Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Malopre slucajno prebacim na b92, tamo pred kraj vesti listaju sutrasnje naslovne strane dnevnih novina. Jedino na naslovnoj strani Danasa ima mesta (i to centralno) za izvestaj Sase Jankovica o slucaju striceva nacije i Beograda, dok kod ostalih mislim da nema ni pomena, a kamoli da to bude glavna tema. Ali, sto je jos gore, ono na sta lice te naslovne stane je... reci nemam. Dodik, Srebrenica, Seselj, Oric, decak... Sta rade sa tim detetom i njegovom porodicom, pa samo to je za zatvor. 

Link to comment

Sta rade sa tim detetom i njegovom porodicom, pa samo to je za zatvor. 

Meni nije jasno kako je ovo moglo da ode toliko daleko (video snimak "izjave" devetogodišnjeg deteta po tabloidima, ime i prezime, kompletan identitet, naslov u Informeru "Strašan lažov!"), a da niko ne reaguje. Šta kaze zakon? Pa ako sve ovo nije za debelu tužbu, šta jeste, jebem mu mater?

 

Tasovac i novinarska udruženja bolje da se danas nisu ni javljali. Što su gori tekstovi tabloidnih govnara, to je reakcija blaža.

Edited by AcaRadio
Link to comment

Detetu je Blic uredno skremblovao sliku u članku tamo negde na stranama 2-3, ali je zato onu na naslovnoj strani ostavio. 

 

Plus su dodali da ima IQ 140, kao da to nešto objašnjava oko laganja, odnosa sa bratom, ili bilo čega drugog. Meni su isti toliki izmerili u detinjstvu pa sam ipak lagao bez milosti i nenapravio ništa od sebe u životu :fantom:

Link to comment

Pa to verovatno i hoce da kazu, da je dovoljno inteligentan da bude lukav da izmisli pricu.

 

I narod se lozi na sve to. Vec dva dana okolo slusam o tome kako je mali ubio brata i lagao o otmici, skrenuo Nesicu i ekipu sa pravog traga.

Link to comment

Ali ne treba ti visok IQ da smisliš idiotsku, dečiju, neodrživu laž. Isto kao što te visok IQ ne čini poštenim i iskrenim, a čini mi se da su na ovo drugo ciljali. Ton je bio nešto tipa "slagao iako je genije".

Link to comment

implikacija Blicovog pisanja je da je decak nesto kao Demijan iz Omena.

 

izgleda da su se malo zasitili zena, sad su presli na decu.

Link to comment

@ Vini

 

O boze. Ne mogu ni da zamislim kako izgleda sastanak, kolegijum, kako god se to zove, gde urednici i novinari ovakve stvari smisljaju, pisu i odlucuju da puste u stampu. I da nema niko da kaze, e ljudi aj da oladimo malo ili ako i ima neko da kaze, nema ko da poslusa. Dno. 

Link to comment
I da nema niko da kaze, e ljudi aj da oladimo malo...

 

taj ko bi to rekao mogao bi odmah da pocne polako da skuplja svoje stvari iz fioka, da ga ne zatekne zabrana ulaska u zgradu...

Link to comment

implikacija Blicovog pisanja je da je decak nesto kao Demijan iz Omena.

 

izgleda da su se malo zasitili zena, sad su presli na decu.

 

ja bih proverio beleg iznad levog uha... 

govna govnarska

Link to comment

@ Vini

 

O boze. Ne mogu ni da zamislim kako izgleda sastanak, kolegijum, kako god se to zove, gde urednici i novinari ovakve stvari smisljaju, pisu i odlucuju da puste u stampu. I da nema niko da kaze, e ljudi aj da oladimo malo ili ako i ima neko da kaze, nema ko da poslusa. Dno. 

 

Mozda bi Antonela Riha, koja je ucestvovala na tim kolegijumima, mogla da isprica nekad nesto o tome.

Link to comment

Juce sam vozio bicikl kroz selo odakle su ta deca. Nakon ovih pisanija cenim da ce malom biti jako suzen broj ljudi koji bi sa njim imali ikakav kontakt.

Mozda je mali genije..a mozda nas konacno jasu eklatantni primeri glupih pandura iz viceva, koji i dalje traze lepog mladica koji je pucao na Beka. Iz dana u dan sve vise detalja vezanih za ovu zemlju jedva podnosim. Kloaka, sto rece FP.

