Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

koja je razlika izmedju hajke vodjene na lazan nacin i hajke vodjene na istinit nacin? koliko shvatam hajka vodjena na lazan nacin je ustvari lazna hajka, tj. nije hajka vec samo simulacija

 

Da li je bolje voditi pravu hajku na lazan nacin ili laznu hajku na pravi nacin?

Link to comment

Ko zna... Ja se ponavljam, nije poenta da se ukine nego da se dovede u red... Ali pošto numeju onda ovako. Nadam se da je foto arhiva sklonjena...

I naravno možda nešto muljaju , nije isključeno...

 

 

nije to kampanja, to je varijacija farme, parova i velikog brata za one koji vole da voajerisu politicka desavanja prateci medije a ne stanije, kristijane i ostalu menazeriju tako da si u pravu sa svojim tumacenjem ali nista od tvoje nade da se tu nesto zaista desava

 

a za tanjug, sto rece frank, samo da ne razjebu njihovu foto arhivu

 

foto arhiva je sada u arhivu srbije

 

 

inace ukidanje Tanjuga je apsolutno u skladu sa Strategijom za razvoj medijskog sistema potpisanom 2011. godine uz blagoslov EU.

 

Zasto zaposlenima nisu ponudjene akcije - ne znam, isto kao sto ne znam ni sta bi sa njima radili da su ih dobili posto su subvencije za Tanjug na godisnjem nivou iznosile 1.7 miliona evra.

da, mnogi zaboravljaju da je jos tada donesena odluka o 'izlasku drzave iz medija' pa cak i iz nacionalne agencije.

Link to comment

kakva srbija pa takvi nam i beta i fonet...

uvreda za mozak

 

Popizdeo sam...Govno smrdljivo, kakve veze imaju fonet i beta...Sem sto su mu ortaci....

eeeeee

Link to comment

bera i fonet su takvi kakvi su i zato sto je tanjug uvek imao prednost. to je islo dotle da ceo avion, drzavni, a u njemu i novinari bete i foneta, ceka na pisti da tanjugovci posalju izvestaj.

Link to comment

arame, tako nije vec duze vreme. nego zasto tanjug ima vise i bolje vesti iz moravickog okruga ili nekog pirota npr. beta je odavno mrtva, a fonet poslednje 3 godine pociva na tome da ce se tanjug zatvoriti a njih obasjati sunce. gasenjem tanjuga u srbiji je ugaseno agencijsko novinarstvo.

Link to comment

a MIlo, a MIo ? Sve se diglo za nekoliko oktava oko ovih dešavanja u CG (ili več nekih drugih koje mi ne vidimo)

vjerovatno je df uletio s parama da kurir pise u njihovu korist. dnevne novine 'dan' koje df kontrolise imaju polufunkcionalan sajt koji niko ne cita, dakle, bio je potreban drugi kanal koji ce brzo da izvjestava i na koji su citaoci navikli

Link to comment

arame, tako nije vec duze vreme. nego zasto tanjug ima vise i bolje vesti iz moravickog okruga ili nekog pirota npr. beta je odavno mrtva, a fonet poslednje 3 godine pociva na tome da ce se tanjug zatvoriti a njih obasjati sunce. gasenjem tanjuga u srbiji je ugaseno agencijsko novinarstvo.

pa tacno, ali beta upravo zato i jeste mrtva... dobro, mrda jos pomalo :)

Link to comment

gasenjem tanjuga u srbiji je ugaseno agencijsko novinarstvo.

 

Mislim da se u javnosti ne razume pun značaj gašenja Tanjuga, ali će sve biti jasno za mesec dana kada 90 procenata Srbije ostane bez medijske vidljivosti u štampi. 

 

I najskrnaviji tabloid jednim delom počiva na uglavnom korektnim i za male sredine veoma potrebnim servisnim informacijama koje u Koceljevi, Žagubici i Kučevu pišu lokalni novinari. Beta i Fonet nikada nisu mogli da pariraju Tanjugu na tom planu, ni u vreme kada su imali mnogo više novca nego sada.

 

Srbija će za nekoliko nedelja izgledati dosta manje nego danas. Alternativa je, naravno, da redakcije oforme svoja regionalna dopisništva i počnu da ljudski plaćaju svoje dopisnike, što se neće dogoditi u holocenu, sa time smo zauvek završili.

 

Očekujem veliki boost za agilne redakcije kao što su južnevesti.com. Da sam urednik nekog medija, zakazao bih sastanak već za juče i pokušao da obezbedim od njih nekakvu povremenu ekskluzivu i u svakom slučaju dugotrajni sporazum o deljenju priloga. 

Link to comment

ili nađi nekog tajkuna da nam da lovu, skockaćemo ti redakciju za 4 nedelje, Aram će da bude madam, ja ću da budem kurva.

 

kasnjije ćemo da se otrgnemo i prikačimo na prijateljsku ambasadu :)

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...