Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Na još nekim forumima se pojavljuju ljudi sa po jednim postom koji nagoveštavaju da je SK izgubio ili da će izgubiti prava na Premier ligu. Nešto mi tu smrdi a nisu moje noge. :D

Link to comment

Budu li uzeli PL, cenim da ce napraviti sesti, sedmi i osmi kanal, sa dodatnim paketom u okviru dodatnog paketa. SK se bar nije ciganisao, ovi bi opleli po dodatnim paketima kao ludi. Mislim, makar se PL moze juriti po strimovima i ima dobrih i stabilnih, ali je sa SK-ovima bila sigurica da se mogu gledati na TV-u, jedan je monitor, ne moze se sve gledati na kompu.

Link to comment

Jbt, TV botovi :isuse:

Renneeee, gde si da resis misteriju...

Nisam nikakav bot, samo mi to fali. hahahahaha. Ali sukob je verovatno svi znate mnigo dublji.

I naravno da mi smeta ovo što rade sa državnim parama, arena je u dugovima ali dok je državnog telekoma biće i njih. Sve u svemu u lepom su talu premijer i bivši gradonačelnik. Drpa se lova samo tako...

Link to comment

Nisam nikakav bot, samo mi to fali. hahahahaha. Ali sukob je verovatno svi znate mnigo dublji.

I naravno da mi smeta ovo što rade sa državnim parama, arena je u dugovima ali dok je državnog telekoma biće i njih. Sve u svemu u lepom su talu premijer i bivši gradonačelnik. Drpa se lova samo tako...

još jedan nije moje da pričam o tome

:fanotm:

Link to comment

znaci™ majkl dzordan je dao ekskluzivni intervju opskurnom sajtu, koji sada svi prenose.  ^_^

 

MAJKL DŽORDAN: "Nisam video manje zemlje, a veće sportske sile od Srbije"!

 

U eskluzivnom novogodišnjem obraćanju legendarnog košarkaša SAD-a, Majkla Džordana srpskoj naciji poručio je da ulažemo u ono što nas najbolje ide a to je sport.

 

Priliku da razgovara sa ovom legendom dobio je predstavnik dopisništva naše medijske mreže "Slobodni Mediji" Artur Dejl u saveznoj državi Kolorado, gde se košarkaš nalazi ovih dana.

 

Majkl Džrodan je poručio da zna za tešku prošlost Srbije jer se to desilo kao proizvod loših procena i loših ljudi na klučnim svetskim pozicijama.

 

"Iskreno vam kažem, nisam video manje zemlje a veće sportske nacije od Srbije, to sam uvideo mogu reći i u vremenu kada sam igrao zajedno sa Vladom Divcem. U njemu sam mogao videti da Srbi kroz inat nesreći koja ih je zadesila izvlačili ono najbolje, nemam drugo objašnjenje", zaključio je legendarni košarkaš.

 

Edited by Takeshi
Link to comment

Bez namere da ovo pređe  u sportsko-nacionalnu patkometriju, ali, objektivno, naši sportski uspesi, srazmerno broju stanovnika i ulaganju u sportsku BAZU (dakle, ne ulaže se u bazu, ali u vrhunski sport da), beleže godinama ludački dobre rezultate. To se najbolje ilustruje krajem godine kada sve države prave svoje liste najuspešnijih sportista. Bugarima su najbolji sportisti neke badmingtonke i odbojkaši, koje su naši preslišavali na svakom takmičenju. A, pri tom, ti isti odbojkaši na našim izborima za najbolje ekipe nisu mogli ni u uži izbor! Hrvati izabraše srebrnu Sandru Perković i fudbalera Rakitića, a kod nas Đoković, koga mnogi već sada proglašavaju za najboljeg svetskog tenisera decenije, možda i svih vremena, jedva pobedi Ivanu Španović u izboru dnevnog lista "Sport"!

