Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Bez namere da bilo koga uvredim, ali Srbija je premala za toliko radio i televizijskih stanica. U epohi kada jedan čovek, uz pomoć softvera i harvera, praktično može sam da održava 24-časovni radio-program, pa čak i čitav njuz-portal na internetu, zaista nije jasno kome treba jedna radio jugoslavija, ili srbija, kako li se već zove, i to na teret budžeta ...

Edited by stoka
Link to comment

Treba zbog sirenja "istine" o nama diljem sveta. :)

 

Svakoj drzavi je neophodan neki pr servis ka inostranstvu. Naravno da emitovanje vesti na kratkim talasima vise nije nacin za to.

 

Informisanjem stranaca koji zive u Srbili, ili samo prolaze ovde se niko ne bavi.

 

Radio kao medij je dno dna kod nas.

 

Sent from my WP 7.8 using Tapatalk!

Link to comment

Ne funkcioniše sajt teleprompter.rs

 

 

Sajt Telepromptera (teleprompter.rs) od jutros nije u funkciji, a umesto njega na ovoj adresi pojavljuje se sajt „Republike Kosovo“ sa adresom www.komveterani.net.

 

image.jpg?imageId=16363&thumb=1

 

Kako je UNS-u rekao urednik ovog sajta Danilo Redžović, jutros oko 7 sati primetio je da mu na telefon ne stižu mejlovi.

 

„Moj telefon je povezan sa mejlovima koje Teleprompter koristi. Primetio sam da mi ništa ne stiže i kada sam pokušao da uđem na mejl, dobio sam obavešenje da mi je šifra promenjena. Teleprompter ima četiri mejla i šifre su na svima bile promenjene. Obrisan je naš youtube nalog, hakovan nam je nalog na Tviteru, Fejsbuku, moj lični nalog na Fejsbuku, a sajt je preusmeren na sajt komveterani.net, “ rekao je  Redžović i dodao da je u međuvremenu povratio Tviter nalog i da se nada da će mu Fejsbuk za 24 sata povratiti i lični nalog.

Redžović navodi da je na serverima postojao bekap sajta, ali da su i šifre na hostingu promenjene, tako da ne zna da li je sve obrisano.

„Hosting kompanija koja nam održava sajt je u Americi, još uvek pokušavam da sa njima stupim u kontakt, “ rekao je Redžović.

 

Urednik Telepromptera, kako kaže za UNS, odgovorno tvrdi da brisanje sajta „nema veze sa Republikom Kosovo, već sa SNS botovima koji su pobesneli zbog teksta o njihovom novom bot programu“.

„Siguran sam da iza svega stoji internet tim SNS-a. Počeo sam da objavljujem poverljive  informacije iz unutrašnjosti stranke, o novom sistemu za ostavljanje komentara. Ne razumem zašto sam ja kriv što oni imaju nekog unutar stranke ko mi dostavlja informacije. Moja je dužnost da ih objavim, a oni moraju rešiti probleme sa nezadovoljstvom u stranci“, rekao je Redžović i dodao da se „sprema da objavi nove podatke o botovima i da će, zbog brisanja sajta, to uraditi na Tviteru u toku dana“.

Redžović je rekao da će u toku dana slučaj prijaviti Tužilaštvo za visokotehnološki kriminal.

 

 

I4TVSwb.jpg

 

Link to comment

 

 

Sajt Telepromptera (teleprompter.rs) od jutros nije u funkciji, a umesto njega na ovoj adresi pojavljuje se sajt „Republike Kosovo“ sa adresom www.komveterani.net.

prvi plod saradnje Vucica i Tacija   :piggy:

Link to comment

Gašenje Teleprompter.rs

 

Internet portal Teleprompter.rs hakovan je i obrisan 17. aprila 2015. godine nakon serije tekstova o botovima Srpske napredne stranke.