Link to comment

Mozda bi Antonela Riha, koja je ucestvovala na tim kolegijumima, mogla da isprica nekad nesto o tome.

Ona bila u NIN-u?

Mislim da od toga nema nista.Izmedju ostalog i zato sto sledi pitanje:Sta ste onda radili na tim kolegijumima?

Link to comment

Sto se tice tih kolegijuma, to izgleda ovako.

 

(Urednici ulaze u sobu za kolegijume. Kafe su na stolu, mobilni telefoni su na silentu. Redjaju se urednici rubrika, iznose svoje planove za danas.

 

UREDNIK HRONIKE: - Imamo ubistvo u selu Mrzobabe. Deda pobio unuke.

GLODUR: - Telegraf vec ima slike. Imamo li ljude tamo?

UREDNIK HRONIKE:  - Ne jos, kola su ostala kod direktora, trebala su mu sinoc...

GLODUR:  - Pa zasto nisu trazili moj auto? Ta inertnost je ono sto nas ubija, ta smotanost, zovite me u bilo koje doba dana i noci...

UREDNIK HRONIKE: - Zvali su te, nisi se javljao.

GLODUR:  - Mogao je da vozi fotoreporter

UREDNIK HRONIKE:  - Nece vise da trosi kola, a niste mu platili gorivo ni od proslog puta.

GLODUR (povisenim glasom): - Ja cu da razgovaram sa njime, onaj ko hoce da radi ovde mora da bude spreman i na ovakve stvari, a najvise na svetu mrzim izgovore.

UREDNIK ZABAVE: - Ima li nekih vesti o plati?

GLODUR (posle duge tisine) - Ja sam u istoj poziciji kao vi...ako neko misli da ja, ja, da ja, ja...ja imam decu, meni, ja...ako neko misli da ja imam avione i kamione, ja isto primam platu....ne znam, mozda sledece nedelje. I dobro, podjite sada u Mrzobabe. Ko je tu iz Hronike?

UREDNIK HRONIKE: Jandrlina je tu, ali je posla  na konferenciju za stampu kod Nebojse Stefanovica.

GLODUR: - Neka ne ide, zasto uopste idemo na te gluposti koje cemo svi imati.

UREDNIK HRONIKE: - Ti si joj rekao da mora da ide obavezno i da uhvati ministra za izjavu. Iako on nikad ne daje izjave posle konferencije.

GLODUR: - Vi sada mene pravite budalom ovde.

UREDNIK KULTURE: - Zna li se makar nesto o platama malo preciznije?...

GLODUR: - Ako Jandrlina nije tu, neka ide Nevenija.

UREDNIK HRONIKE:  - Nevenija je na bolovanju. MIslim da se nece vracati, Ajde poslacemo ovu volonterku, neka se kali.

GLODUR:  - To, u vatru odmah. Neka udje kod porodice, i necu da cujem da je nisu primili.

UREDNIK DRUSTVA: - Ako je ne prime, ne moze da provaljuje kroz vrata.

GLODUR: - Ne da provaljuje, ali dobar novinar zna kako da se priblizi porodici. Uvek neki izgovori, muka mi je vise od izgovora, ako se ljudima to ne radi, neka idu u Danas pa da tamo pustaju vesti od juce. Ako je ne puste sa fotoreporterom, neka snima mobilnim telefonom.

UREDNIK HRONIKE:  - Ima stari telefon, bez dobre kamere...

GLODUR:  - Dacu joj ja moj mobilni, neka dodje da joj pokazem. I hocu izjavu komsija, da kazu da je taj uvek bio agresivan. I neka svrate u bolnicu da snime ranjene.

UREDNIK HRONIKE: - Ali to je intenzivna nega, svaki put pricamo isto, ne pustaju u intenzivnu negu....

GLODUR: - Dacu joj ja kontakt tamo, neka se pozove na nas (da kontakt, i naravno to ne uspe).

UREDNIK HRONIKE: - Dobro ali nisam optimista...

GLODUR: - ...I da se vidi da li je pio, da li je tukao, hocu izjave svih komsija, hocu fotografiju uplakane porodice, bez toga nemoj da mi se vracaju. A to sa platama, meni je dosta da svakog dana objasnjavam da sam ja u istoj poziciji kao i svi vi, da nas niko ne podrzava i odrzava na povrsini, necu ovde strajkove i gluposti, da ce biti kada bude, kome se ne svidja moze da ode, blablabla.....