 

Hrvatima vaterpolisti najbolja ekipa, a oni naše stalne mušterije! I zamislite situaciju, neko osvoji svetsko prvenstvo i Svetsku ligu, pa opet nije siguran da će biti izabran za ekipu godine u svojoj državi, kao što je to slučaj sa vaterpolistima! Jer tu su bili i naši mladi fudbaleri, košarkašice ...  Naši žiriji za izbor sportiste godine sve su više na slatkim mukama kome da dodele laskavo priznanje, dok naše komšije u regionu "cede suvu drenovinu" da bi našli istaknutog sportistu ... 

 

Čemu sva ova bespotrebna priča?! Da bi se ipak Džordanova navodna izjava ipak pokazala logičnijom i autentičnijom. U vreme kada je igrao, tu nije bio samo Divac, već i jedan od najboljih trojkaša NBA svih vremena Peki Stojaković, pa neverovatni Vlad Radmanović, sjajni Marko Jarić, zatim Drobnjak, Rebarce ...

 

I za razliku od ranijih godina kada su se na prstima jedne ruke mogli izbrojati sportovi u  kojima smo bili odlični i kada su to uglavnom bili ekipni sportovi, sada se pojavljuje jedan novi momenat - raznovrsnost. Osvajamo medalje na najvećim takmičenjima i u atletici, streljaštvu, kajaku, tenisu, veslanju, tekvondou, rvanju, automobilizmu ... I opravdano je očekivati barem deset medalja u Riju ...

 

Šta je tajna uspeha?! Pored talenta, voljnog i mentalnog momenta, ključni trenutak desio se za vreme Koštuničine vlade kada su određene penzije svim osvajačima medalja na velikim takmičenjima u olimpijskim sportovima. To je stvorilo jednu sigurnost i dodatno motivisalo takmičare u onim tzv. malim sportovima da sebi obezbede egzistenciju iako se ne bave fudbalom, tenisom ili nekim drugim sportom koji donosi enormne nagrade i zarade. Drugi ključni trenutak desio se za vreme Vučićevog mandata kada počinje sa primenom tzv. sovjetski model stimulacije vrhunskih sportista. Po sopstvenim priznanjima ne samo resornog ministra Udovičića i pomenutog Premijera, već i samih sportista, država je izmirila sva potraživanja prema njima i njihovim savezima. I dalje se malo ulaže u rekreativni sport i klubove, ali ko dođe do nivoa vrhunskog sportiste može da računa na maksimalnu finansijsku i logističku podršku države. Klasičan primer su sestre Moldovan koje su godinama trenirale u razlupanom kajaku na nekom fekalnom pančevačkom kanalu bez dinara potpore države. Ali kada su došle prve medalje, dobile su kraljevski tretman - novi kajak, novac za pripreme u inostranstvu, pojačanu ishranu, odlaske na kupove, svetska i evropska prvenstva ...     

 

Narodi u regionu su takođe sjajni i talentovani za sport, ali od države nemaju takav tretman, pa sve ostaje na pojedinačnom fanatičnom entuzijazmu i porodičnim manufakturama tipa "Vlašić" ili "Kostelić" ...

Edited by stoka
Link to comment

Ovaj Džordan izgleda da nije čuo za Litvaniju.

 

Stoko,

Nije to baš tako kao što predstavljaš.

Sportske stipendije su ograničene na 27 godina, a uslovi uopšte nisu laki. Za dosta sportova je moguće osvojiti stipendiju samo jednom.

 

 

Mali sportovi dobijaju simbolična sredstva. Za sport finansiranje je pre nekih 5 god. išlo po principi trećina Ministarstvo, trećina lokalne samouprave i trećina sponzori. U druge dve grupe ulazi samo nekolicina sportova.

Da bi postao uspešan sportista, mora da se puno uloži, a u ogromnoj većini slučajeva nema šanse da se ulaganje povrati.

Link to comment

Strelci su prošle godine, recimo, bili pravi globtroteri jer se svetski kupovi održavaju od Pekinga i Nanđinga, preko američkog Fort Beninga do Azerbejdžana. Tekvondostkinje Mica Mandić i Tića Bogdanović, zatim veslači, kajakaši takođe. To valjda košta, kao i nabavka savremene opreme, a odakle pare svim tim savezima koji nisu bogati?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...