Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

shvatili su veliki kurac, tek se krece u tom pravcu. tzv. interdisciplinarni zahtevi :fantom:

 

o da. mozda su giganti kao sto je BBC donekle skontali da ih takvo kracenje troskova vodi u ponor neprofesionalizma, ali trend je tu. jednostavno novinarstvo se u tim pricama vise ne shvata kao posao, vec kao interdisciplinarna tehnicka podrska. ulupas nekakav audiovizuelni sadrzaj, dodas dojaja klikabilnu opremu, i imas content™. 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ovde se ne radi o plati već o tome da jedna osoba sav taj posao ne može da obavlja, koliko god bila plaćena.

 

Slazem se, no i plata je faktor koji ce napraviti razliku izmedju toga da se ovaj posao obavlja izuzetno lose, i srednje zalosno.

Link to comment

 "Stavio je sam kurac u casu sa dzigericom i onda se desilo nesto neverovatno".

 

Vajs istraživačko klikčuće novinarstvo  :fantom:

Link to comment

Vajs istraživačko klikčuće novinarstvo  :fantom:

 

Meni je to OK ako je ispod toga neki outrageous tekst koji pritom nije na news portalu na koji ljudi dolaze da se, kao, informisu o dnevnim stvarima.

 

Pricam o situaciji u kojoj urednik-novinar-fotograf-fotodokumentarista-polarni istrazivac-krovopolagac-kuvar ofrlje prevede neku glupost i napravi click bait od pet redova.

Link to comment

meni se cini da tu ima jos nesto osim zelje da jedna osoba obavlja gomilu poslova koji i nemaju mnogo zajednickog i koje je u sustini i nemoguce obaviti na kvalitetan nacin. obicno iznad tog all in one igraca dolazi osoba koja nema mnogo dodirnih tacaka sa profesijom. i sa tim "stvar" postaje jos mnogo gora. mada moguce da je ovo samo licno iskustvo/utisak

Link to comment

Pricam o situaciji u kojoj urednik-novinar-fotograf-fotodokumentarista-polarni istrazivac-krovopolagac-kuvar ofrlje prevede neku glupost i napravi click bait od pet redova.

 

Misliš uposlenik tzv. 'novinske agencije'  :lolol:

Najgore je kad se uhvatiš da pronikneš u izvor neke takve nebuloze pa dođeš do Tanjuga, Bete, ... možda ne baš o guranju 'đonsona u đigu', ali dosta toga slično obrađenog/prevedenog potekne iz 'kuće sa renomeom'  :cry:

 

Zlo 'modernosti' to plaćanje po kliktanju... pošto sadržaj nije bitan, već kliktanje, onda i mogu da uposle magareću radnu snagu i po dubini i po širini...

Link to comment

bilo bi lakse kada bi ljudi placali sitnu pretplatu za omiljene sajtove, umesto da se broje klikovi. ovako i na internetu vazi ono o mostu i cupriji.  :fantom:

Link to comment

meni se cini da tu ima jos nesto osim zelje da jedna osoba obavlja gomilu poslova koji i nemaju mnogo zajednickog i koje je u sustini i nemoguce obaviti na kvalitetan nacin. obicno iznad tog all in one igraca dolazi osoba koja nema mnogo dodirnih tacaka sa profesijom. i sa tim "stvar" postaje jos mnogo gora. mada moguce da je ovo samo licno iskustvo/utisak

usridu

Link to comment

ali slosilo mi se kada sam ovo video. to je kao kada bi u fabrici trazili coveka koji je istovremeno radnik na liniji, nadzornik linije, njen serviser, magacioner i paker, i ocekivali da ce dobiti ekstra super proizvod.

naravno naci ce osobu koja ima 50 posto trazenih vestina, a ostatak, nema veze. stavice sliku Martina Lutera umesto Martina Lutera Kinga, nece znati engleski idiom, ali ce umeti da sklopi naslov "Stavio je kurac u casu sa dzigericom i onda se desilo nesto neverovatno".

 

ovo bese kurir, jel tako?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...