Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Za vas što ne čitate tu je CD sa bajkama. Onda baba to pusti detetu, ovo sluša 2 minuta i kaže "Ali baba, ja ništa ne vidim". True story.

 

Nego, današnji Blic ima retko glupav tekst o porezima. Prevazišli su onu nesrećnicu što je empirijski utvrdila da ako uzmeš 100 evra pa prodaš pa kupiš pa prodaš pa kupiš, više nemaš tačno 100 evra.

 

Kaže naslov, MESEČNO NA POREZE ODE 40,000 DINARA. Ajde?

 

Kaže tekst, malo ko je svestan da na ime poreza godišnje u državnu kasu uplati čak 11 prosečnih zarada u Srbiji. Svaki građanin koji živi običnim, ne luksuznim životom, obavezan je da za poreze godišnje izdvoji 480,000 dinara u proseku! No shit? Znači, od 12 prosečnih plata, prosečni građanin njih 11 mora da odvoji za porez?

 

A onda idu primeri:
- Prvo, ako zarađuješ 200,000 dinara mesečno (ono kao, suv prosek, ništa luksuzno), na porez će ti zlikovci uzeti čak 20,000 godišnje :o
- Ako imaš 5,000 EUR na štednji u banci, kao što svako od nas naravno ima, na to ti godišnje uzmu čak 2,700 dinara!
- Ako na trgovini akcijama zaradiš 50,000 dinara, državi od toga moraš da daš 10,015.
- Ako prodaš kuću ili stan za 70,000 EUR, porez ti je 25,200 dinara.
- Ako voziš avion sa 6 do 12 sedišta...

 

Kakvo je ovo ludilo, bre? Kakvog prosečnog Hellu oni tu opisuju?

Link to comment

Kakvo je ovo ludilo, bre? Kakvog prosečnog Hellu oni tu opisuju?

 

To je istraživanje sprovedeno u Vučićevoj Srbiji, tu se živi kud i kamo boljim životom nego u ovoj drugoj lažnoj Srbiji gde je narod glup, lenj, musav i nepromenjene svesti - i gde usput vladaju tajkuni i ostrašćeni zaštitnici  :fantom:

Link to comment

Ali ali ali, i da svi tako živimo i da je prosečna plata 200,000 mesečno, kako može u isto vreme da prosečna plata bude ~40,000 mesečno koliko navodno izdvajamo za porez?!

 

Da ne pominjemo što oni u porez ubrajaju doprinose, kao da bi njih vlasnik firme isplatio direktno zaposlenom da se nije ugradila zla država. Kaže, "Neko bi rekao da izdvajanja za doprinose nisu porez, ali poznavaoci tvrde da jesu s obzirom na to da su obavezna." :isuse:

 

Potpisana je izvesna Suzana Lakić, slava joj.

Link to comment

jes lud ti, hella ne prodaje kuce nego kupuje :D

Dobro, obrnuo bi ih on da nije ovako visok porez na prodaju nekretnina. Od 70,000 EUR zarade, država bi mu otela čak 200 EUR :cry: Skoro trećinu od 1%, mjktjbm.

Link to comment

Nešto ona tu nije dobro računala, oko tog poreza na platu od 200K... Na 200K neto, porez, bez doprinosa je oko 27K MESEČNO... Ako i doprinose računa u porez, kad je već imbecil, onda je to preko 100K mesečno...

 

Ako je 200K bruto plata, onda je porez oko 18K MESEČNO....

 

Ako je neto plata 40K, porez je 4400 dinara mesečno...

 

Inače, gde joj je PDV u toj računici? :fantom:

Link to comment

Dusan Masic


PISMO GLAVNOJ URDENICI

Poštovana gospodjo Smajlović,
U izdanju „Politike“ od 3.5.2015 u Vašoj kolumni „Gojkovići bez zaštite“ pokazali ste da ne postoji dno o kome govori „građanska Srbija“. Da uvek može niže i dublje da se potone.

A može i ovako..

Draga Ljiljo,

Šta ti je? Ne pitam „kako si?“, jer čitajući tvoje tekstove u proteklih par meseci shvatam da nisi dobro. Kada sam video na Tviteru da te Dragan J Vučićević uzdiže u nebesa i hvali na sva usta, rešio sam da se javim. Dok ne bude kasno.

Zašto ti pišem? Naš poslednji telefonski razgovor, ako se sećaš, završio se tako što si mi zalupila slušalicu. Besna i ogorčena. Pre toga smo pričali o padu helikoptera i ulozi koju su mediji odigrali u ovoj tragediji. Pitao sam te da li je moguće da zajednički Sudovi časti UNS i NUNS pozovu urednike vodećih medija na razgovor, kako bi se ustanovilo ko je šta radio i gde pogrešio. Da se ne bi ponovilo. Drago mi je da si ipak čula ono o čemu sam govorio, jer si prva potražila izjave nekih urednika o tome gde su im bile ekipe te noći. Ja im ne verujem, ali nebitno. Ostalo je zapisano.

