Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Ma tu treba pogledati na miru sta je slavisina prica, a sta je prica par likova koji se tu pojavljuju.Mislim u emisiji...

 

navodno su hteli da to rade kao što su radili radovana i ratka, ono što je emitovano na prvoj valjda. ali bojana kao odustala. ne znam da li je istina, ali bi bilo fino da neko sedne i zapisuje pa da se posle uporedjuje. misilm, da smo negde drugde.

 

Da li je bilo negde, koliko sam shvatio nije više Đorđe Vlajić urednik radio Beograda.

 

Poslao tapatalk

 

vlaja je otisao u penziju, sad je glavna urednica biljana vujasinovic, nekad b92, a direktor miki mihajlovic, nekad bbc na srpskom, pa vladina kancelarija za medije. biljana je vlajina i stupijeva skola, nece se to mnogo menjati. kanjevac je valjda drugi program, sarcevic treci, ne znam ko je 202.

Link to comment

ne mora da znači. slaviša nema šta da izgubi više, a da je bio svedok svega toga, jeste. ako me optimizam ne izda, tu bi moglo da se nađe sve i svašta, neke biografije će biti malo romantizovane, ali šta sad, istorija je tu da se prekraja.

 

nego me zbunio lezilebović gore sa našom borbom, ne mogu godine da pobodem sve kako valja, ali nešto imam utisak da nisu ćuruvija i kesić, nego onaj što je bio nedeljni telegraf i kesić, pa posle došao ćuruvija... sećam se da mi je, kad sam išla da uplaćujem staž koji naša borba nije uplaćivala, dobila neku potvrdu sa potpisom tog tipa, nešto momčilo nekako. manjo je, bar tih prvih meseci-godina, bio opsednut novostima, preuzimanjem revijalne štampe i izdanja koja su se vodila pod borbom poput sabora i trećeg oka, tek se uključio u bitku za našu borbu kad je trebalo zauzeti više prostora u zgradi zarad sanjane prodaje.

 

ili sam sve pobrkala.

 

Ovde rekoše ovako da je Vukotić dobio podršku unutar redakcije, a "preko noći" Ćuruvija smenjuje Vukotića i postaje glavni urednik (uz pomoć Đoka Kesića i Dušana Mijića)

 

https://www.youtube.com/watch?v=OhqjLZz8fII

pa na 23:35

 

 

a nije naša borba, nego obična borba

Edited by Lezilebovich
Link to comment

na N1 išla malopre neka emisija o medijima 90-ih pa me podsetilo da nešto od ranije nisam pohvatao...

 

Ćuruvija je sa Kesićem "oteo" Borbu od legalno izabranog Vukotića i bio je u "ljubavi" sa Mirom čiju je imao podršku. Čak je neko pomenuo da ga je i Sloba razmatrao za urednika Politike umesto Struje. Pri tome, zameni mu je bio P.Popović koji danas kao raskrinkava "ove".. E sad, kada se on otrgao iz te ljubavi i prešao put do tolike pretnje da su ga morali ubiti ?

 

pa dobro, curuvija se nekoliko puta u stampanim medijima hvalio da je poceo radni vek kao analiticar u drzavnoj bezbednosti a bar je ozna/udba/db imala solidan poslovni obicaj da likvidira svoje bivse uposlenike ako se bas totalno odmetnu i sto rece frank a ranije je i avram gojic rekao, taj p. popovic je lik koji se druzio sa najgorim mogucim ubicama i kriminalcima tako da su njegova svedocenja, hm, problematicne istinitosti, to je verovatno neko spinovanje u funkciji frakcionaskih obracuna u tzv. deep state

Link to comment

vlaja je otisao u penziju, sad je glavna urednica biljana vujasinovic, nekad b92, a direktor miki mihajlovic, nekad bbc na srpskom, pa vladina kancelarija za medije. biljana je vlajina i stupijeva skola, nece se to mnogo menjati. kanjevac je valjda drugi program, sarcevic treci, ne znam ko je 202.

Odlično. Vreme čuda je zaista najbolje što može da se čuje, a kompletan radio Beograd nešto najbolje što može da se čuje i vidi kao medij.

Slušao sam skoro ha ha karavan. Pa oni se bolje zezaju od Kesića.

 

Poslao tapatalk

Edited by Jozef K.
Link to comment

Ogradiću se da dobro poznajem prilike u toaletoidima™ nastalim posle petog oktobra, za ostalo ovde ima jačih igrača.

