Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

izvinte me bata franke, ja ga svojim ocima vido na BKTV u sportskom sorcu i gore trenerka, stoljpi zataknut u gace... za taj period sa najlon kesom nisam upoznat :p

Link to comment

izvinte me bata franke, ja ga svojim ocima vido na BKTV u sportskom sorcu i gore trenerka, stoljpi zataknut u gace... za taj period sa najlon kesom nisam upoznat :P

Taj period je kad je Arkan ucestvovao u izbornoj trci...Emotivno sam vezan za taj slucaj, valjda zato sto sam posredno zasluzan za to nosenje pistolja u zadnjem dzepu....

Nego koje su to novinarke dobile otkaz, neverovatno mi je da nisu isle na popravni da isprave gresku ;)

Link to comment

e ne secam se koja je bila, ali znam da je uredjivala i vodila vesti, da je bilo nesto 15-tak minuta do pocetka istih, a tijanic doveo bogoljuba u redakciju, da se nesto kurci. ova jeste cak i ustala, klimnula glavom u njihovom pravcu, ali onako pognuta nad kompjuterom i dalje. bogoljub nije reagovao, sve kao kul proslo, samo je posle vesti sacekao pobesneli tijanic i otpustio je :D

Link to comment

Да ли је реално да ЈСЛ Спорт поклања це-де Господина Вуксановића уз примјерак новина? :lolol:

Link to comment

da je bilo nesto 15-tak minuta do pocetka istih, a tijanic doveo bogoljuba u erekciju, da se nesto kurci.

 

bar smo saznali koja je bila funkcija postojanja bk tv

Link to comment

ovaj čovek je poludeo.

 

 

Juče, 28. oktobra, navršilo se dve godine od smrti Aleksandra Tijanića, verovatno najtalentovanijeg novinara u istoriji srpskog novinarstva. To je zvanična verzija. Ona nezvanična glasi ovako: Kada nas put nanese pored Takovske 12, mi koji smo ga poznavali i neizmerno se divili njegovom neobuzdanom daru, refleksno još uvek dižemo pogled gore, ka vrhu zgrade RTS-a, čvrsto uvereni da je on još uvek tamo. Oni koji ga nisu voleli i dalje izbegavaju duel sa njim, da ih ne bi onako posthumno podsetio da je još uvek u odličnoj kondiciji. Oni koji su mu se potajno divili, ali to nikada nisu smeli da kažu - imaju najveći problem. Pitaju se - da li je sada već politčki korektno izgovoriti spasonosnu rečenicu „o pokojniku sve najlepše“?

Mikser nikada nije imao dilemu. Aleksandar Tijanić bio naš iskreni saborac. Od samih početaka, koliko je mogao, podržavao je našu kulturnu misiju. Onda, kada nam je bilo najteže. U našoj, mikserovskoj memoriji, ostaće upamćeno njegovo antologijsko predavanje o mračnim perspektivama „balkanske krčme“, na Mikser festivalu u Žitomlinu 2011. godine. Verbalni kalamburi, dosetke, aluzije koje je izvodio manirom lucidnog histriona, ličili su pre na briljantnu crnohumornu stand up komediju, nego na klasično predavanje. Čovek koji nikoga nije ostavljao ravnodušnim, kao da i dalje piše jednu od svojih razornih kolumni. 
Naslov teksta : „Aleksandar Tijanić, optička varka“. U iskrenom prevodu - dobar deo nas nije bio sasvim siguran u istinitost vesti - kada nas je napustio pre sve godine. Ta sumnja i danas traje. Talentovan, gizdav i jak. Duhovit, lucidan i brz na obaraču. Mocart našeg novinarstva koji nikada nije dobio nijednu novinarsku nagradu za života, obezbedio je koncenzus o svom talentu tek nakon svoje smrti. 

Ili nam se bar tako čini. Juče, u prostorijama UNS-a, na godišnjicu Sašine smrti, odžana je promocija novoustanovljene nagrade – za novinarsku borbenost, koja nosi ime Aleksandra Tijanića. Osim porodice i mnogobrojnih poštovalaca, bili su prisutni svi koji nešto znače na našoj medijskoj sceni. Legendarni Slava Djukić, Politika, Vreme, Nin, Nedeljnik...ministar Tasovac, državni sekretar za medije Saša Mirković, sve dnevne redakcije. Bio je to potreban, emotivan skup bez nepotrebne tempertature i patetike. 

Jednostavno, okupio nas je njegov božanski dar. To mu nikada nije, niti će moći da mu se ospori. Mikser će svakako za ovu nagradu kanditovati ljude koji svojim oštrim jezikom i perom nastavljaju slavnu tradiciju jednog Domanovića, Nušića, Tirnanića, Stojana Cerovića i Aleksandra Tijanića. Danas su to, po našem mišljenju, Draža Petrović, Zoran Kesić i redakcija News net-a. Ozbiljni kandidati za nezvanično ime nagrade, robustno i neočikivano kakav je bio Saša, a tako potrebno za izgovoriti danas, 2015. Kurčevito!

Počivaj u miru, majstore. Srbija, predvodjena Aleksandrom Đorđevićem, ponovo postaje košarkaška velesila, a ti već imaš dostojne naslednike koji pakleno dobro rade svoj posao.

Ivan Lalić, izvršni direktor Miksera

 

Link to comment

Да ли је реално да ЈСЛ Спорт поклања це-де Господина Вуксановића уз примјерак новина? :lolol:

 

Sto da ne, gosn Vuksanovic je suvlasnik Sporta, zar ne?

Link to comment

U, je li novi album, best of ili neki lajv?

маракана лајв

 

Sto da ne, gosn Vuksanovic je suvlasnik Sporta, zar ne?

па да

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...