Kada si dobila ono što si tražila, ipak si otišla korak dalje. U pogrešnom pravcu. Rekla si „naivnoj“ urednici dečije rubrike tvoje „Politike“ da se okuša u pljuvanju onih koji ne dozvoljavaju da im se vredja elementarna inteligencija. „Naivna“ novinarka se pitala gde su bili novinari te noći. Ako, treba svima dati šansu. Kada, ako ne sada, kada je potrebno da ti što misle ostanu zatvoreni u svoj Tviter, ili neki još nebitniji svet. Da misle da ih ima mnogo, a nema ih.

U poslednjem tekstu, koji je oduševio Vučićevića, rešila si da na svoj način poručiš nama - „dobromislećima“ , kako podrškom Saši Jankoviću, svesno ili ne, sprečavamo porodicu Gojković da sazna istinu o tragediji koja se dogodila pre više od 20 godina, a sve zato što nam se ne svidja politika Aleksandra Vučića.

Ajde da krenem od kraja. Jeste, postoje „dobromisleći“ ljudi koji ne podržavaju Vučića. Koliko znam to još uvek nije krivično delo. Neke od njih čak i ti puštaš da govore u tvojim novinama. Hvala ti na tome. Prvo sam mislio da su cena koju plaćaš za to tektstovi u kojima ti lično moraš da podržiš Premijera, ali sada shvatam da „Svaka čast Vučiću“ za tebe nema alternativu. Kao ni neki pre njega, ali da ne kopamo po prošlosti. Ko zna što će da ispadne iz ormana, ili fioke.

Nema „dobromislećeg“ čoveka na svetu, a ne u Srbiji, koji nije spreman da zaplače nad tragedijom koja se dogodila porodici Gojković. Znam, našim kumovima ovde u Londonu je nedavno sin izvšio samoubistvo. Imao je 22 godine. Pre par nedelja smo u lokalnom parku postavili klupu sa njegovim imenom u znak sećanja. Jutros prolazim, a na njoj sede neka deca i smeju se. Slava mrtvima- radost živima. Ali, to je London.

Iz svega što je do sada rečeno i napisano o tragediji porodice Gojković nema ni jednog novog dokaza, iskaza neposrednih učesnika, ili bilo čega drugog što bi moglo da pokrene novu istragu. Ništa, osim sumnje i teške boli roditelja. Čak ni oni, skrhani bolom posle toliko godina, ne mogu da se sete imena bilo koga ko bi mogao da kaže ili dokaže da njihov mladi sin, a prijatelj Saše Jankovića, nije izvršio samoubistvo. Iskreno, voleo bih da ima, ako će to ublažiti roditeljsku tugu i staviti tačku na celu priču. Ali, neće. Uvek će postojati neko „ako“ ili „ali“.

Stavljati u istu ravan porodicu Gojković sa roditeljima Dade Vujasinović nije časno, ali je politički poželjno. Dada je bila novinarka koja je stradala zbog onoga što je radila. Znamo to i ti i ja. Iza njenog (samo)ubistva stoji ista ona mašinerija koja je kasnije došla glave Slavku Ćuruviji i Ivanu Stamboliću.

Smrt Predraga Gojkovića sa njima nema nikakve veze. Ali ima sa nekim drugim. Njegovo ime je Saša Janković. Upoznao sam ga pre nešto više od mesec dana. Tebe poznajem više od 20 godina. Deluje kao čovek koji je posvećen svom poslu. O tome kako ga radi valjda dovoljno govori to što od 2007 nije predložen neko bolji, a ni taj orden Legije časti se valjda ne dobija tek tako. Kada su krenuli da mu traže „prljav veš“ morali su da idu 22 godine u nazad. U zemlji kao što je Srbija to je ogroman uspeh. Mnogim danas ne bi morao da ides duže od par godina, a da im ne iskoči neka kompromitujuća ljubavna afera,plagijat, pljačka ili „sumnjivo“ ubistvo. Čak i onima koji vode ovu kampanju.

Neke bi to primoralo da se povuku iz svojih profesija, druge oteralo u zatvor. Ja ne dovodim u pitanje da ljudi za koje je dakozano da su lagali u prošlosti mogu nekada da govore istinu, ali kako to da niko ko je prodefilovao kroz njihove naslovne strane ili političke govore nije do sada pravosnažno osudjen. Mnoga „lica sa naslovnica“ nisu došla dalje od odbačene krivične prijave, neki ni to. Blato koje je bačeno na njih teško se suši. A još se teže skida.

Ono što je meni jasno iz tvog teksta je da ti uopšte ne razumeš šta je posao Saše Jankovića. Ok, relativno je nova institucija, stara koliko i Tviter. Iznenadjena si zašto bi se u slučaju Gojković bavio zloupotrebom policijske dokumentacije i curenjem službenog dokumenta pažljivo odabranog da u javnosti podstakne sumnju. Da je u pravu, govori da i ti pričaš o „sumnjivoj službenoj verziji“, „očigledno manjkavoj policijskoj istrazi“ i „šlamperaju“.

