Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Zvali mi iz Stratedžik Marketinga kao ispitanicu, reprezentativnu ženu iz naroda, da odgovaram na pitanja o štampanim dnevnicima. Na kraju su me propitivali da li mi se više sviđa ime Ekspres ili Republika. To se sigurno lansira ono iz Vasudevine priče.

Link to comment

Ekipa tog Ekspresa je sve vreme na stendbaj poziciji.

 

Proigravali su neka dizajn resenja, a sada su, izgleda, u fazi koja se u Holivudu zove "development hell".

Link to comment

Blic je objavio potpuno obucene porodicne fotke one nastavnice iz Vranja i predstavlja ih kao skandalozne nove golisave slike.

 

Ovo je potpuno nadrealno, ne znam da li sam ikad video ovako nešto.  :mellow: Jezivo je koliko zapravo uopšte nije potreban bilo kakav povod da neko bude medijski razapet, samo ako neko tako odluči. Najnormalnije fotografije kakvih svako ima na stotine se proglašavaju skandaloznom golotinjom. Slika na kojoj je neko jednostavno u društvu maloletne osobe je sumnja na pedofiliju. Bukvalno je samo nebo granica.

Link to comment

Експрес ме одмах асоцира на Политику Експрес.

За своје време су биле право дно.

Ни Љуба Труба није могао да их извади.

Edited by vathra
Link to comment

Ne znam jel bilo ovo ovde negde kačeno ili komentarisano... nije sveže (11. novembar), moguće da sam propustio.
Jedva čekam da vidim kako će da izregulišu StB ovi sveže postavljeni gracki nesvrstani stručnjaci   :misko:

 

Grad dodelio preko 17.000 evra RTK, koja je prodata za 14.000?

Na web portalu Grada, www.krusevac.rs, objavljeni su rezultati konkursa o dodeli novčanih sredstava medijima.

TV Kruševac dobila je na ovom konkursu 2,1 miliona dinara (od 2,8 miliona koliko je ukupno podeljeno), što je nešto preko 17.000 evra.

Interesantno je da je rezultat ovog konkursa objavljen par sati nakon što je vlasnik ove TV i zvanično postao Radoica Milosavljević, koji je RTK platio 14.000 evra.

Šta ovo znači? Da je grad dodelio RTK više novca nego što je njen novi vlasnik platio?

Oduzmite jednu cifru od druge, nije teško, pa sami donesite zaključak…


Zanimljivost: Pre desetak dana Koalicija novinarskih i medijskih udruženja, koju čine NUNS, UNS, ANEM, NDNV i Lokal pres, zatražila je hitno tumačenje Ministarstva finansija i proveru odluke Skupština grada Kragujevac o dodeli dodatnih 30 miliona dinara Milosavljevićevoj Radio televiziji Kragujevac (prenosi Blic).

http://037ks.com/2015/11/grad-dodelio-preko-17-000-evra-rtk-koja-je-prodata-za-14-000/
 

rtk.jpg

 

Link to comment

“Davanje poreskih podsticaja kroz neprimerene reprograme, čak i onda kad se kasnilo sa otplatom tih reprograma, davani su novi. Agencija za osiguranje i finansiranje izvoza je u 2014. dala TV Pink milionski kredit za refinansiranje. Neobično je to što je to izvozni podsticaj.”

miroslava milenović o medijima
Link to comment

Kako to funkcionise (u pravnom smislu) ako vec postoji novina koja se zove Republika, ako bi odlucili da se tako nazovu i izdaju list pod tim nazivom?

 

funkcionise tako da registracija nije moguca. radjeno je to vec, saznas kako se zove konkurentski medij u osnivanju i registrujes ime pre njih. prc, pravi sve opet.

Link to comment

funkcionise tako da registracija nije moguca. radjeno je to vec, saznas kako se zove konkurentski medij u osnivanju i registrujes ime pre njih. prc, pravi sve opet.

 

Pa sto onda anketari uopste pitaju za tu varijantu s obzirom na to da postoji Republika Nebojse Popova, koja i dalje izlazi i ima je na kioscima? Hocu reci, zasto uopste pitaju narod da li mu se dojmi ime Republika kad znaju da nece mozi da ga upotrebe? Ili ne znaju? 

 

Ne znam jel bilo ovo ovde negde kačeno ili komentarisano... nije sveže (11. novembar), moguće da sam propustio.

Jedva čekam da vidim kako će da izregulišu StB ovi sveže postavljeni gracki nesvrstani stručnjaci    :misko:

 

 

 

Bila je skoro ta vest za kragujevacku RTK, takodje u vlasnistvu Radoice. http://rs.n1info.com/a106503/Vesti/Privatizovana-RTK-dobila-30-miliona-dinara-iz-budzeta.html

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Pa sto onda anketari uopste pitaju za tu varijantu s obzirom na to da postoji Republika Nebojse Popova, koja i dalje izlazi i ima je na kioscima? Hocu reci, zasto uopste pitaju narod da li mu se dojmi ime Republika kad znaju da nece mozi da ga upotrebe? Ili ne znaju? 

 

verovatno uvek mogu da napišu na naslovnoj  "naša REPUBLIKA "

Link to comment

verovatno uvek mogu da napišu na naslovnoj  "naša REPUBLIKA "

 

Da, makes sense. Uvek mi promaknu ti atributi :D Nasa Borba je tu bila jasna. 

 

"Vuciceva REPUBLIKA". Divno zvuci.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...