 

s obzirom da su od stampe preziveli samo toaletoidi™ te danas prakticno jedino to postoji ostajem pri svojoj tvrdnji :) a za ostale medije kao i istoriju medija u srbiji u protekle 3 decenije, da, ovde ima bas odlicnih poznavalaca

 

mada, moram priznati da su meni tvoji opisi redakcija najinteresantniji, koji bi se film napravio od toga, neka crna komedija sa elementima burleske :lolol:

 

 

 

 sarcevic treci

 

pedja je sjajan covek, izuzetan etnolog, znam ga od mladosti, meni je bilo zao sto nije uspeo da ostane na faxu i gradi naucnu karijeru, tja™ ne moze se sa klanovskim ekipama na ff

Edited by Pontijak
Link to comment

Na kraju obe epizode ide spisak onih koji su odbili da učestvuju u emisiji i to je  ceo onaj talog sa dna kace  od kojih dobar deo i sad trese  tzv medijima. Ali zato imaš  Struju i Minovića, Minović  budistički mirno   priča i propira sebe kao da je sve gledao sa treće galerije a svako pojavljivanje i šatrosvedočenje Hadži Antića  me navodi da razlupam tv koji sam upalila samo da bih ovo odgledala. Nije da čak  i ja ne znam  razne uloge Ćuruvijine ali trenutak i način kako  ga je  Hadži prvi put pomenuo  sa osmehom  - e sad da vam ja kažem kakvo je taj djubre bio,   je ... fale mi reči :yucky:

Link to comment

Na kraju obe epizode ide spisak onih koji su odbili da učestvuju u emisiji

 

Зна ли неко зашто је на крају тог списка залутао Лазански?

Да није због места редовног члана жирија за избор Мисс Ју?

Link to comment

Ovde rekoše ovako da je Vukotić dobio podršku unutar redakcije, a "preko noći" Ćuruvija smenjuje Vukotića i postaje glavni urednik (uz pomoć Đoka Kesića i Dušana Mijića)

 

https://www.youtube.com/watch?v=OhqjLZz8fII

pa na 23:35

 

 

a nije naša borba, nego obična borba

 

nije loše ovo, samo se bojim da će nenovinarima brzo postati dosadno jer nema ovih pravovernih. super je što su uhvatili žiku minovića, samo ne verujem da će baš sve da se ispriča.

ima knjiga o borbi/nasoj borbi koju su pisali mita boarov i mijat lakićević, nemam je kod sebe, ali tu su te pravno-ljudske zavrzlame dosta objašnjene. šteta je što staša marinković nije nikada ispričao punu priču o borbi, naročito kako je hendlovao tzv dopisne članove redakcije poput presvetog vuka, ćuruvije i sonje biserko.

 

mene sad strašno zanima da li je katarina spasić iz zahvalnice bebina žena ili neka druga. rođena sam za tabloidni miljeau.

 

edit: lazanski je u politici 1991. bio, kako to fino da kažem, na zadatku, samo iz druge službe. zato bi bilo zanimljivo da žika minović ili struja nešto beknu, ali sigurno neće.

Link to comment

Sledeca ce biti jos romanticnija, ide zima, duge setnje po u zimu okovanim parkovima, zimska tisina, toplota samo iz ruke u ruku, svet oko nas kao da je nestao, dakle:

Nacht und Nebel. 

Edited by namenski
Link to comment

nije loše ovo, samo se bojim da će nenovinarima brzo postati dosadno jer nema ovih pravovernih. super je što su uhvatili žiku minovića, samo ne verujem da će baš sve da se ispriča.

ima knjiga o borbi/nasoj borbi koju su pisali mita boarov i mijat lakićević, nemam je kod sebe, ali tu su te pravno-ljudske zavrzlame dosta objašnjene. šteta je što staša marinković nije nikada ispričao punu priču o borbi, naročito kako je hendlovao tzv dopisne članove redakcije poput presvetog vuka, ćuruvije i sonje biserko.

 

mene sad strašno zanima da li je katarina spasić iz zahvalnice bebina žena ili neka druga. rođena sam za tabloidni miljeau.

 

edit: lazanski je u politici 1991. bio, kako to fino da kažem, na zadatku, samo iz druge službe. zato bi bilo zanimljivo da žika minović ili struja nešto beknu, ali sigurno neće.

 

pre će struja da kaže, čini se da ga boli ona stvar trenutno za svakog i samo se sprda

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...