Tačno je da se institucija zove Zaštitnik grajana, ali on štiti gradjane tako što proverava rad državnih organa i institucija. On nije tužilac ili sudija. Kada se nedavno bavio slučajem Vučićevog brata on je ispitivao da li su „Kobre“, VBA i Žandarmerija radili sve kako pravila nalažu. On je mislio da nisu, ali tužilac nije delio njegovo mišljenje. Nema nikakve sumnje da je to bila tačka u kojoj je Aleksandar Vučić rešio da građane može da štiti svako samo ne Janković. Usledilo je objavljivanje dokumenta VBA o pračenju priprema radikala za miting, te njegov godišnji izveštaj u kojem su kritike rada pojedinih državnih institucij okvalifikovane kao politički angažman. Te ustanovljene propuste opozicione partije koriste sada u svom parlamentarnom i vanparlamentarnom delovanju i tu nema ničeg neuobičajenog. Svako radi svoj posao.

Ono što je očigledna laž u tvom tekstu je tvrdjnja da su se mediji „saznali za taj šlamperaj“. Nisu saznali nego im je neko iz neke službe, a po nečijem političkom nalogu to dostavio. Ne mislim pri tome na „kopanje“ tvojih novinara po skupštinskim stenogramima da bi otkrili izjavu poslanika Momira Markovića iz 2007 o „sumnjivim barutnim česticama na rukama kandidata za Zaštitnika gradjana“, a koje su neki koji su i tada kao i sada sedeli u poslaničkim klupama ili čak i u Vladi- ignorisali. Govorim o tvom novom obožavaocu Draganu Vučićeviću kojem takvo „istražno novinarstvo“ uopšte nije strano. Ili Željku Mitroviću kome je tragična priča porodice Gojković mnogo interesantnija od one porodice Bojanić ili Bodrožić. Ili, što da ne, Mehić.

Njih još nekako i razumem, ali vidim da i ti imaš slične prioritete. Ili je tvoj zadatak da radiš isto što i oni, samo za malo obrazovaniju publiku.

Da li treba da ti kažem da „brakom“ sa Mitrovićem i Vučićevićem dovodiš u pitanje ne samo svoj kredibilitet, već i UNS-a na čijem si čelu? Vraćanjem „Politike“ u eru Žike Minovića poništićeš sve što je uradjeno na izgradnji institucija u Srbiji, a nekom profesionalnom novinarstvu zarićeš nož u ledja. I to sa pozicije predsednice UNS-a. Godinama smo pokušavali zajedno da od „medija“ napravimo medije, ali prelaskom na njihovu stranu samo ćeš pokazati da se „zločin“ prema profesiji isplati.

U Orvelovoj „Životinjskoj farmi“ sve životinje su jednake, samo su neke jednakije. U Tolstojevoj „Ani Karenjinoj“ sve srećne porodice nalik su jedna na drugu, a svaka nesrećna porodica, nesrećna je na svoj način.

U današnjoj Srbiji razapetoj izmedju Tolstoja i Orvela ne moramo svi da budemo Gojkovići. Kudi kamo je poželjnije da u glas kažemo: Svi smo mi Vučić.

Srdačno







Dusan Masic

EDIT : jebe me telefon

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Bilo male intervencije na naslovnoj Blica u kasnijem izdanju, čisto da ne bode previše oči na kiosku pa da ga se dovate neplanirani putnici-namernici... a možda je i reklama iznenada postala važnija u tržišnoj utakmici  :lolol:

Tekst je išao u svim izdanjima.

 

CEO2NY2VEAAMJk1.jpg

Link to comment

I, šta ide u sendvič, šta kažu? Jel ide ona jeftina alpska salama sa onim belim, ili neka šunkica, kulen, čajna, ili možda čak neka pečenica, šnita suvog vrata ...?

 

Moj predlog je mortadela - nije skupa, a kvalitetna, ima je "suve", a ima i sa maslinkama, pa čak i sa pistaćima, za one perverznije ...

Edited by stoka
Link to comment

Pljosnata Nakaza na roze fleki isleđuje Šabića, uz terciranje plaćenog "kriminologa". Ovako su izvođeni procesi u Staljinovo vreme ...

Edited by stoka
Link to comment

Šta ovo bi na studio Bot? Kritikuju napad na DjV i nedostatak reakcije. I puštaju prilog sa Đukom :isuse:

 

 

Ko je napao DJV?

Link to comment

Kurir danas, poduzi "clanak", pocinje ovako:

 

ŠOKANTNO: Ovo je istina o fluoru i kako nas ubija

DOKTOR

 

15:37, 08.05.2015.

Fluor koristili upravo nacisti da bi sterilisali zatvorenike u logorima i da bi ih pretvorili u poslušno roblje to jest da bi ubili njihovu slobodnu volju. Flor je KLJUČNI sastojak Prozac-a („leka“ koji se masovno koristi za lečenje depresije) i Sarina koji je nervni gas – mnogi ga smatraju otrovom kojeg su odlučili da koriste psihopate na vlasti protiv ‘viška ljudi na ovoj planeti’.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...