Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

 

Direktorka novinske agencije Tanjug Branka Đukić saopštila je juče članovima kolegijuma i predstavnicima sindikata te kuće da je Tanjug sa 31. oktobrom zvanično prestao da postoji, piše beogradski "Danas".

 

Direktorka je rekla i da se Tanjug briše iz registra Agencije za privredne registre, a da će zaposleni dobiti otpremnine, potvrđeno je "Danasu" od više izvora iz te agencije.

 

Kako je juče objavilo Udruženje novinara Srbije u Agenciji za privatizaciju, čeka se na instrukcije od Ministarstva kulture i informisanja o daljoj proceduri za agenciju Tanjug.

 

"Ne moramo da imamo zakon da bismo radili", odgovorila je Branka Đukić na pitanje UNS-a šta se sada dešava sa Tanjugom, s obzirom na to da je 31. oktobra 2015. godine istekao rok za privatizaciju medija.

sad nista ne razumem, jesu prestali da postoje i dobili otkaze ili se ne moraju drzati zakona ko pijan plota pa rade i dalje?

a najbolje mi je sto sam cuo da sad posto je proso rok za privatizaciju ne mogu ni da podele akcije zaposlenima :lolol:

Link to comment

WTF ovo sa Kurirom i Vučićem?! Prvo, ima loš tekst o Siniši Malom svakog dana. Drugo, ovo što Korki iznad navodi.

 

Treba mi tumačenje. Je l Kurir finansira mafija? SPS?

Link to comment

čudo da i nekog iz najčitanijeg elektronskog medija nisu pozvali, ovo što odrađuju za vođu u štampanom izdanju prevazilazi uspešnost informera. suptilno, ali do koske.

Edited by Malvo
Link to comment

sad nista ne razumem, jesu prestali da postoje i dobili otkaze ili se ne moraju drzati zakona ko pijan plota pa rade i dalje?

a najbolje mi je sto sam cuo da sad posto je proso rok za privatizaciju ne mogu ni da podele akcije zaposlenima :lolol:

Ko zna... Ja se ponavljam, nije poenta da se ukine nego da se dovede u red... Ali pošto numeju onda ovako. Nadam se da je foto arhiva sklonjena...

I naravno možda nešto muljaju , nije isključeno...

Link to comment

Зар је толико пукло са Куриром да је почео директан напад на Вучића?

Ima li sličnosti između Aleksandra Vučića i Luja XIV?

NIŠTA OD GRADNJE: Premijer obećao jeftine stanove, od najave se nije odmaklo

 

Definitivno se nesto kuva. Evo ih gloduri Novosti, Politike i rezimski analiticar na Pinku brane Vucica i napadaju Kurir

 

Ja se ne bih previše ložio, to su forice da se vidi kako eto nema cenzure medija.

Link to comment

postoje bolje forice od svakodnevne kampanje štampanog lista koji je sigurno među tri najčitanije dnevne novine, a prenosi ono što se trude da zataškaju na sve načine.

Link to comment

Do sada nisu pokazali da ih je zaista briga zato što se nešto piše, tj nije bilo posledica po njih. 

Ku*ir je čak i idealan alibi za ovakvu situaciju, gde mogu da kažu "eto, odakle cenzura ako jedna od tri najčitanije novine u Srbiji udara po nama". A poenta je u tome što apsolutno može da se računa na to da narod vrlo lako zaboravlja. Dakle promena taktike, umesto zataškavanja se pušta jer se ionako sve zaboravi. Bahatost, što je i glavna odlika ove vlasti.

 

Dakle biće malo buke oko afera, ali će da se zaborave, kao i sve prethodne, a oni imaju večiti izgovor kako ih je Ku*ir slobodno napadao.

 

S druge strane, voleo bih da je u pitanju prava kampanja, iako je Ku*ir u pitanju.

Link to comment

Kurir udara malo prejako da bi se to otpisalo na "maskirovku". 

 

Bolje to čitajte u svetlu specijalnih veza Adria Media grupe sa Kirbijem, i Vučićevih trapavih pokušaja da ima drugare i u Moskvi i u Vašingtonu.

Link to comment

+1 na kopkilahovu tezu

 

na naslovnoj žm u negativnom kontekstu, a unutra pršti farma na xy strana

Ah, kako se to razlikuje od afere "Zorannah" gdje je na jednoj stranici pljuju a na drugoj donose neku priču "ovo je nova zvezda srpskog YT, ima samo 15 godina i blablabla". isti je to MO svih naših medija

Link to comment

Kurir udara malo prejako da bi se to otpisalo na "maskirovku". 

 

Bolje to čitajte u svetlu specijalnih veza Adria Media grupe sa Kirbijem, i Vučićevih trapavih pokušaja da ima drugare i u Moskvi i u Vašingtonu.

 

a MIlo, a MIo ? Sve se diglo za nekoliko oktava oko ovih dešavanja u CG (ili več nekih drugih koje mi ne vidimo)

Link to comment

Cenim da će na mala vrata ubaciti deo zaposlenih iz Tanjuga u pres-službe ministarstava i javnih preduzeća. Kada ljudima koji su se već pomirili da moraju na biro rada daš takvu priliku, zauzvrat ćeš dobiti maksimalno lojalne kadrove u izvođenju svakakve propagande ...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...