Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

 

Fotoreporter Aleksandar Stanković, poznatiji kao Dlakavac, se tog maja u ponedeljak vratio sa odmora ali je osećao mučninu zbog povratka na posao. Znao je da je sa svojih 46 godina najstariji na listi fotoreprortera i da je otkaz vrlo izvestan. Na sve to, kako kaže, “moji talenti i moje angažovanje su obesmišljeni i obezvređeni poslednjih nekoliko godina. Novinari više ne plasiraju informacije već emocije”. Jednom prilikom kada su se udavila deca u reci od njega se očekivalo da donese fotografije koje zloupotrebljavaju tu ljudsku nesreću u cilju bolje prodaje novina — “idealno bi bilo da imam sliku majke koja skače na sanduk”.

 

 

http://www.cenzolovka.rs/misljenja/izmedu-losih-uslova-za-rad-i-otkaza/

 

Ovaj čovek ima savest.

Ali me podsetio na jednog sa alternativnim načinom razmišljanja.

 

 

 

Zadovoljan sam sa prošlom godinom u kojoj sam imao nekoliko dobrih radova. Tu pre svega mislim na fotografije nastale u Siriji i u tržnom centru “Vestgejt” u Najrobiju u Keniji u kojem su teroristi ubili puno ljudi.
Goran Tomašević, foto-reporter Rojtersa, već 20 godina fotografiše najvažnije događaje širom sveta. 

http://www.b92.net/zivot/licni_prostor.php?yyyy=2014&mm=01&dd=11&nav_id=798430

Link to comment

nategnutno poređenje. od jednog je traženo da režira događaj, drugi je o događaju izveštavao. sad i ta izjava o zadovoljstvu i dobrim radovima, pa nije rekao da je zadovoljan terorističkim aktom u najrobiju već svojim fotografijama za koje je dobio prestižne nagrade(ili nominovan za iste, ne sećam se)

Link to comment

Ima i na tzv. malim televizijama sjajnih i edukativnih emisija:

 

 

Nada Zeković, veoma talentovano TV-lice, nepravedno skrajnuto na medijske margine, možda zato što nije skandal-majstor i interesantna paparacima ... 

 

 

+1000

Edited by fikret selimbašić
Link to comment

kakvi su sada mediji, nema više analiza šahovskih partija, šta bi radio dimitrije da se rodio peset godina kasnije

sve analize danas rade Stockfish,Houdini ili Komodo i to 30 poteza unapred,tako i da obicni paceri poput mene mogu da uzivo prate partiju i da razumeju sta se tu desava  :sleep: Naravno najbolji komentator trenutno je legendarni Peter Svidler

(2751 FIDE) koji ce igrati na Candidates turniru za mesec dana :)

Link to comment

... ocekujem u sutrasnjem izdanju informera ime i prezime zlostavljane i njenu bikini fotografiju sa fejsbuka, a prekostutra MItrovicev poziv da nesrecnica udje u farmu za tri iljade evra, posle izlaska pravac zaposlenje u neki kabinet kao savetnica etc.

 

srpski san srpska java

Edited by Caligula
Link to comment

kako i zasto je novi americki ambasador u srpskim medijima od kajl skot, za dva dana postao kajl skat?  ^_^

 

eh od kada sam ja rantovao na to. postao je Skat onog trenutka kada su ga tako nazvali u americkoj ambasadi. Skat Vejland, Valter Skat i Kajl Skat.

Link to comment

kako i zasto je novi americki ambasador u srpskim medijima od kajl skot, za dva dana postao kajl skat? ^_^

+1

 

Upravo to i mene interesuje! Čaršijom kruže priče da je vlasti već dosta medijskog poigravanja sa Kurcem (onim Austrijancem), pa je sad, na "molbu" iz američke ambasade, "diskretno" skrenuta pažnja medijima da je Skot u stvari Skat ...

 

Pri tom, sam Alek ili zvanični Vladin sajt govore odnosno pišu Skot, jer se od njih valjda ne očekuju duhovita poigravanja sa prezimenom američkog ambasadora ...

Edited by stoka
Link to comment

predstavljen je kao kajl skot i tako je bilo par nedelja i onda je verovatno neki pr genije smislio da je bolje skat, da se srbi ne dosete glupih fora.

Edited by Takeshi
Link to comment

predstavljen je kao kajl skot i tako je bilo par nedelja i onda je verovatno neki pr genije smislio da je bolje skat, da se srbi ne dosete glupih fora.

Dare bi sigurno preplavio tviter takvim opaskama na račun Skota. Ili skota ...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...