Šta je obrisano i hakovano:

– Domen “teleprompter.rs” preusmeren je na sajt www.komveterani.net. Reč je o sajtu Komisije za priznavanje i verifikaciju statusa veterana, invalida, pripdanika i interniranih OVK-a koja funkcioniše pri Vladi Kosova.

sajt-kosovo.jpg?w=700&h=383

– Šira i korisničko ime na serverima su promenjeni. Teleprompter.rs je bio hostovan u SAD kod Bluehost hosting provajdera.

serveri-2.jpg?w=700&h=472

– Hakovan je centralni mejl nalog, zvanični mejl nalog urednika, privatni mejl nalog urednika. Svi ti mejlovi su obrisani.

serverimejl-obisan.jpg?w=700&h=394

– Zatim su tri mejl naloga ugašena. Hakovan je i onesposobljen još jedan mejl koji je bio tajan i služio je za upravljanje sa DNS serverima domena.

– Sa zvaničnim mejl nalogom (teleprompter021@gmail.com sa kojim je bio povezan mejl redakcija@teleprompter.rs) obisan je i naš zvanični Youtube kanal, kao i naš Adsense nalog preko kojeg smo zarađivali novac za održavanje sajta. Sa zvaničnim nalogom nestao je i program za praćenje posećenosti sajta – Google Analytics.

– Hakovan je i privatni Fejsbuk profil urednika. Promenjena je šifra, a sa naloga je obrisana zvanična Fejsbuk stranica Telepromptera sa oko 25.400 lajkova.

– Nijedan imejl nalog nismo uspeli da povratimo jer su promenjeni svi sigurnosni parametri (alternativna imejl adresa i broj telefona) pomoću kojih smo mogli da povratimo naloge. Kreirana je lažna imejl adres “daniloredzepovic34@gmail.com”.

– Bio je hakovan i zvanični Twitter nalog Teleprompters @TeleprompterRS, ali smo taj nalog nekim čudom uspeli da povratimo.

Uništavanje Teleprompter.rs izvršeno je nakon što su na sajtu objavljene poverljive informacije o novom programu SNS botova (Fortress – Tvrđava) koji koriste za ostavljanje komentara na internet portalima.

Podsetimo da je Teleprompter.rs prošle godine objavio dva programa pomoću kojih su botovi ostavljali komentare – Valter i SkyNet. Nakon što su objavljeni programi, projekat “SkyNet” je propao i kreiran je novi program – “Fortress”.

Kako su nam javili izvori iz Internet tima SNS-a, zavladala je opšta panika i program “Fortress” je stopiran. Istog dana kada smo objavili informaciju da je SNS sazvao hitan sastanak Internet tima koji je za nedelju 19. aprila 2015. godine u 15 časova, sajt Telepromter.rs je hakovan, uništen i ugašen.

Hakerski napad je izršen u kasnim jutarnjim časovima, kao što to obično biva sa hakerskim napadima, jer tada svi spavaju.

Urednik: Danilo Redžepović

:fantom:

Link to comment

Oni su poveli hajku na one strance koji su drzali bike kitchen u novom sadu, nazvali ih sektasima, sto je uzrokovalo fizicke napade na njih i na kraju proterivanje iz zemlje.

Link to comment

Hajde da uzmemo da je sve ovo tačno što kaže Dane Redžepović. U tom slučaju radi se o velikim bezbednosnim propustima, za koje su sami odgovorni ... Šifre se redovno menjaju i ne koriste se iste šifre za različite naloge, za početak ... Drugo, šta je sa "bekapima" sajta, koji u ovom slučaju treba da se rade jednom dnevno? Kako je ovde prikazano, ovo više liči kao da su od nekog insajdera došli do svih mogućih lozinki i temeljno izbrisali sve tragove. U suprotnom, da su preduzete sve bezbednosne mere, mogli bi samo da im "difejsuju" sajt, uz rizik da im se uđe u trag ...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...