Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

 

 

Istok Pavlovic
4 hrs · 
 

Politika ima novi sajt, a Tehnicom Solutions koji ga je radio napravio je katastrofalnu početničku grešku: Nijedan od starih linkova nije više aktivan (nisu urađene 301 redirekcije). U prevodu: nijedan tekst ikada objavljen na "Politici" više se ne može naći na Google-u, odnosno vodi na "page not found" (to uključuje i sve moje tekstove). Svi tekstovi ikada linkovani ka "Politici" sada vode na "page not found".

Hiljade i hiljade tekstova koji su bili rankirani na prvoj strani Gugla za razne fraze, sada će potpuno nestati, a svi backlinkovi uništeni. Politika je ovako izgubila ogromnu količinu poseta i naneta joj je ogromna šteta. Ne znam ko je ovo radio u Tehnikomu, ali čak i klinci od 15 godina koji prave Wordpress teme bi se setili da to urade.

 

tuga i lolčina

Link to comment

U međuvremenu...

 

 

 

Rešenjem Agencije za privredne registre od 18. novembra usvojena je registraciona prijava preduzeća Telegram d.o.o. iz Beograda, kojom je Tanjug Info upisan u Registar medija, javlja Moja TV i prenosi izjavu poslanika Srpske napredne stranke Saše Mirkovića da je na taj način "sačuvana tradicija najvećeg srpskog brenda u oblasti informisanja".

"Odlukom da registrujemo Tanjug Info, sačuvali smo tradiciju najvećeg srpskog brenda u oblasti informisanja. Tanjug kao novinska agencija je bio institucija i lider u regionu, koji je zvanično prestao sa radom dana 5. novembra ove godine, kada je to objavljeno u Službenom glasniku", naglasio je Mirković.

"Shvatajući značaj tradicije na kojoj počivaju temelji budućnosti", objasnio je Mirković, "odlučili smo da ovaj brend sačuvamo zbog nas i budućih generacija".

"Imajući u vidu da smo pre izvesnog vremena preuzeli najstariji sportski list Sport, koji postoji već 70 godina, mogu slobodno da kažem da smo na neki način postali čuvari tradicije srpskih medija", izjavio je Mirković.

 

 

 

 

"U pitanju je dnevni medij, koji će pokrivati sve sfere, od politike do sporta i estrade. Želja nam je da imamo jedan brz medij. Na njemu će da rade novinari koji već rade u Sportu. Biće posla, naravno, i za druge, pa i za nekadašnje novinare agencije Tanjug", rekao je Mirković za dnevnik Blic.

 

Link to comment

tuga i lolčina

 

izgleda da se im niko nije javio :D

 

 

Zapošljavamo Quality Assurance (QA) Analyst/Tester!

- stalan radni odnos

Poželjne osobine i znanja:

- razumevanje procesa razvoja sotfverskih proizvoda

- analiticki i istrazivacki pristup resavanju problema

- želja sa usavrsavanjem i ucenjem

Prijave na: web@tehnicomsolutions.com

 

 

Link to comment
"U pitanju je dnevni medij, koji će pokrivati sve sfere, od politike do sporta i estrade. Želja nam je da imamo jedan brz medij. Na njemu će da rade novinari koji već rade u Sportu. Biće posla, naravno, i za druge, pa i za nekadašnje novinare agencije Tanjug", rekao je Mirković za dnevnik Blic.

 

 

A ko ne želi da radi za dva integrisana medija umesto za jedan, može da kupi pinkle.

I ovo prenosi medij čiji novinari dobro znaju kako to izgleda.

 

Ti ljudi su jednostavno robovi koji rade mimo bilo kakvog pravnog okvira.

Link to comment

Jel integrisana redakcija problem sama po sebi ili je problem kako poslodavac tretira zaposlene? Tj jel integrisana redakcija stručni ili radnopravi problem?

Link to comment

Jel integrisana redakcija problem sama po sebi ili je problem kako poslodavac tretira zaposlene? Tj jel integrisana redakcija stručni ili radnopravi problem?

 

Za početak, u takvim redakcijama radno vreme ne postoji ni na otprilike i može da bude u dve sukcesivne smene pet ili šest dana nedeljno bez ikakve nadoknade prekovremenog rada (redakcijski rad ujutru, pauza od par sati i nastavak terenskog rada uveče), zaposleni se kažnjavaju na način suprotan radnom pravu (arbitrarno "skidanje od plate")...

