Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Ima i na tzv. malim televizijama sjajnih i edukativnih emisija:

 

 

Nada Zeković, veoma talentovano TV-lice, nepravedno skrajnuto na medijske margine, možda zato što nije skandal-majstor i interesantna paparacima ... 

Edited by stoka
Link to comment
Fotoreporter Aleksandar Stanković, poznatiji kao Dlakavac, se tog maja u ponedeljak vratio sa odmora ali je osećao mučninu zbog povratka na posao. Znao je da je sa svojih 46 godina najstariji na listi fotoreprortera i da je otkaz vrlo izvestan. Na sve to, kako kaže, “moji talenti i moje angažovanje su obesmišljeni i obezvređeni poslednjih nekoliko godina. Novinari više ne plasiraju informacije već emocije”. Jednom prilikom kada su se udavila deca u reci od njega se očekivalo da donese fotografije koje zloupotrebljavaju tu ljudsku nesreću u cilju bolje prodaje novina — “idealno bi bilo da imam sliku majke koja skače na sanduk”.

 

http://www.cenzolovka.rs/misljenja/izmedu-losih-uslova-za-rad-i-otkaza/

Link to comment

kakvi su sada mediji, nema više analiza šahovskih partija, šta bi radio dimitrije da se rodio peset godina kasnije

Bio bi vojni analitičar i član žirija na izboru za Miss mokre čarape.

Link to comment

Ovo je svakodnevna praksa u novinama, nema mesta za frazu "jednom prilikom".

Nedavno se dogodila saobraćajna nesreća o kojoj su mediji izveštavali. Novinari Novosti su bili vrlo navalentni da uđu u kuću majke poginulog. Nije im uspelo zbog pribranosti prijatelja porodice. 

 

Sam izveštaj sa sahrane je bio prožet patetikom, ali ne na nivou niskoće kako to inače ume da bude.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...