Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

hvala vathra, znam kako to funkcionise. zanimalo me je ustvari koliko ras stampa ukupno.

edit: malo sam se komplikovano izrazio

 

Е то се после краха АБЦ-а код нас поново крије као змија ноге, већ се користи некаква читаност која се добија шац методом.

А код штампаних медија је добар део прихода од оглашавања, а не од продаје.

 

Link to comment

ja majke mi sad mislim da je prelomljeno da se nista ne radi sa tanjugom samo da bi vucic opet imao priliku da kaze sram da ih bude, ali ne mogu ja u sve da se mesam. jer od onih maksimum hiljadu zainteresovanih za pricu o tome, trecina ce da veruje da je to znak da je objavljen rat rodicu zbog neposlusnosti, jer je hteo i tanjug da uzme, pa se tako seku krila i vesliju klarku ili ko vec bese stoji iza rodica, druga trecina ce da veruje da je to jos jedan samar spsu zbog veza sad bivse urednice i direktorke sa tom partijom, pola od trece trecine ce da bude ako tako im i treba (ne znam kome im, ali ajde) zbog devedesetih bla bla, a insalah ako polovina od druge polovine trece trecine makar pomisli da su krivi apsolutno svi, pored drzave - i sindikati koji su odbijali bilo kakvu pomisao na modernizaciju usluge, i citav niz urednika i "strateskih planera" kojima nije palo na pamet da se prilagode novim potrebama klijenata jer saopstenja vlada mogu da skidaju sa sajtova tih istih vlada i slicno.

 

dva promila koji kazu da mi je zao je sto bez tanjuga ne bih naucila da citam izmedju redova i sto vise nigde necu videti zz i sh i ss i slicna dvoslovna slova.

Link to comment

Radio Plej se kotira kao LDP, pretpostavljam ...

 

Verovatno među slušaocima ima i onih koji veruju da je ovo samo ružan san i da će jednog dana, kada uključe radio, čuti poznati glas Dacke Vučinić u jutarnjem dnevniku ... A posle toga špicu "Peščanika" ...

Edited by stoka
Link to comment

Super projektno finaniranje konstantnog informisanja...

nevidljiva ruka trzista...Do jaja...

pa jel se naci filharmonija projektno finansira, podsetite me? onim turanjem podnos praziluka finansijerima? ili je na sisi? i koliko, podsetite me, pitam zato shto ne znam :unsure:

 

tj ko sve ne mora da trazi lebac na trzishtu jer je tako svuda u svetu, a ko stvarno mora (jel je tako svuda u svetu)?

Edited by gospa buba
Link to comment

Radio Plej se kotira kao LDP, pretpostavljam ...

 

Verovatno među slušaocima ima i onih koji veruju da je ovo samo ružan san i da će jednog dana, kada uključe radio, čuti poznati glas Dacke Vučinić u jutarnjem dnevniku ... A posle toga špicu "Peščanika" ...

bolje od LDPa,na nivou B92 iz zadnjih dana postojanja

Link to comment

IMa li neko podatke o slušanosti ? Baš me zanima kako stoji B92 vs Play i da li se Laguna negde kotira ?

 

bice potrebno neko vreme da se pokaze stvarna vrednost i odnos.

za sada, u iscekivanju oktobarskih podataka - u septembru je play imao bolji share, ako se ne varam, nego B92 u bilo kom vremenskom intervalu u periodu od 2011. godine pa do 2015.

ta vrednost nije puno veca, ali je veca.

 

edit: laguna je i dalje 'u crvenom'.

Edited by Bane5
Link to comment

po ipsosu na nivou srbije to je i dalje radio 's', a u beogradu trenutno nema dominantne radio stanice vec se poslednjih par meseci u vrhu smenjuji njih nekoliko (S, Index, TDI...)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...