Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Anglista Tvrtko Prćić, autor Novog transkripcionog rečnika engleskih ličnih imena, Englesko-srpskog rečnika geografskih imena i poglavlja o transkripciji engleskih imena u važećem pravopisu:

 

 

Sad se setih donekle sličnog primera s promenom tj. izbegavanjem korišćenja jedinstvenog imena u svim zemljama zbog nezgodnog značenja na jednom od ciljnih jezika, ali je reč bila o imenu proizvoda. Micubiši je svojevremeno svoj model Pajero za špansko i latinoameričko tržište nazvao Montero, jerbo na španskom, tj. njegovoj meksičkoj varijanti pajero (čita se pahero) znači drkadžija.

 

 

007.jpg

 

Zato smo mi imali prilike da nabavimo Ford Kugu a postoji i Nescafe Kenjara. I posle se ljudi pitaju zašto transkreacija ište debele pare za svoj posao. 

Link to comment

a mislish da oni gadjaju da ne uvrede, ko shto onog... kurc-a -_- nikako ne menjaju po padezima, a guzenbauera paze da ne vode u goste u osnovnu shkolu da se deca ne poizvrcu od smeja ^_^

 

realno, jeste primetili da nama u poslednje vreme bash pojachano dolazi ta ekipa iz transkripcije :unsure: ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

Sad slušam Ivanu Miloradović u RTS1 OKO. Jedna od retkih srpskih novinara koju volim da slušam, a može se ponešto i naučiti.

 

Zapazila sam je još onda kad je govorila o raznim nazivima za kišu i ostale padavine u Londonu,  dok je izveštavala sa kraljevskog venčanja princa Vilijema i supruge mu.

Edited by halloween
Link to comment

Sad slušam Ivanu Miloradović u RTS1 OKO. Jedna od retkih srpskih novinara koju volim da slušam, a može se ponešto i naučiti.

 

Zapazila sam je još onda kad je govorila o raznim nazivima za kišu i ostale padavine u Londonu,  dok je izveštavala sa kraljevskog venčanja princa Vilijema i supruge mu.

e, ona je bash bash odlichna -_-

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...