 

Integrisanje redakcija u praksi znači da radiš za dva medija istovremeno, i niko te ne pita hoćeš li ili nećeš. Nema tu govora o radnom pravu, a sa stručne strane - otvori portale pa vidi na šta to liči. Ja se ubih objašnjavajući ljudima da je svaka druga katastrofalna greška novinara posledica ogromnog opterećenja i toga što novinar nema vremena ni da uči nešto o svom poslu ni da koriguje materijalne, leksičke i druge omaške.

 

Ja o tome ne pričam baš rado, ali se od aprila, uslovno, "lečim" od posledica izuzetno teškog burnouta koji je u jednom trenutku doveo do toga da sam osetio da me deli još samo jedno sranje tog tipa pa da napravim nešto sa vrlo trajnim posledicama po sebe ili po druge. Dve godine uredničkog rada u rubrici od koje se očekuje da proizvodi sadržaj na četiri do pet strana dnevno, (to je oko 25.000 slovnih znakova) sa samo dva novinara na raspolaganju za dnevne zadatke. Posledice su takve da sa ogromnom mukom teram sebe da napišem bilo šta što nije glupiranje na forumu, a podrazumeva se da, posle 17 godina prakse, više nikada neću ući ni u jednu redakciju dnevnih novina. 

 

A to nije bila integrisana redakcija, tamo je još gore.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Za početak, u takvim redakcijama radno vreme ne postoji ni na otprilike i može da bude u dve sukcesivne smene pet ili šest dana nedeljno bez ikakve nadoknade prekovremenog rada (redakcijski rad ujutru, pauza od par sati i nastavak terenskog rada uveče), zaposleni se kažnjavaju na način suprotan radnom pravu (arbitrarno "skidanje od plate")...

 

Integrisanje redakcija u praksi znači da radiš za dva medija istovremeno, i niko te ne pita hoćeš li ili nećeš. Nema tu govora o radnom pravu, a sa stručne strane - otvori portale pa vidi na šta to liči. Ja se ubih objašnjavajući ljudima da je svaka druga katastrofalna greška novinara posledica ogromnog opterećenja i toga što novinar nema vremena ni da uči nešto o svom poslu ni da koriguje materijalne, leksičke i druge omaške.

 

Ja o tome ne pričam baš rado, ali se od aprila, uslovno, "lečim" od posledica izuzetno teškog burnouta koji je u jednom trenutku doveo do toga da sam osetio da me deli još samo jedno sranje tog tipa pa da napravim nešto sa vrlo trajnim posledicama po sebe ili po druge. Dve godine uredničkog rada u rubrici od koje se očekuje da proizvodi sadržaj na četiri do pet strana dnevno, (to je oko 25.000 slovnih znakova) sa samo dva novinara na raspolaganju za dnevne zadatke. Posledice su takve da sa ogromnom mukom teram sebe da napišem bilo šta što nije glupiranje na forumu, a podrazumeva se da, posle 17 godina prakse, više nikada neću ući ni u jednu redakciju dnevnih novina. 

 

A to nije bila integrisana redakcija, tamo je još gore.

 

samo da kazem da je avram gojic najbolji forumski tumac nasih medija, ono sto je bio keksi krem za temu o cokoladi to je avram za novine :thumbsup:

Link to comment

Integrisanje redakcija u praksi znači da radiš za dva medija istovremeno...

jebat ga, nisu to ni nasi isisali iz malog prsta. da vidis ovdasnje integrisane redakcije tek. npr. sportska koja radi za jedno 4 medija (tv i radio) plus internet izdanje.

Link to comment

jebat ga, nisu to ni nasi isisali iz malog prsta. da vidis ovdasnje integrisane redakcije tek. npr. sportska koja radi za jedno 4 medija (tv i radio) plus internet izdanje.

 

arame, kakva je razlika izmedju uslova rada tamo kod tebe i ovde, statusa novinara, radnih prava itd, to pitam povodom vasinog objasnjenja kako to izgleda u srbiji (nedefinisano radno vreme, neplacanje prekovremenih radnih sati, arbitarno zakidanje na plati itd itd)

Link to comment

Ajd sad da upadnem:

To vamo vs. tamo ne može da se poredi. Odmaklo se u vekovima tamo...

Može samo da se primi informacija.

Plus što je omiljena uzrečica ovdašnjih prevaranata : Tako je svuda u svetu...

 

 

Poslato sa...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...