.

Link to comment

Ako je fotku tražio fotodokumentarista, moguće je da je dobio zahtev da nađe sliku Frensisa Bejkona, bez daljeg objašnjenja. 

 

Ringier je content mill, stvari se rade u ogromnoj brzini, tekstovi se štancuju iz minuta u minut.

 

Kakve lampice, tamo ni urednici nemaju vremena da gledaju tekstove i da razmisle o faktualnosti i smislu napisanog. 

Link to comment

Sećam se da su svojevremeno, čini mi se u Kuriru, članak o Martinu Luteru ilustrovali fotkom Martina Lutera Kinga.

Tu je stvarno trebalo truda da se omane.

Link to comment

znam ljude koji su tada bili prisutni  :fantom:

i prelamač i urednik su znali razliku između ove dve osobe, ali u brzini se dogodilo da urednik uopšte nije čitao šta je u šini. da je video sliku zeca ili, šta ja znam, bombe, verovatno bi pitao o čemu je reč, ovako je video sliku poznate osobe i odobrio stranu. i jebiga.

 

o tome šta se dešava kada radiš u četvrtoj brzini i bez mehanizma kontrole može da posvedoči i autor ovih redova, inače ljubitelj rege muzike, koji je jednom prilikom najavio koncert Pitera Toša u Beogradu  :frust:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...