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Sto se tice tih kolegijuma, to izgleda ovako.

 

(Urednici ulaze u sobu za kolegijume. Kafe su na stolu, mobilni telefoni su na silentu. Redjaju se urednici rubrika, iznose svoje planove za danas.

 

UREDNIK HRONIKE: - Imamo ubistvo u selu Mrzobabe. Deda pobio unuke.

GLODUR: - Telegraf vec ima slike. Imamo li ljude tamo?

UREDNIK HRONIKE:  - Ne jos, kola su ostala kod direktora, trebala su mu sinoc...

GLODUR:  - Pa zasto nisu trazili moj auto? Ta inertnost je ono sto nas ubija, ta smotanost, zovite me u bilo koje doba dana i noci...

UREDNIK HRONIKE: - Zvali su te, nisi se javljao.

GLODUR:  - Mogao je da vozi fotoreporter

UREDNIK HRONIKE:  - Nece vise da trosi kola, a niste mu platili gorivo ni od proslog puta.

GLODUR (povisenim glasom): - Ja cu da razgovaram sa njime, onaj ko hoce da radi ovde mora da bude spreman i na ovakve stvari, a najvise na svetu mrzim izgovore.

UREDNIK ZABAVE: - Ima li nekih vesti o plati?

GLODUR (posle duge tisine) - Ja sam u istoj poziciji kao vi...ako neko misli da ja, ja, da ja, ja...ja imam decu, meni, ja...ako neko misli da ja imam avione i kamione, ja isto primam platu....ne znam, mozda sledece nedelje. I dobro, podjite sada u Mrzobabe. Ko je tu iz Hronike?

UREDNIK HRONIKE: Jandrlina je tu, ali je posla  na konferenciju za stampu kod Nebojse Stefanovica.

GLODUR: - Neka ne ide, zasto uopste idemo na te gluposti koje cemo svi imati.

UREDNIK HRONIKE: - Ti si joj rekao da mora da ide obavezno i da uhvati ministra za izjavu. Iako on nikad ne daje izjave posle konferencije.

GLODUR: - Vi sada mene pravite budalom ovde.

UREDNIK KULTURE: - Zna li se makar nesto o platama malo preciznije?...

GLODUR: - Ako Jandrlina nije tu, neka ide Nevenija.

UREDNIK HRONIKE:  - Nevenija je na bolovanju. MIslim da se nece vracati, Ajde poslacemo ovu volonterku, neka se kali.

GLODUR:  - To, u vatru odmah. Neka udje kod porodice, i necu da cujem da je nisu primili.

UREDNIK DRUSTVA: - Ako je ne prime, ne moze da provaljuje kroz vrata.

GLODUR: - Ne da provaljuje, ali dobar novinar zna kako da se priblizi porodici. Uvek neki izgovori, muka mi je vise od izgovora, ako se ljudima to ne radi, neka idu u Danas pa da tamo pustaju vesti od juce. Ako je ne puste sa fotoreporterom, neka snima mobilnim telefonom.

UREDNIK HRONIKE:  - Ima stari telefon, bez dobre kamere...

GLODUR:  - Dacu joj ja moj mobilni, neka dodje da joj pokazem. I hocu izjavu komsija, da kazu da je taj uvek bio agresivan. I neka svrate u bolnicu da snime ranjene.

UREDNIK HRONIKE: - Ali to je intenzivna nega, svaki put pricamo isto, ne pustaju u intenzivnu negu....

GLODUR: - Dacu joj ja kontakt tamo, neka se pozove na nas (da kontakt, i naravno to ne uspe).

UREDNIK HRONIKE: - Dobro ali nisam optimista...

GLODUR: - ...I da se vidi da li je pio, da li je tukao, hocu izjave svih komsija, hocu fotografiju uplakane porodice, bez toga nemoj da mi se vracaju. A to sa platama, meni je dosta da svakog dana objasnjavam da sam ja u istoj poziciji kao i svi vi, da nas niko ne podrzava i odrzava na povrsini, necu ovde strajkove i gluposti, da ce biti kada bude, kome se ne svidja moze da ode, blablabla.....

 

 

:ziga:

 

za glodura naravno nisi valjda mislio da je za tebe :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...